E 228 – maisto priedas

E 228 – maisto priedas

Maisto priedo pavadinimas – Kalio bisulfitas, kalio rūgštusis sulfitas, Potassium hydrogen sulphite, Potassium bisulphite, Гидросульфит (бисульфит) калия

Klasė – konservantas, antioksidantas, sulfitas

Cheminis junginys – kalio hidrosulfitas

Kas tai yra?      

E228 – yra sieros rūgšties kalio druska (KHSO3). E228 poveikis ir savybės panašūs į E226 ir E227. Maisto pramonėje yra naudojamas kaip konservantas. Veikia antibakteriškai. Senus produktus, vaisius, daržoves ,,atšviežina“, pagerina jų išvaizdą.

Savybės

Kalio bisulfitas yra baltos spalvos, greitai suyrantys milteliai, reaguojantys su oro deguonimi. Rūgštinėje aplinkoje jis virsta į sulfurinę rūgštį, kuri veikia kaip konservantas. E228  taip pat yra naudojamas vaisių konservų ir vyno gamyboje. Alkoholinių gėrimų gamyboje naudojamas kaip antibakterinė ir sterilizuojanti priemonė. Leistina paros vartojimo norma yra iki  0.7 mg/kg kūno svorio.

Maisto priedo saugumas– Maisto priedas gali būti pavojingas sveikatai.Teigiama, jog vartojant leistinomis dozėmis yra saugus.

Maisto priedo šalutinis poveikis

Organizme kalio sulfitas virsta į sulfatą ir pašalinamas lauk su šlapimu.Nerekomenduojamas vaikams. Sukelia alergines reakcijas, išprovokuoja astmos priepuolius.  Esant jautrumui sulfitams rekomenduojama vengti maisto priedų E221- E 228.

Kokiuose maisto produktuose gali būti šio maisto priedo?

Kalio bisulfitu apdorojamas vynas ir alkoholiniai gėrimai, vaisiai, daržovės.  Jo dedama į sriubų mišinius, džiovintus vaisius, daržovių konservus.

 

Daugiau skaitykite

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *