Ausies trauma

Ausies trauma

Išorinė ausies trauma gali sukelti ausies hematomą, ausies plyšimus, ausies nutraukimus – avulsijas bei kaukolės kaulų lūžius.

Ausies hematoma

Subperichondrinė hematoma

Bukas smūgis į ausies kaušelį gali sukelti kraujavimą po kremzliniu ausies audiniu. Kraujui susikaupus po kremzliniu audiniu, ausis atrodo kaip purpurinės spalvos beformė masė.Kadangi antkremzlis aprūpina kremzlinį audinį krauju , kremzlinis ausies audinys gali nekrozuoti, išsivystyti ausies abscesas ar avaskulinė ausies kremzlinio audinio nekrozė. Šiuo atveju išsivysto tipinė “kalafioro ausis”.Toks pakenkimas neretai yra stebimas boksininkų ir imtynininkų tarpe.

Ausies hematoma gydoma atveriant kraujavimo židinį, pašalinant trombą ir drenuojant pažeistą vietą.Kadangi esant tokio tipo sužeidimams yra didelė infekcijos grėsmė , skiriamas gydymas antibiotikais. Šiuo atveju gydymui papildomai skiriami antibiotikiai veikiantys stafilokokus (pvz. Cefaleksinas po 500 mg 3x dienoje)

Ausies plyšimai

Jeigu ausies kaušelio plyšimai pažeidžia ausies kremzlinį audinį arba yra iš abiejų pusių pažeista ausies oda, – oda yra susiuvama.

Kremzlę būtina išoriškai sutvirtinti benzoinu impregnuotu tvarsčiu, kuris uždengiamas apsauginiu tvarsčiu. Jeigu yra išlikę pakankamai sveikos odos, kad uždengtų kremzlę, būtina ja uždengti kremzlę. Jeigu pakankamai odos nėra išlikę, kremzlė sutvirtinama tik išoriškai. Profilaktiškai skiriamas gydymas antibiotikais kaip ir ausies hematomos atveju.

Ausies nuplėšimas- avulsija

Dalinė arba pilna ausies avulsija gydoma tik operaciniu būdu. Operaciją gali atlikti gydytojas otolaringologas arba plastikos chirurgas.

Ausies trauma dėl žandikaulio lūžio

Smūgis į žandikaulį gali persiduoti į priekinę ausies kanalo sieną (užpakalinę glenoidalinės duobės sienelę). Kaulo fragmentai gali užkimšti ausies kanalą, todėl jie turi būti pašalinti iš ausies kanalo ertmės chirurginiu būdu.

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *