E 200 – maisto priedas

E 200 – maisto priedas
Maisto priedo pavadinimas – Sorbo rūgštis, Sorbic Acid, α-trans-γ-trans-Sorbic acid, (E,E)-1,3-Pentadiene-1-carboxylic acid, 2,4-Hexadienoic acid, 2E,4E-Hexadienoic acid, trans,trans-2,4-Hexadienoic acid, C6:2n-2,4, NSC 35405, NSC 49103, NSC 50268, Сорбиновая кислота

Klasė – konservantas

Cheminis junginys – α-trans-γ-trans-Sorbinė rūgštis

Kas tai yra?

E200 – yra organinė rūgštis, naudojama kaip maisto konservantas. Ši rūgštis neleidžia maiste daugintis pelėsiui ir kitiems grybeliams. Bakterijų ši rūgštis beveik neveikia. Sorbo rūgštis pirmą kartą buvo išskirta iš šermukšnio uogų, tačiau dabar gaminama pramoniniu būdu. Maisto pramonėje dažniausiai yra naudojamos sorbo rūgšties druskos – natrio, kalio, kalcio (E201, E202, E203), nes jos geriau tirpsta vandenyje.

Savybės

Sorbo rūgšties yra kai kuriuose vaisiuose. Tačiau pramoniniu būdu ji yra išgaunama iš toksiškai bei dirginančiai veikiančių bespalvių dujų keteno.

Maisto priedo saugumas–  Maisto priedo saugumas yra abejotinas. Uždraustas vartoti Australijoje.  Maisto produktus, kuriuose yra maisto priedų E200 – E209 siūloma pašalinti iš mitybos sergantiesiems vėžiu, autoimuniniais susirgimais, kai kurios odos ligomis – psoriaze, egzema, seborėjiniu dermatitu, folikulitais. Taip pat sergantiems žarnyno susirgimais – Krono liga, Opiniu nespecifiniu kolitu, dirgliu storosios žarnos sindromu, kandidoze, esant stipriam kūno kvapui.

Maisto priedo šalutinis poveikis

Šis maisto priedas gali sukelti galvos skausmus, pažeisti žarnyno mikroflorą, sukelti vidurių užkietėjimus ir alergijos reiškinius. Vietiškai dirgina odą.

Kokiuose maisto produktuose gali būti šio maisto priedo?

Sorbo rūgšties dedama į margarinus, jogurtus mėsos gaminius, saldumynus, vaisius, limonadus, pyragus, saldžiuosius vynus, sidrą. Taip pat cukruotas vaisių žieveles, desertinius padažus, pyragų įdarus ir pyragų papuošimus, saldainius, kai kuriuos vaistus ir kosmetikos priemones.

Daugiau skaitykite

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *