E 216 – maisto priedas

E 216 – maisto priedas

Maisto priedo pavadinimas -Propilo para-hidroksibenzoatas, propilparabenas,  Propyl 4-hydroxybenzoate, Propyl-p-hydroxybenzoate, Propylparaben, Nipasol,  Solbrol P

Klasė– konservantas parabenas

Cheminis junginys– propilparabenas

Kas tai yra?

E216( propilparabenas )  – yra p-hidroksibenzoinės rūgšties etilo esteris, maisto pramonėje naudojamas kaip maisto konservantas.  Jis slopina grybelių dauginimąsi. Propilparabeno yra ir augaluose, jį taip pag gamina vabzdžiai.

Savybės            

E216 – yra propilparabeno (p-hidroksibenzoinės rūgšties etilo esterio, E214) natrio druska. E216 maisto pramonėje yra naudojamas kaip maisto konservantas. Jis slopina  grybelių ir bakterijų dauginimąsi. Leistina paros vartojimo dozė iki 10 m/kg svorio.  Veikia silpnai estrogeniškai, todėl yra tiriamas  dėl galimos įtakos krūties vėžio atsiradimui. Uždraustas Australijoje ir Prancūzijoje.

Maisto priedo saugumas– Maisto priedas gali būti pavojingas sveikatai.Teigiama, jog vartojant leistinomis dozėmis yra saugus.Veikia silpnai estrogeniškai, todėl yra tiriamas dėl galimos įtakos krūties vėžio atsiradimui. E216  yra uždraustas Australijoje ir Prancūzijoje.

Maisto priedo šalutinis poveikis

E 216 atpalaiduoja histaminą. Gali sustiprinti ar  sukelti alergines reakcijas, sukelti kontaktinį dermatitą.  Manoma, kad gali sukelti krūties vėžį (šiuo metu atliekami tyrimai), saulės poveikyje gali padėti vystytis odos vėžiui,  taip pat skatina odos senėjimą. Nerekomenduojamas vaikų mitybai. Gali išprovokuoti astmos priepuolius, ypač sergančiųjų aspirinine astma.

Kokiuose maisto produktuose gali būti šio maisto priedo?

Propilparabenas  yra dažniau dedamas į kosmetikos priemones- vandeniniu pagrindu pagamintus kremus, šampūnus, dantų pastas, lubrikantus,  vonios produktus.

 

Daugiau skaitykite

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *