Įgyta inkstų policistozė

Įgyta inkstų policistozė

Įgyta inkstų policistoze yra vadinama būklė kai  sergantiesiems lėtinėmis inkstų ligomis ar sergantiesiems uremija pacientams atliekant inkstų ultragarsinį tyrimą arba KT tyrimą yra randama keturios arba daugiau cistų. Pacientų šeimose nėra sergančiųjų inkstų policistoze. Šios cistos neretai susidaro sergant inkstų vėžiu. Jos dažniausiai yra bilateralinės, multižidininės ir gali būti šviesiųjų ląstelių arba papiliarinės karcinomos.

Klinika

Šios cistos dažniausiai nepasireiškia jokiais simptomais. Tačiau kartais ligonis gali skųstis nedažnai atsirandančiu buku skausmu nugaroje. Retsykais gali būti nustatoma hematurija. Skausmą gali perinefrinė hematoma, susidariusi dėl kraujavimo iš cistos. Skausmo priežastimi gali būti ir inkstų vėžys.

Inkstai dažniausiai būna normalaus dydžio arba sumažėję. Cistos dažniausiai susidaro inkstų žievėje. Jų sienelės neretai kalcifikuotos. Neretai cistos viduje gali būti aptinkamos papiliarinės cistinės adenomos.

Diferencinė diagnostika
  • Susirgimą yra būtina diferencijuoti su autosominiu dominantiniu būdu paveldima inkstų policistoze
  • Taip pat būdina diferencijuoti si autosominiu recesyviniu būdu paveldima inkstų policistoze
  • Daugybinėmis paprastosiomis cistomis
  • Glomerulocistine inkstų liga
  • Paprastąja tuberozine skleroze
  • Hippel – Lindau liga.
Gydymo principai

Esant kraujavimui į retroperitoneumą, infekcijos reiškiniams ar didesniam nei  >3 cm i skersmens inkstų vėžiui indikuotina bilaterlainė nefrektomija.

Verta žinoti

Profilaktiniai tyrimai dėl inkstų vėžio nėra indikuotini, išskyrus tuos atvejus, kai pacientui yra nustatomi keli gretutiniai susirgimai, yra gera gyvenimo prognozė ir pacientas buvo dializuojamas ne mažiau kaip 3 metus.

Daugiau skaitykite

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *