E 201 – maisto priedas

E 201 – maisto priedas

Maisto priedo pavadinimas – Natrio sorbatas, Sodium sorbate, Sorbic acid sodium salt, Сорбат натрия

Klasė – Konservantas

Cheminis junginys – t-2, 4-heksadienoinės rūgšties natrio druska, 2-propenilakrilinės rūgštiex natrio druska

Kas tai yra?

E 201 yra sorbo rūgšties natrio druska. Sorbo rūgštis ir jos dariniai naudojami yra naudojami kaip maisto konservantai,  kurie neleidžia daugintis pelėsiui ir kitiems grybeliams. Bakterijų jie beveik neveikia. Natrio sorbatas yra naudojamas kur kas dažniau, nei  sorbo rūgštis. Maisto produktus kuriame yra sorbatai gali vartoti visų religijų atstovai, taip pat vegetarai ir veganai.

Savybės

Kalio sorbatas aktyviausias lengvai rūgštinėje terpėje, kai aplinkos pH yra mažesnė už 6.5. Veikia daugiausia grybelius ir mieliagrybius.

Maisto priedo saugumas

E 201 maisto priedas yra laikomas saugiu naudojimui. Leistina paros dozė yra iki 25 mg/kg  kūno masės.

Maisto priedo šalutinis poveikis

Vartojant šį maisto priedą maiste naudojamų koncentracijų ribose, pašalinio poveikio nebuvo pastebėta. Pašaliniai vartojimo reiškiniai pasitaiko retai, dažniausiai pseudoalerginės reakcijos, galvos skausmai.Holistinės medicinos šalininkai siūlo maisto produktus, kuriuose yra maisto priedų E200 – E209 siūloma pašalinti iš mitybos sergantiesiems vėžiu, autoimuniniais susirgimais, kai kurios odos ligomis – psoriaze, egzema, seborėjiniu dermatitu, folikulitais. Taip pat sergantiems žarnyno susirgimais – Krono liga, Opiniu nespecifiniu kolitu, dirgliu storosios žarnos sindromu, kandidoze, esant stipriam kūno kvapui.

Kokiuose maisto produktuose gali būti šio maisto priedo?

Natrio sorbato gali būti dedama į fermentinius sūrius, vaisių sultis ir jų koncentratus, rūkytas dešras, žuvies gaminius, padažus, daržovems, vaisinius jogurtus, rauginto pieno produktus, salotų padažus ir majonezus, moliuskų, krevečių ir kitų vėžiagyvių gaminius, saldumynus, sūrius, limonadus, ruginę duoną, picas, citrinų sultis, vynus, sidrus ir sriubas.

Daugiau skaitykite

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *