Kaip gydyti sutinusias pėdas namuose?

Kaip gydyti sutinusias kojas namuoseKaip gydyti sutinusias pėdas namuose?

 

Pėdos ir čiurnos tinsta dažnai, ypač peržengus 30 metų ribą. Šių tinimų priežastys gali būti įvairios –  ilgai sėdima ar stovima, vystosi hormonų pusiausvyros pokyčiai, vartojama pernelyg daug druskos, sergama inkstų ar širdies ligomis, artėja mėnesinės, išsiplečia kojų venos, nudegama saulėje, gamtoje sukandžioja odai, susižeidus o kartais  kojos tinsta nes yra vartojami kai kurie vaistai.

Kokie vaistai gali sukelti pėdų tinimus?

Pėdos ir čiurnos gali tinti vartojant antidepresantus, kalcio kanalėlių blokatorius, gydant chemoterapiniais vaistais, taikant pakaitinę hormonų terapiją estrogenais ar testosteronu, vartojant kontraceptinius vaistus ar tamoksifeną (Nolvadeksą).

Pėdos ir čiurnos visada tinsta vienodai – skystis iš kapiliarų skverbiasi į aplinkui juos esančius audinius. Jeigu sutinimas yra ryškus, paspaudus ten kur yra sutinę gali kelias sekundes likti duobutė. Sutinę gali būti ne tik pėdos, ar čiurnos bet ir pakinklis ir net šlaunis – nelygu kodėl atsirado tinimas.

Sutinusias pėdas visų pirma gydo gydytojai, skirdami šlapimą varančius vaistus. Tačiau gydymas žoliniais preparatais taip pat gali būti naudingas. Tiesa, žolelėmis pėdų ir čiurnų tinimus sumažinsite ne per vieną dieną, o per kelias. Kad toks gydymo būdas būtų tikrai veiksmingas, -žolelės paprastai yra vartojamos nuo trijų iki šešių mėnesių. Tinstant pėdoms ir čiurnoms naudinga dėvėti spaudžiančias kojines. Jos irgi dėvimos ne vieną dieną, tačiau bent 3-6 savaites.

Patiems be gydytojo leidimo užsisimti tinimų mažinimu vis dėlto nereikėtų. Ypač tai svarbu, jeigu kojos tinsta dėl rimtų susirgimų. Visada reikia kreiptis į gydytoją jeigu sutino pėdos ir spaudžia ar skauda krūtinę, sunku šnekėti, pradėjote sunkiau šlapintis, staiga padidėjo svoris- ( jeigu per tris dienas priaugote daugiau nei 1.5 kilogramo svorio nieko nekeisdami savo gyvenime), taip pat jeigu jaučiate, jog širdis pradėjo plakti pernelyg lėtai arba pernelyg greitai.

Kokios vaistažolės gali padėti?

 1.Dygiosios pelžiedės  ( Ruscus aleata, Butcher’s broom, Rusci rhizome) preparatai. Vaistinėse gali būti parduodamos ir jų ištraukos, vadinamos ruskogeninu ( Ruscogeninum). Jos veikia švelniai, įprastai vartojamos po 100 mg per dieną.  Naudingos, jeigu sutinusi galūnė niežti ar ją degina.

 2.Gotu kola . Ajurvedinis preparatas, netiks gaudantiems gandrus. Pardavime pasitaiko liposominių gotu kolos tablečių. Gotu kola stabilizuoja ir stiprina aplink venas esančius audinius, taip pat pagerina deguonies pernešimą į audinius. Įprastinė vartojimo dozė – 60-120 mg per dieną.

 3. Gudobelės  (Crataegus, Hawthorne) preparatai, žinomi nuo senovės. Gudobelės stiprina trūkinėjančias venas, gerina aplink jas esančių raumenų tonusą, stiprina širdies raumenį. Įprastai yra vartojama gudobelės tinktūra ar tabletės. Tabletuota forma išleisti gudobelės preparatai paprastai vartojami po 150-250 mg iki 3 kartų per dieną.  Vieniems patiems jų vartoti nereikėtų. Būtinai pasitarkite su gydytoju.

 4. Paprastasis kaštonas  (Horse chestnut, Aesculus hippocastanum)-  geriami kaštono preparatai netiks gaudantiems gandrus ar vartojantiems kraujo krešėjimą reguliuojančius vaistus. Kaštonai nuo seno naudojami venų varikozės ir tinstančių kojų gydymui. Jų preparatas vadinamas Aescin tablets. Vaistinėse yra ir kaštonų tinktūros, taip pat išoriškai trynimams naudojamų tepalų ir gelių.  Aescino rekomenduojama dozė yra iki 150 mg kasdien. Kaip vartoti kaštonų tinktūrą ar tabletes turėtų nurodyti gydytojas.

 5. Vynuogių kauliukų ar pušies žievės preparatai . Jų ištraukų yra komerciškai išleidžiamuose preparatuose, kurie yra vadinami vienu vardu- Oligomeriniai proantocianidinai (OPCs). Veikia jie panašiai kaip ir kaštonai – stiprina kraujagysles ir didina jų elastingumą.

Kaip jūs dar galite sau padėti?

Tinstačius audinus galite sustiprinti ir vartodami vitaminą C. Šiuo atveju naudingiausia būtų natūrali vitamino C forma – citrusinių vaisių bioflavonoidai. Įprastai  jų yra rekomenduojama suvartoti nuo 3000 iki 6000 mg per dieną. Vaistinės taip pat gali būti parduodamas maisto papildas su bioflavonoidais – Daflonas, kuris yra ypač veiksmingas tinstant pėdoms ir čiurnoms.

Tinstan pėdoms reikia vengti ilgai sėdėti ar stovėti vienoje vietoje. Pasistenkite darbe daryti bent kelių minčių pertraukas ir pajudėti, kad kraujas galėtų geriau cirkuliuoti.

Taip pat nereikėtų nešioti jokių varžančių rūbų, ypač varžančių judesius kelnaičių, figūrą taisančių apatinių, siaurų džinsų ar sijonų. Jokiu būdu nenešiokite šalunis užspaudžiančių korsetų ar pernelyg mažų timpų. Tai labai pavojinga jūsų širdžiai.

Būtinai kreipkitės į gydytoją, jeigu tinsta ne tik pėdos, bet tinimas kyla aukštyn, galūnė pradeda stingri ar drebėti, sukasi galva, pirštus bado adatėlėmis, sunku šlapintis.

Tinimus sumažinsite valgydami maistą be druskos – pakaks jo tiesiog nesūdyti gaminant,

Taip pat naudinga kasdien reguliariai pramankštinti kojas- pasivaikščioti, pasirąžyti, nedaug prasimankštinti.

Jokiu būdu nedėkite nieko po keliais kai einate miegoti.

Tinstant galūnėms taip pat naudinga rytais, vos tik prabudus, dar nenuleidus kojų užsimauti spaudžiančias kojines ir tik po to nuleisti kojas žemyn. Kokio stiprumo ir kokio ilgio kojinės tiktų asmeniškai jums- geriausiai pasakys jus apžiūrėjęs gydytojas.

Daugiau skaitykite

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *