Penktoji kūdikio gyvenimo savaitė

Penktoji kūdikio gyvenimo savaitė

Ką jis moka? 

Jūsų kūdikis greičiausiai pradėjo kalbėti savo kalba. Nenustebkite,-  jis tikrai atranda savo balsą. Maždaug penkerių savaičių kūdikiai pradeda bendrauti su pasauliu ne tik verkdami, bet ir bandydami naujus garsus. Šie garsai – pirmieji sąmoningi kūdikio bandymai reikšti savo asmenines emocijas. Mokslininkai pastebėjo, jog mažyliams norint sąmoningai atkreipti jūsų dėmesį, pirmieji pradeda judėti dešiniosios burnos pusės raumenys. Jam esant geros nuotaikos ir tiesiog bandant naujus potyrius- juda visa burnytė. Žinoma, reikia tikrų mokslininkų pastabumo, norint atskirti šiuos judesius. Juolab, kad kūdikio kalba visada bus žavi, kad ir kokia burnos puse jis pradeda kalbėtiJ. Įdomu ir tai, jog jūsų kūdikis jau sugeba pats prisimerkti, išplėsti akytes ar pakelti antakius. Žinoma, jis to dar nedaro sąmoningai – jis tik megdžioja mamą ir tėtį, tačiau jūs pirmieji, kuriems tai pavyks pamatyti.

Kodėl jo galva pleiskanota?

Šio amžiaus kūdikių galvytės neretai padengtos storu pleiskanų luobu. Neišsigąskite- tai pasitaiko beveik visiems. Jeigu šis luobas nedidelis, – pabandykite jį suminkštinti vaikišku vazelinu ir po to išplauti plaukus vaikišku šampūnu maudynių metu. Jeigu šis luobas yra storas ir gelsvas, pasitarkite su gydytoju, – gal būt jis paskirs specialų kūdikiams tinkantį šampūną, kovojantį su pleiskanomis.  Jeigu kūdikio odelė pleiskanoja ne tik galvinėje odos dalyje, jūsų gydytojas greičiausiai paskirs gydomąjį tepalą. Neskubėkite gydyti kūdikio odelės hormoniniais preparatais, -paprastai jie skiriami tik esant rimtiems odos susirgimamas ir tik patyrusių gydytojų.

Ar jis ir liks kreivom kojytėm?

Nereta mama jaudinasi, jog jos mažylio kojytės kreivos ir pėdutės pasisukę į vidų.  Šiuo metu jaudintis dar nereikėtų, nes visų kūdikių pėdutės sukasi į vidų. Jam pradėjus aktyviai judėti, šis pasisukimas paprastai išsitiesina. Išsakykite savo nuogastąvimus gydytojui sekančio apsilankymo metu, jeigu manote, jog jo pėdutės pernelyg krypsta į vidų.

Buteliukas?

Penkerių savaičių kūdikis jau gali išbandyti valgymą iš buteliuko. Gydytojai nerekomenduoja išbandyti šio maitinimo būdo anksčiau kaip penktą gyvenimo savaitę.

Pradėkite šį maitinimo būdą nuo vieno karto per dieną  ir darykite tai ne mažiau kaip savaitę. Antrajį maitinimą buteliuku siūloma pridėti tik po 1 savaitės. Jeigu jūsų kūdikis auga gerai, netapkite skaičių vergais. Kūdikis turi pasisotinti maitinamas krūtimi ir valgyti tiek, kiek jis nori. Pradedant maitinti buteliuku, jums reikės pasitarti su gydytoju, kiek pieno reikėtų sugirdyti vieno maitinimo metu.

Kaip išbandyti buteliuką?

  • Pasirinkite tam tinkamą laiką. Buteliuką galima siūlyti tik praalkusiam ir geros nuotaikos kūdikiui.
  • Jeigu jūsų kūdikis yra pernelyg išalkęs, – galite būti tikri, -jokios naujovės jo nesužavės.
  • Tegul buteliuką pasiūlo tėtis. Mama siūlanti buteliuką pieno, tikrai bus nesuprasta. Pasistenkite nebūti tuo metu kambaryje, kad mažylis nepradėtų skųstis. Taip pat paaiškinkite tėčiui, jog jis turėtų kalbinti jūsų mažylį būtent taip, kaip tai darote jūs maitinimo metu.
  • Jeigu esate viena namie – uždenkite krūtinę. Apsivilikite mėgiamu megztiniu ir nebandykite siūlyti buteliuko, jeigu esate apsivilkusi atvira bliuzele.
  • Pasirinkite jam patinkantį čiulptuką. Atminkite, – ne kiekvienas čiulptukas patiks jūsų kūdikiui. Gali prireikti iš bandyti jų net keletą, kol  jūs abu susistarsite. Neretai šiek tiek šiltesnis čiulptukas yra priimtinas  prireikus buteliuko.
  • Gudraukite. Jeigu mažylis nenori valgyti iš buteliuko būdraudamas, gal būt jis sutiks tai daryti, kai yra mieguistas?
  • Jeigu jis sutinka būti maitinamas iš buteliuko miego metu, greičiausiai po kelių savaičių jo neatmes ir dieną.

Daugiau skaitykite

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *