Ryklio kremzlės

Ryklio kremzlės 
Ryklio kremzle

Maisto papildas – Ryklio kremzlės

Sinonimai – Carticin, Cartilade,  GNC Liquid Shark Cartilage, Informed Nutrition Shark Cartilage, Natural Brand Shark Cartilage

Kas tai yra ryklio kremzlės?

Ryklio kremzlė yra išgaunama iš dygliuotojo šuninio ryklio, Squalus acanthias ir iš kūjagalvio ryklio Sphyrna lewini plaukmenų.

Kokia yra ryklio kremzlės sudėtis?

Chemine prasme tai yra glikoproteinai- sphirnastatinas 1 ir sphirnastatinas 2 . Ryklio kremzlėse taip pat yra chondroitino sulfato, gliukozamino, kolageno ir kitų medžiagų, reikalingų ir žmogaus kremzlėms. Jose taip pat yra  ir kaulams reikalingų mineralų – kalcio ir fosforo.Kremzlė sudaro beveik 6 procentus visos ryklio kūno masės.
Jose kaupiasi organinės sieroa, mikroelementai-  cinkas, manganas,  varis, molibdenas, titans, stroncis. Yra daug teiginių,  kad ryklių kremzlės turi imuninę sistemą stimuliuojantį ir uždegimą mažinantį poveikį. Viena iš gydomųjų teorijų yra ta, kad  kremzlės audinys neturi kraujagyslių, todėl jose gali būti medžiagų slopinančių naujų kraujagyslių susidarymą (angiogenezę) ir taip stabdančių vėžio augimą. Tačiau atliktų tyrimų duomenys yra labai priešaringi.  Laboratoriniais tyrimais buvo nustayta, jog implantavus ryklio kremzlę š triušių rageną stipriai sulėtėjo  vėžinių auglių augimas. Kuboje 16 metų buvo tiriami 29 vėžiu sergantys pacientai, siekiant nustatyti ryklio kremzlės efektyvumą gydant vėžį. Deja, tyrimo rezultatai nėra laikomi patikimais, nors 3 ligoniams ryklio kremzlės ko gero padėjo. Todėl JAV Nacionalinis Vėžio Institutas gilesnių tyrimų šia kryptimi nepradėjo. Vėliau atliktų tyrimų duomenimis buvo pastebėta, jog vartojant ryklio kremzlę  vėžiu sergančių pacientų gyvenimo kokybė nepagerėjo  ir tikro gydomojo efekto išgauta nebuvo. Kadangi ryklio kremzlėse esančios makromolekulės nėra įsiurbiamos per žarnų spindį, gydomąja ryklio kremzlės galia iš tikro yra abejojama. Nėra jokių tyrimų, patvirtinančių, jog ryklio kremzlėse esančias medžiagas organizmas iš viso įsisavina. 1994 metais JAV Vėžio Institutas norėjo pradėti mokslinius ryklio kremzlės tyrimus, tačiau visi tyrimams siųsti ryklio preparatai buvo chemiškai užteršti. Todėl tyrimo buvo atsisakyta. Šiuo metu yra laikomasi nuomonės, jog vėžio atveju ryklio kremzlės preparatai aiškios naudos neduoda. Dažniausiai maisto papildai su ryklių kremzlėmis rekomenduojami vartoti sąnarių stiprinimui.

Išleidimo formos

Ampulės – 10 ml (jose yra 80 mg/ml aktyvios medžiagos)
Kapsulės-  500 mg arba 750 mg
Tabletės- 750 mg
Koncentratas –  500 mg/15 ml

Vartojimo būdas

Vėžio gydymui rekomenduojama ryklio kremzlės dozė yra nuo 500 iki 4500 mg dienai. Tačiau bėda yra ta, jog nėra aišku nei kokia  yra veiklioji šio preparato medžiaga, nei kaip ji turi būti standartizuota.

Ampules su ryklio kremzle rekomenduojama vartoti po 1 vieną kartą per dieną.

Pašalinis poveikis

1996 metais buvo nustatytas 1 hepatito atvejis, atsiradęs vartojant ryklio kremzlės preparatus.

Sąveika su kitais preparatais

Nenustatyta

Ryklio kremzlės vartojimo kontraindikacijos

Ryklio kremzlės preparatus atsargiai reikėtų vartoti sergant kepenų uždegimais.

Verta žinoti
  • Ryklio kremzlės preparatų nereikėtų vartoti kartu su kitais kremzles stiprinančiais maisto papildais.
  • Vartojant ryklio kremzlės preparatus vertėtų sekti kepenų būklę.
  • Ryklio kremzlės preparatų veiklioji medžiaga ir jos kiekis svyruoja priklausomai nuo to, kur buvo pagamintas šis preparatas, todėl kiek šis maisto papildas yra naudingas iš tikro nėra aišku.

Daugiau skaitykite

  • Silicis Pastaraisiais metais grožio industrija atsigręžė į dar vieną mineralą - silicį. […]
  • Spirulina - Spirulina - Spirulina platensis - Blue- green algae, […]
  • Chitosanas Chitosanas yra maistinės skaidulos, kurios yra  išgaunamos iš kiaukutinių - krabų, […]
  • Avižos vaistingosios savybės - Laukinė Aviža  – Avena sativa  - Miglinių […]
  • Antioksidantai ir laisvieji radikalai Laisvieji radikalai yra labai aktyvios medžiagos, kurios susidaro mūsų organizma […]
  • Chromas - Chromium picolinate, Chromium tripicolinate,  CR3+, Beer Belly Busters, […]
Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *