Alergenui specifinis IgG

Tyrimo pavadinimas – Alergenui specifinis IgG

Sinonimai – Maisto alergenai,  maisto IgG alergenų tyrimas, food hypersensitivity IgG, Food Panel IgG

Tyrimo reikšmė

Klinikinė šio tyrimo vertė nėra tvirtai nustatyta. Maisto alergenų tyrimas yra naudingas tam tikrose klinikinėse situacijos, kai reikia atrinkti maisto produktus eliminacinei dietai, taip pat siekiant įvertinti paciento sensibilizaciją maisto produktams. IgG buvimas kraujuje tėra imuninės sesnsibilizacijos maisto produktui patvirtinimas, tačiau negalima teigti jog asmuo jau yra alergiškas tam maisto produktui. Todėl šis tyrimas  yra atliekamas norint nustatyti imuninį organizmo nepakantumą tam tikram maisto produktui.

Yra žinoma, jog alergija maisto produktams gali reikštis kaip kitos virškinamojo trakto ligos, todėl praktiškai yra sunku  tiksliai įvertinti, kuris konkretus  maisto produktas  ar net visa jų grupė sukelia alergines reakcijas. Paprastai pavyksta įtarti tik keletą maisto alergenų. Todėl yra laikoma, jog yra vertingesni tie maisto alergenų tyrimai, kurie gali iš karto nustatyti sensibilizaciją daugeliu maisto antigenų (pavyzdžiui, 90 maisto alergenų grupių).

Tyrimas taip pat naudingas vertintant gliuteninę enteropatiją, nes jis padeda nustatyti IgG sensibilizaciją gliadino turintiems maisto produktams – kviečiams, rugiams ir t.t.). Tiriant vaikus taip pat kartais galima nustatyti panašią maisto IgG alergenų sensibilizaciją tėvams ar kitiems artimiems giminaičiams.

Verta žinoti

Tokiu atveju neaiški patologinė būklė gali būti siejama su visai kitais, nesusijusiais su maistu, faktoriais. Alergija maistui gali pasireikšti po persirgtų infekcinių ligų, nėštumo, medikamentinio gydymo, kraujo perpylimų ir kitų sensibilizuojančių veiksnių. Šie patogenetiniai faktoriai gali iškreipti imuninės sistemos atsaką ir padaryti ją jautria tiems maisto komponentams, kurie buvo gerai toleruojami anksčiau.

Norma

Vertinama pagal gamintojo nurodytą vertinimo skalę.

Pasiruošimas tyrimui

Pasiruošimas nereikalingas. Pagal gydytojo nurodymą gali reikėti atvykti nevalgius 12 valandų.

Tyrimo atlikimo tvarka

Imama 7 ml kraujo į raudonu dangteliu užsuktą mėgintuvėlį.

Daugiau skaitykite

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *