Ambulatorinė EKG, Holterio monitoravimas

Tyrimo pavadinimas- Ambulatorinė EKG, Holterio monitoravimas

Amabulatorinė elektrokardiografija arba Holterio monitorinis tyrimas atliekiamas siekiant nustatyti širdies ritmo sutrikimus esant normaliai kasdieninei paciento veiklai. Šie ritmo sutrikimai neretai kyla savaime ir dažnai nepastebimi atliekant įprastinį EKG tyrimą.

Holterio monitoravimas

Atliekamas prie paciento krūtinės prijungiant kelis elektrodus ir įrašantį aparatą, kuris dėvimas 24 arba 48 valandas. Pacientas gyvena įprastą gyvenimą ir rašo dienoraštį, kuriame fiksuoja veiklą ir įvykius bei simptomus, atsiradusius tyrimo metu.

Įvykių tyrimas

Atliekamas pacientą stebint 30 dienų laikotarpyje. Šis tyrimas atliekamas kai ritmo sutrikimai  kartojasi retai. Šiuo atveju prie ligonio pritvirtinami 2 elektrodai ir įrašantis aparatas, kurie gali būti nuimami maudantis. Pacientas juos po higienos procedūrų prisitvirtina pats. Atsiradus permušimams, ar nemaloniems pojūčiams, pacientas registruoja širdies veiklą nuspausdamas įrašo mygtuką.

Tyrimo efektyvumas priklauso nuo to kaip kruopščiai pacientas fiksuoja įvykius ir veda  kasdieninės veiklos dienoraštį.

Tiriama  – paciento EKG

Pasiruošimas tyrimui
  • Nereikalingas . Pacientą būtina informuoti, jog jis privalo fiksuoti ne tik kasdieninės veiklos įvykius, bet ir savo emocinę būklę. t.y. kaip jis jautėsi .
  • Paciento oda nuvaloma alkoholiniu tirpalu ir šiek tiek patrinama iki lengvo paraudimo.
  • Pritaikoma monitoriaus padėtis ir po to pritvirtinami elektrodai.
  • Įjungiamas įrašo režimas.
  • Pacientui įteikiamas dienoraštis ir budinčio EKG vertintojo telefonas.
  • Pacientą privalu įspėti, jog aparatas ir elektrodai negali sušlapti.
  • Tyrimo metu pacientas turi vengti vietų kur yra magnetai, metalo detektoriai, elektrinės šildyklės ir antklodės, ir aukštos įtampos zonos.

Daugiau skaitykite

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *