Vaisingumą skatinanti dieta

Vaisingumą skatinanti dieta 
Vaisinguma skatinanti dieta

Šeima, kūdikis, vaikai – pačios gražiausios sąvokos mūsų gyvenime. Tačiau ne kiekviena šeima šiais laikais gandrus gaudo sėkmingai. Nėra ko pernelyg stebėtis- mūsų maistas nėra pats geriausias o ir gyvename neretai pernelyg skubėdami. Veikiau ne gyvename, o paknopstom bėgame per gyvenimą. Tai reiškia, jog ne visada išsimiegame, retai susimąstome ką gi įmetėme į skrandį ir dar rečiau sustojame tiesiog įkvėpti gryno oro. Holistinės medicinos šalininkai siūlo gyventi šiek tiek lėtesniu tempu.Ypač jeigu gaudote gandrus. Tačiau gyvenimo tempą reikia mažinti ne tik būsimai mamai, bet ir būsimam tėčiui. Didesnioji nevaisingų porų dalis tiesiog neatkreipia dėmesio į paprastą faktą, jog gandrai yra gaudomi dviese. Atminkite, jog būsimo tėčio sveikata šiuo atveju yra ne mažiau svarbi nei mamos ir jis lygia dalimi prisideda prie būsimo kūdikio gyvybės. Vaisingumo dieta nėra kažkoks stebuklingas dietos planas,  tai veikiau sveiko proto  patarimai, kurie padės jums pasijusti sveikesniais. Šios dietos reikėtų laikytis ir būsimai mamai ir būsimam tėčiui. Sutikite,- juk esate šeima ir gyvenate kartu. Tai kodėl būsimas tėtis neturėtų rūpintis savo sveikata? Tokios dietos taip pat siūloma laikytis bent tris mėnesius – maždaug tiek laiko reikia jūsų kūnams, kad subrandintų kokybiškas ir vaisingas ląsteles. Per šiuos tris mėnesius jūs turėtumėte įprasti daugiau rūpintis ne tik savo maisto kokybe beti ir savo gyvenimo kokybe. Tai reiškia – laiku eiti miegoti, laiku keltis ir neužmiršti pasiilsėti bei pasilepinti.  Juk sveikatos neįgysite per dieną ar per dvi. Medžiagų apykaitai sugrįžti į vėžes reikia ne vieno mėnesio.

Vaisingumą skatinantys mitybos principai

1. Valgykite baltymus kiekvieną kartą kai sėdate prie stalo

Kodėl būtent baltymus? Baltymai yra tos statybinės plytelės iš kurių statomos viso kūno ląstelės. Jie taip pat reikalingi išsiderinusių hormonų pusiausvyrai sureguliuoti. Kokius baltymus rinktis? Stenkitės valgyti natūralią vištieną, žuvį – ypač lašišą ar upėtakį. Pieno produktų taip pat nereikėtų vengti,- tačiau rinkitės tai kas natūralu, nepakeista gausiais stabilizatoriais, saldikliais ir dar neaišku kuo. Riešutai, lęšiai, pupelės, sėklos – taip pat puikus baltymų šaltinis, kuris tiks ir vegetarams. Tačiau vėlgi – riešutus rinkitės ne sūdytus ar kepintus,- bet natūralius, neapdorotus neaiškiomis medžiagomis ar atvežtus iš neaiškių kraštų.

2. Valgykite sveikus riebalus kiekvieną kartą kai sėdate prie stalo

Jūs tikrai perskaitėte teisingai. Kad jūsų kūnas gamintų pastojimui reikalingus hormonus, jam reikalingi riebalai. Gamtos nepakeisite- nebus riebalų,- nebus ir hormonų. Labiausiai tiks sėmenų aliejus, avokadai, riešutų aliejai, riebi žuvis. Riebią žuvį reikėtų valgyti ne kasdien. Stenkitės ją valgyti ne dažniau kaip 3 kartus per savaitę. Kodėl? Šiais visuotinės chemizacijos laikais, žuvys gyvena tokiame vandenyje, koks jis patenka į upes ir vandenynus. O juose kaip bebūtų keista yra ne tik gyvsidabrio, bet ir daug vaisingumą stabdančių medžiagų, kurios į jį pateko dėka kontraceptinius vaistus vartojančių moterų šlapimo. Pasirodo, jog vaisingumą stabdančių hormonų pėdsakų yra visuose vandenyse- norime mes to ar nenorime. Ką gi galime pasidžiaugti tuo, jog natūraliuose kokybiškuose riebaluose neretai būna daug vitamino E bei vitamino D, kurie reikalingi pastojimui būtinų hormonų sintezei.

3. Kiekvieną dieną stenkitės valgyti grūdinių kultūrų

Išvertus į paprastų žmonių kalbą tai reikštų taip- valgykite košes. Tačiau košes stenkitės virti iš nevalytų grūdų kruopų. Kitaip tariant iš tokių kruopų, kurios vadinamos – pilno grūdo. Vėlgi,stebuklo neatrasite, tačiau makaronai nėra grūdai. Pasižvalgykite parduotuvėse – soros, grikiai, perlinės kruopos, avižos- puikūs B grupės vitaminų, cinko, ir magnio šaltiniai. Norite blynų? Pabandykite juos kepti iš ruginių miltų.  Manų kruopos į šį sąrašą, deja nepatenka- tai valytos kruopos.

4. Stenkitės, kad ant jūsų stalo kasdien būtų vaivorykštė

Ši vaivorykštė nieko bendra neturi su vaivorykštės vėliava, kuri neseniai nuplevėsavo per Facebooką ir televizijas. Stenkitės valgyti kuo daugiau spalvotų vaisių ir daržovių. Darykite tai kasdien. Valgykite raudonas braškės, prisirpusias mėlynes, džiaukitės raudonšoniais obuoliais, žaliais rabarbarų stiebais. Nepiktnaudžiaukite sultimis-juose daugiau cukraus nei jūsų organizmui jo reikia šiuo metu. Būtent natūraliuose vaisiuose ir daržovėse sukaupta galinga vitaminų, ląstelienos ir mineralų kraitė, kuri šiuo metu jums gyvybiškai reikalinga.

5. Nepamirškite žalios spalvos lapinių daržovių

Žali būna ne tik salotų lapai, bet ir špinatai, kale kopūstai, garstyčių, burokėlių, rūgštynių lapai. Visa tai valgė mūsų protėviai, nes ir be jokių universitetų žinojo, jog jie yra reikalingi. Na o medikai teigia, jog žaliosios lapinės daržovės reikalingos kad mūsų hormonai gamintųsi taip kaip jie turėtų gamintis.

Ar yra tokių maisto produktų kurių reikėtų vengti?

Žinoma yra.

Venkite žalios žuvies- tai yra madingojo sushi

Kodėl? Pirmiausia japonai sushi valgo ne todėl kad jis skanus. Na kas gi iš tikrųjų ten taip skanaus? Sauja valytų ryžių ir juose įsmeigtas neaiškios kilmės žuvies gabalėlis? Visa tai įvyniota į polietileno ar dar kažkokio bieso plėvelę ir dar pagardinama sojos padažu ar žaliai nudažytais krienais. Prisminkite kur gyvena japonai. Kur? Teisingai,- jie gyvena salose, kur žemės nėra daug. O kur dirbamos žemės beveik nėra, ten ir valgio pasirinkimas yra skurdokas. Taigi nuo senovės sushi buvo sukurtas tik tam, kad būtų malšinamas alkis. Maistingųjų medžiagų sushyje beveik nėra. Jame esanti žuvis- gali būti ne tik gyvsidabrio bet ir parazitų šaltinis- juk į sushi dažnai dedama žalia žuvis, kurioje neretai yra parazitų. O iš ko gaminama plėvelė, į kurią šis pyragaitis vyniojamas?

Venkite cukraus

Cukraus jums šiuo metu reikėtų vengti ne tik todėl kad jis yra tuščių kalorijų šaltinis. Cukrus visų pirma apiplėšia jūsų organizmą, nes jame tirpsta jūsų suvalgytos naudingosios medžiagos. Tačiau tai dar nėra taip blogai. Blogai yra tai, kad cukrus skatina jūsų organizmą dirbti suaktyvintu režimu. Tai yra paleidžiamas streso hormonų atpalaidavimo mechanizmas. O būtent streso hormonų šiuo metu jums ir nereikia. Mėgstate smaližiauti? Stenkitės cukrų keisti į natūralų medų ar džiovintus vaisius. Ratu apeikite dribsnių, pyragaičių, gazuotų gėrimų ir kitų civilizacijos gėrybių lentynas. Jose karaliauja cukrus,- o papildomų jo kiekių jums šiuo metu nereikia.

Venkite trans riebalų

Kuo gi jie nusikalto? Pasirodo trans riebalai mūsų organizme konkuruoja su sveikosiomis omega 3 riebiosiomis rūgštimis. Tai reiškia, jog jūs galite valgyti geruosius riebalus kaip tik norite, tačiau pakelis čipsų per pietus visas jūsų pastangas įsisavinti geruosius su maistu gautus riebalus gali nueiti per niek.Taigi, šie visų peikiami trans riebalai ne tik žaloja kraujagysles, bet ir netiesiogiai įtakoja jūsų vaisingumą. Tikrai vertėtų pagalvoti ar jūs iš tikro norite tų čipsų, ant konvejerio diržo keliavusių pyragaičių ir sausainių bei neaiškios kilmės margarino.

Daugiau skaitykite

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *