Kaip gimdyti po Cezario pjūvio operacijos?

Kaip gimdyti po Cezario pjūvio operacijos? 
Kaip gimdyti po Cezario pjuvio operacijos

Šis klausimas kankina ne vieną moterį. Iš tiesų prieš gerus 20 metų Cezario pjūvio operacija buvo beveik nuosprendis – jeigu norėsi dar vieno vaikelio, teks ruoštis planinei operacijai. Šiuo metu situacija yra pasikeitusi ir daugelis gydytojų teigia, jog gimdymas natūraliais gimdymo takais po Cezario pjūvio operacijos yra visiškai galimas ir netgi sveikintinas reiškinys. Tačiau kaip yra iš tikro? Ar tikrai toks gimdymas yra nepavojingas nei mamai nei vaikui? Pasirodo ir čia yra tam tikrų niuansų. Pabandykime juos išsiaiškinti.

Didžiausia grėsmė iškylanti gimdymo metu yra rando plyšimas. Ši komplikacija kelia grėsmę ir mamai ir kūdikiui. Taigi, jūsų gydytojas visų pirma įvertins jūsų gimdos rando būklę, prieš ką nors patardamas. Net geriausiai prižiūrimas gimdymas yra sudėtingas vyksmas, kurio visiškai prognozuoti neįmanoma.

Užsienio gydytojai linkę manyti, jog gimdymas natūraliais takais gali būti planuojamas, jeigu buvo atlikta tik viena Cezario pjūvio operacija. Tačiau randas turi būti apatiniame gimdos segmente. Jeigu jums buvo atlikta klasikinė Cezario pjūvio operacija (šiuo metu ji beveik neatliekama)-  rando plyšimo rizika yra labai didelė, todėl gimdymo natūraliais takais ko gero nerekomenduos joks gydytojas.

Gydytojas taip pat turi įvertinti ir jūsų sveikatos būklę, bei kodėl prieš tai buvęs nėštumas buvo užbaigtas operaciniu būdu. Gimdymo natūraliais ko gero niekas nesiūlys jeigu laukiatės dvynukų, yra placentos pirmeiga ar vaikelio pirmeiga yra sėdyninė.  Jūsų sveikatos būklė taip pat lemia labai daug. Jeigu po buvusios sekcijos jūs jau vieną kartą gimdėte natūraliais takais,- ko gero galėsite gimdyti ir dar kartą,- tačiau nėra nei vieno žmogaus, kuris gali pasakyti  kas ir kaip tiksliai įvyks šio sudėtingo momento metu. Šiuo atveju jums reikia gimdyti tik ligoninės sąlygomis, kur jums gali būti garantuota kvalifikuota priežiūra ir suteikta reikiama pagalba iškilus netikėtoms problemoms.

Daugiau skaitykite

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *