E 120 – maisto priedas

E 120 – maisto priedas

Maisto priedo pavadinimas –   Kochinelas, karmino rūgštis, karminas, Cochineal, Carmic Acid, Carmines, crimson lake or carmine lake, cochineal, natural red

Klasė – karmininis dažas, karminai

Cheminis junginys karmininės rūgšties aliuminio druska

Kas tai yra?

E120 – tai raudoani rožinis natūralios kilmės  pigmentas, kuris yra išgaunamas iš trintų  vabzdžių (Dactylopius coccus, Porphyrophora polonica) skeletų.  Karmininiai dažai netinka vegetarams. Pastaraisiais dešimtmečiais karmininiai dažai pradėti sintetinti naudojant augalines žaliavas, – teigiama, jog jie pasižymi mažiau alergizuojančiomis savybėmis. Daugiausia kocinelo gamina Ispanijam Afrika, Australija ir Peru.

Savybės

Raudoną spalvą karminui suteikia karmininė rūgštis, kurią vabalėliai gamina apsigynimui nuo priešų. Karmininiai dažai yra atsparūs aukštoms temperatūroms, šviesai ir deguoniui. Jie yra naudojami kosmetikoje, maisto pramonėje ir dažų gamybai.

Maisto priedo saugumas–  Saugus naudoti

Maisto priedo šalutinis poveikis

Karmininiai dažai gali sukelti alergijos reiškinius, kontaktinį dermatitą ir anafilaksiją. Laikoma, jog šie dažai nėra tinkami vaikų mitybai.

Kokiuose maisto produktuose gali būti šio maisto priedo?

Karmininiai dažai yra naudojami raudonai spalvai suteikti, taip pat rožio rašalo, skaistalų, dažų ir kosmetikos gamyboje. Jo neretai dedama į jogurtus, saldainius, avietinės spalvos sultis. Vandenyje tirpstantys karmino dažai dedami į alkoholinius gėrimus, kepinius biskvitus, tortų papuošimus, pyragų įdarus, čedaro tipo sūrius, padažus. Karmino dedama į tokius populiarius saldainius kaip Skittles ir M&Ms.

Daugiau skaitykite

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *