E 227 – maisto priedas

E 227 – maisto priedas

Maisto priedo pavadinimas – Kalcio bisulfitas, kalcio metabisulfitas, kalcio hidrosulfitas, calcium Hydrogen, Ssulphite, calcium metabisulphite, calcium bisulphite, calcium hydrogen sulphite, Гидросульфит кальция

Klasė – konservantas, antioksidantas, sulfitas

Cheminis junginys – sulfurinės rūgšties kalcio druska

Kas tai yra?

E227 – yra sieros rūgšties kalcio druska (formulėje prie kalcio jungiasi du sulfitai). E227 poveikis ir savybės panašūs į E226. E227 maisto pramonėje yra naudojamas kaip konservantas. Senus produktus, vaisius, daržoves „atšviežina“, pagerina jų išvaizdą.

Savybės

Kalcio sulfitas yra žalsvos spalsvos skystis,  virstantis į kalcio sulfatą. Rūgštinėje aplinkoje virsta į sulfurinę rūgštį, kuri veikia kaip konservantas. E227  taip pat yra naudojamas alaus gamyboje. Jis kietina konservuotas daržoves, neleidžia joms suminkštėti.  Leistina paros vartojimo norma yra iki  0.7 mg/kg kūno svorio.

Maisto priedo saugumas– Maisto priedas gali būti pavojingas sveikatai.Teigiama, jog vartojant leistinomis dozėmis yra saugus.

Maisto priedo šalutinis poveikis

Organizme kalcio sulfitas virsta į sulfatą ir pašalinamas lauk su šlapimu.Nerekomenduojamas vaikams. Sukelia alergines reakcijas, išprovokuoja astmos priepuolius.  Esant jautrumui sulfitams rekomenduojama vengti maisto priedų E221- E 228. Kalcio bisulfitas yra uždraustas Australijoje.

Kokiuose maisto produktuose gali būti šio maisto priedo?

Kalio bisulfitu apdorojami cukraus produktai, saldumynai, vaisiai, daržovės.  Jo dedama į alų, daržovių konservus.

 

Daugiau skaitykite

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *