Kūdikiui 10 savaičių

Kūdikiui 10 savaičių

Jūsų kūdikiui 2 mėnesiai ir 2 savaitės

Jūsų mažylio koordinacija kasdien tampa vis puikesnė. Tačiau barškučiu užsigauti savo galvytę jis sugeba ir be mamos pagalbos. Šiuo metu jis pradeda nusitaikyti prieš kąs nor sugriebdamas , – ir  jūsų plaukai ko gero taps pastoviu jo taikiniu. Jūsų kūdikis jau puikiai spardosi ir netgi gali apsiversti nuo nugaros ant šonelio.O tai reiškia, jog jūsų mažylio jau nebegalima palikti vieno be priežiūros.  Jo  vystymo stalelis visada turi būti apsaugotas. Mažylis greičiausiai pradės aktyviai verstis pats tik po kelių savaičių, tačiau atsargūs privalote būti jau šiandien.

Jūsų kūdikis šiuo metu linkęs gaminti daugiau seilių nei jų nuryti, todėl neužmirškite seilinuko keisti kelis kartus per dieną.

Mažylio miego įpročiai taip pat keičiasi. 10 savaičių kūdikiai linkę numigti 2 -4 kartus per dieną ir išbūdrauja žymiai ilgiau nei anksčiau.

 • Šiuo metu jis pradeda aktyviai mėgdžioti artimuosius- taigi, kuo daugiau jūs šypsositės ja, tuo daugiau šypsenų išvysite patys. Jis netgi aktyviai atsiliepia į kiekvieną jūsų ištartą frazę. Jeigu jūs palauksite šypsenos, kai nusišypsojote patys, – gal būt atrasite naują ir neišbandytą veidukų žaidimą. Kūdikis šiuo metu šypsosi sąmoningai. Dar daugiau, jis sąmoningai mėgdžioja jus ir provokuoja tėvelius pūsdamas seilių burbulus. Mažyliui taip pat patinka, jeigu jį kas nors nešioja po kambarį, o gal būt netgi ir pašoka su juo grojant švelniai muzikai.
 • 10 savaičių kūdikis jau visiškai puikiai pažįsta mamą ir tėtį ir išskiria juos žmonių grupėje. Jis pradeda šypsotis ir mosuoti rankytėmis, kad btų paimtas ant rankų. Jis supranta savo vardą ir netgi atsiliepia juo šaukiamas.  Tačiau praeis dar šiek tiek laiko, kad jis pastoviai atsilieptų šaukiamas vardu. Vaikelio rega aštrėja ir jis praleidžia daugybė laiko tyrinėdamas savo rankytes, kojytes ir naujas formas bei spalvas. Jūsų kūdikis jau puikiai seka daiktus , judinamus iš šono visu 180 laipsnių kampu.  Nepraleiskite progos, ir nešiodami jį po kambarį  supažindinkite jį su pasauliu. Neužmirškite, jog jam taip pat reikia saugios mankštinimosi vietos, kur jis galėtų saugiai mokytis apsiversti.
 • Jūs taip pat galite pastebėti, jog jūsų kūdikis verkia skirtingai, esant skirtingoms situacijoms. Jeigu jis pavargęs- jis verkia vienaip, tuo tarpu būdamas alkanas, jis leidžia tai išgirsti visiems kaimynams. Šiuo metu verkimas tėra vienintelis būdas pareikšti, jog kažkas yra ne taip, todėl nereikėtų verkiančio kūdikio palikti vieno  kad jis tiesiog išsiverktų.
Ką turėtų mokėti 10 savaičių kūdikis

Pridėjus barškutį prie pirštų galiukų, kūdikis jį sugriebs ir ko gero šiek tiek palaikys. Jis netgi gali pakratyti šį barškutį  ir nusijuokti, išgirdęs jo garsą. Jūsų kūdikis taip pat gali išlaikyti galvytę tiesiai, užuot nusvarinęs ją žemyn.  Jūsų atžala jau kažkiek laiko sugeba išsilaikyti pusiaugulomis, jeigu jo nugarytė remiasi į pagalvę.  Neužmirškite, jog šiuo metu jo negalima palikti vieno, nes staiga apsivertęs ant šonelio jis gali uždusti.  Jo galvytei taip pat vis dar reikia pagalbos, nes kaklo raumenys dar nėra visiškai stiprūs.

Tėvų baimės

SIDS yra staigi kūdikių mirtis, kuri dažniausiai paliečia miegančius kūdikius. Ši staigi nelaimė dažniausiai įvyksta tarp 2  gyvenimo savaitės ir  per pirmuosius 12 mėnesių. Kodėl ji paliečia būtent šio amžiaus kūdikius nėra išaiškinta. Tačiau jūs galite padaryti viską, kad to būtų išvengta:

 • Būtinai migdykite kūdikį ant nugaros.
 • Jūs privalote būti tikri, kad kūdikio lovytė nėra per minkšta. Jūsų kūdikiui taip pat nereikia daugybės šiltų antklodėlių . Jo taip pat nereikia  papildomai apkamšyti.
 • Kambaryje kuriame miega jūsų kūdikis negali būti pernelyg karšta ar pernelyg šalta.
 • Jūsų namuose neturi būti tabako dūmų.
Kaip miega jūsų kūdikis?

Šiuo metu jūsų mažylis jau turi savo dienotvarkę. Greičiausiai jis užmiega tuoj po pirmojo rytinio maitinimo. Tačiau pasitaiko ir taip, jog mažyliai būdrauja visą rytą. Apie laiką, kai visi jau atiskėlę, jūs greičiausiai bandote įtikinti savo atžalą, jog pats metas nusnausti. Tačiau po pietų jūs ko gero galite stumdyti vežimėlį su miegančia atžala po netoliese esantį parkelį. Kaip jis bebūtų linkęs miegoti, atsiminkite- jūsų kūdikis mėgsta įvairovę, todėl jam negalioja nerašytos taisyklės. Kas gal būt  tiko vakar, greičiausiai netiks šiandien, bet patiks rytoj. Todėl savo laiką planuoti dar ilgai galėsite tik apytiksliai.

Kas rūpi mamai

 • Mama ir jos artimieji tur būt jau nustojo persekioti savo kūdikį su fotoaparatu rankose.
 • Ko gero mama pradėjo plautis rankas tik 20 kartų per dieną ( nors dar prieš savaitę ji jas plovėsi net visus 50 kartų).
 • Visa šeima jau įprato , jog mama kas 5 minutes ištaria: “mano duktė, mano sūnus”
 • Mama vis dar gali pravirkti tiesiog be priežasties. Kūdikis pareikalauja visų jos jėgų, o hormonų audros šiuo metu aktyviai tebesiautėja. Tačiau jeigu ašaros nebeleidžia nieko dirbti,- nebijokite pasitarti su psichologu. Atminkite, jog pogimdyminė depresija paliečia  iki 16 procentų moterų . Neleiskite šia bėdai atimti  iš jūsų  bendravimo su savo atžala džiaugsmo.

Daugiau skaitykite

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *