E 230 – maisto priedas

E 230 – maisto priedas

Maisto priedo pavadinimas -Bifenilas, Difenilas, Biphenyl, Diphenyl, phenylbenzene ,Дифенил

Klasė – konservantas, fungicidas

Cheminis junginys – 2 – fenilfenolis, fenilfenolis, ortofenilfenolis

Kas tai yra?      

E230 – yra aromatinis angliavandenilis, benzeno darinys. Maisto pramonėje juo yra apdorojamas vaisių, daržovių paviršius. Žemės ūkyje naudojamas kaip fungicidas. Medienos pramonėje naudojamas kaip sudėtinė medienos konservanto kreozoto dalis.

Savybės

Bifenilas yra aromatinis angliavandenilis. Tai  baltos spalvos, sunkiai tirpstantys vandenyje milteliai. Pagrinde naudojamai prieš pelėsius ( Penicillum grupės) augančius ant citrusinių vaisių. Naudojamas konteinerių dezinfekcijai, į jį taip pat impregnuojami vaisiai, prieš juos suvyniojant. Bifenilas gali prasiskverbti pro žievelę į vaisius. Leistina paros vartojimo norma yra iki 0.05 mg/kg kūno svorio.

 

Maisto priedo saugumas– Maisto priedas gali būti pavojingas sveikatai.Teigiama, jog vartojant leistinomis dozėmis yra saugus.

Maisto priedo šalutinis poveikis

Iš organizmo nepakitęs  bifenilas yra  pašalinamas lauk su šlapimu. Smarkiai dirgina akis ir odą. Sukelia galvos skausmus ir virškinimo sutrikimus. Stebėti apsinuodijimo atvejai kai daug dirbta kraunat citrusinius vaisius į konteinerius. Nerekomenduojamas vaikams.

Kokiuose maisto produktuose gali būti šio maisto priedo?

Bifenilu apdorojami citrusiniai vaisiai, kad geriau išsilaikytų saugojimo metu.

 

 

 

Daugiau skaitykite

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *