E 104 – maisto priedas

E 104 – maisto priedas

Maisto priedo pavadinimas – Chinolino geltonasis, Food Yellow 13, D&C Yellow No. 10, Acid yellow 3, Quinidine Yellow KT, Japan Yellow 203, Lemon Yellow ZN 3, C.I. 47005, Желтый хинолиновый

Klasė – chinolinas, dažiklis.

Cheminis junginys – dinatrio disulfoninė druska

Kas tai yra?

E104 yra sintetiniu būdu gaminamas  geltonos spalvos dažiklis. Jis gali suteikti  žalsvai geltoną atspalvį. Tai derva, kuri gerai tirpsta riebaluose, blogai tirpsta vandenyje. Europos Komosijos leidžiama suvartoti paros norma yra iki 10 mg/kg kūno masės. E104 dažiklis yra uždraustas JAV, Kanadoje, Australijoje, Japonijoije ir Norvegijoje.

Savybės

E104 – yra sintetinė  derva, kuri gerai tirpsta riebaluose, blogai tirpsta vandenyje.

Maisto priedo saugumas-  Šis maisto priedas yra pavojingas sveikatai.

Maisto priedo šalutinis poveikis

Chinolino geltonasis iš ląstelių atpalaiduoja histaminą, gali sukelti alergijos reiškinius ir alerginį dermatitą, astmą bei alerginį rinitą. Cholino geltonasis taip pat gali sukelti hiperaktyvumą. Maisto produktai su šiuo dažikliu nėra rekomenduojami vaikams.

Kokiuose maisto produktuose gali būti šio maisto priedo?

E104 gali būti dedama į pudingus, ledus, kiaušinių produktus, rūkytą menkę. Jo dedama į kosmetikos priemones – lūpų dažus, odekolonus, kvepalus, plaukų priežiūros priemones. Neretai dedamas į vaistus kaip dažanti medžiaga.

Daugiau skaitykite

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *