Ir vėl tas spuogas

Ir vėl tas spuogas – ką daryti? 
Ir vel tas spuogas

Pasaulio istorijoje nebuvo gražuolės, kuri nebūtų pergyvenusi dėl nelaiku iškilusio spuogo. Ir kaip tyčia, šie nelaimėliai linkę iškilti būtent tada, kai jų mažiausiai tikimasi. Rimtai varginantys spuogai turėtų jus  paskatinti pasimatyti su gydytoju. Tačiau  dėl kiekvieno spuogelio pas gydytoją lėkti taip pat neverta.  Žemiau pateiktos gudrybės jų  neišgydys, tačiau palengvins kovą su šia nemalonia bėda.

1. Spuogas gali iššokti persikaitinus saulėje. 

Atminkite, jog pastovus nuovargis, ilgas buvimas saulės spinduliuose, orų kaita ar klimatiniai pokyčiai gali išprovokuoti spuogus, todėl venkite didelių permainų jeigu tik turite tam galimybių.

2. Spuogai gali varginti vartojant netinkamas kosmetikos priemones.

Žvilgelkit į savo kosmetikos krepšelį. Subrendusias moteris kankinantys spuogai dažniausiai yra sukeliami kosmetikos. Ir juos sukelia ne maskuojantys pigmentai, mineralai ar kosmetiniame pienelyje esantis vanduo. Šių mažų nenaudėlių atsiradimo priežastis  gali būti jūsų kosmetinėse priemonėse esantys aliejai. Taip taip, aliejus sudarytas iš riebalinių rūgščių, kurios turi skirtingas fizines savybes nei jūsų pačių odos riebiosios rūgštys, todėl puikiai užkemša jūsų odos poras. Jeigu jūsų oda linkusi spuogams, venkite aliejiniu pagrindu pagamintų kosmetinių preparatų.

3. Kai kurie kosmetiniai produktai netinka spuoguotai odai.

Skaitykite etiketes:

Kosmetiniai produktai, kuriuose yra lanolino, izopropilo miristato (isopropyl myristate),Natrio lauril sulfato (sodium lauryl sulfate), Laureto – 4 (laureth-4) ir D&C raudonio dažų taip pat pernelyg stiprūs spuoguotis linkusiai odai.

4. Spuogai nyksta teisingai prausiantis. 

Išmokite  prausti savo veidą. Kosmetiką reikia nuplauti kas vakarą. Ir šiam plovimui reikia naudoti tik švelnų muilą, kurį reikia nuskalauti vandeniu bent 6-7 kartus. Taip prausti veidą patariama 2 kartus dienoje –  ryte ir vakare.

5.  Spuogas gali iškilti ir  dėl netinkamo maisto.

Jeigu jus vargina spuogai, priežastis taip pat gali glūdėti lėkštėje. Neretai spuogus išpovokuoja ilgą laiką vartojami  daug jodo turintys maisto produktai.  Jodas yra išskiriamas per riebalines odos liaukas, todėl pernelyg didelis jo kiekis maiste  gali išprovokuoti staigų spuogų atsiradimą.

6. Spuogų priežastimi gali būti dekoratyvinė kosmetika.

Venkite dekoratyvinės kosmetikos, jeigu nėra būtino reikalo ją vartoti. Kuo lengviau kvėpuos jūsų oda, tuo sveikesnė ji bus.

7. Kontraceptinės tabletės taip pat gali provokuoti spuogus.

Atminkite, jog kai kurios kontraceptinės tabletės kaip  Ovral, Loestrin, Norlestin, Norinyl  gali išprovokuoti spuogų ataką. Būtinai pasitarkite su gydytoju, jeigu vartojate šiuos vaistus.

8. Spuogai  gali būti gydomi benzoilperosidu.

Vaistinėje perkami preparatai su benzoil peroksidu puikiai pagelbės kovoje su spuogais. Tačiau verta prisiminti, jog šiuos preparatus geriausia rinktis jeigu jie yra gelio pavidalu. Oda šiais preparatais gydoma vakare bent valandą patepus ant pažeistos odos. Juos būtina gerai nuplauti prieš miegą, ypač jeigu jie buvo tepami ant kaklo ar akių zonoje. Įdomu ir tai, kad tyrimais nėra nustatyta, jog stipresnės benzoilo peroksido preparatų koncentracijos preparatai veikia efektyviau nei tokie pat silpnesnės koncentracijos .

9.

Jeigu jūsų oda išsausėjusi, vietiškai viekiantys benzoil peroksido geliai turėtų būti kuo mažesnės koncentracijos.

10.

Jeigu vartojate spuogus gydančius vaistus, jums būtina vengti saulės ir karštų spindulių ir soliariumų. Tai gali sukelti rimtų sveikatos bėdų.

11.

Atminkite, kad bet koks gydomasis kremas ar preparatas turi būti tepamas tik ant švariai nuplautos odos. Tai liečia ir spuogus gydančius preparatus.

12.

Niekada nemaišykite kelių gydymo būdų iš karto. Jeigu jūsų gydytojas paskyrė jums spuogus gydančius vaistus, savo įprastines spuogus naikinančias priemones padėkite į šalį, iki gydymas bus baigtas. Niekada nevartokite benzoil peroksido turinčių preparatų kartu su vitamino A preparatais.

13.

Spuogus gydančius kremus tepkite ne tik ant spuogelio, bet ir maždaug 1,5 cm zonoje aplink jį. Tai padės išvengti uždegimo plėtimosi tolyn.

14.

Na, o ką daryti jeigu reikia paslėpti tą nelemtą spuogą? Elkitės kaip Holivudo žvaigždės, – užtepkite jį daug pigmento turinčių grimu. Skubiai pagalbai reikėtų visad turėti makiažo pagrindo, kuriame būtų nuo 50- 70 procentų pigmento. (Palyginimui prisiminkite, jog įprastai tokiame pagrinde būna tik 15- 18 procentų pigmento.)  Jeigu ant buteliuko procentai nesurašyti, tiesiog ištrinkite lašelį šio pagrindo ant odos. Jeigu pro jį savo odos nematote, galite drąsiai tikėtis, kad spuogas bus tikrai uždengtas.

Plačiau apie spuogų gydymą skaitykite  čia

Apie spuogų gydymą vaistažolėmis skaitykite čia

Daugiau skaitykite

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *