Jūsų kūdikiui 3 mėnesiai

Jūsų kūdikiui jau  3 mėnesiai! 

Sveikiname. Jūs įveikėte pirmąjį gyvenimo trimestrą.

Ką gi moka mažylis?

Kūdikis jau moka sugniaužti ir atgniaužti kumštelį. (Neužilgo jis drąsiai galės prašyti centų ledams, tačiau iki to laiko dar teks šiek tiek palūkėti).

Jūsų mažylis jau drąsiai griebia barškutį ir netgi gali jį pakratyti. Jis jau aktyviai tiesia rankelę žaisliuko link  bei puikiai supranta, jog rankytę galima ir paragauti. Jūs galite jam padėti- duokite mažai rankelei sugniaužti vis kitą daiktą. (Kuo jie įvairesni – tuo geriau). Gal būt pastebėsite, jog mažylis linksta prie rimtų daiktų, kuriais žaidžia suaugusieji- tai irgi ne bėda. Ne visi kūdikiai dievina barškučius. (Mūsų vaikelio mėgiamiausias žaislas buvo samtis.)  Šiuo metu jis jau pradeda koordinuoti akyčių ir rankyčių judesius , todėl mamai laikas išmokti akylai stebėti savo atžalą, nes visi daiktai, kuriuos jis mato, neabejotinai atsidurs burnoje arba šalia jos.

Jūsų mažylis  jau tvirtai laiko galvytę ant pečių. Jis puikiai supranta, jog pasaulis įdomesnis ant mamos rankų ir net neabejodamas prašosi  iš lovytės. Jo kaklo raumenys žymiai sustiprėjo ir kūdikis jau gerai nulaiko galvytę tiek gulėdamas ant pilvuko, tiek laikomas stačias. Jeigu bandysite jį kelti už rankyčių gulintį ant nugaros, pastebėsite, jog galvytė kyla kartu su nugara ir jau nebeatsilieka  nuo kūnelio. Na o jeigu guldysite mažylį ant pilvuko, pamatysite, jog mažylio užpakaliukas leidžiasi žemyn, o mažos kojytės puikiai spiria atgal. Jis jau sugeba atsiremti rankytėmis ir pakelti krūtinę. Ankstyvieji refleksai jau išnyksta arba beveik išnykę. Mažylis jau nebekrūpčioja nuo staigaus garso, na o statomas ant kojyčių jau nebežingsniuoja.

Jūsų mažylio juslės  vystosi puikiai.  Šio amžiaus mažyliai pasuka galvytę garso kryptimi ir apdovanoja visus savo nuostabia šypsena. Ir taip, – jie iš tikro klausosi muzikos. Neatimkite iš jų šio džiaugsmo. 🙂

Jūsų mažylis šiuo metu mėgsta ryškių spalvų žaislus. Jam patinka skirtingų spalvų kontrastai ir žinoma- žmonių veidai. Jeigu jūs įdėmiau pažvelgsite į savo kūdikį pastebėsite, jog jis tuojau pat į jus atsigręš. Jis taip pat pradeda tyrinėti savo atvaizdą veidrodyje, jeigu tik jam leidžiate tą daryti.

Trijų mėnesių mažyliai taip pat mažiau verkia. Iš esmės verkimas jau nebėra pagrindinis kūdikio bendravimo būdas. Pediatrai mano, jog 3 mėnesių kūdikis neturėtų verkti ilgiau nei 1 valandą per visą dieną. Taigi, jeigu jūsų kūdikis verkia dažniau- pagalvokite, ar jam ko nors neskauda. Šio amžiaus mažylis jau bendrauja guguodamas, juokdamasis ir kurdamas savo  kalbelę, kurią supranta patys artimiausi žmonės. Jūs galite jam padėti, pastoviai pakartodami – Aach, Ooi ir panašiai. Jūsų mažylis tikrai su džiaugsmu atsilieps jeigu jam ramiai ir pastoviai pasakosite  ką šiuo metu darote.

Trejųmėnesių kūdikio skrandukas jau didesnis, na o nervų sistema jau žymiai stipresnė. Jis jau gali išmiegoti neprabusdamas iki 6 -7 valandų. O tai reiškia, kad ir jūs jau galite šiek tiek pasiilsėti. Jeigu mažylis tik krebžda naktį, pabandykite palaukti bent pusę minutės prieš puolant maitinti. Gali būti, kad jis miegos toliau . Jeigu nepulsite prie kūdikio lopšelio stačia galva, jis pamažu pradės išmokti užmigti pats. Visai netgi gali būti, jog neuždegdami šviesos naktį išmokysite savo mažylį suvokti, jog naktis skirta miegui. Pabandykite maitinti mažylį neįžiebę didelės lempos.

Jūsų kūdikis dienos metu turėtų miegoti bent porą kartų po 1 ½ arba 2 valandas. Na o prieš migdant nakčiai būtų gerai jo nemigdyti bent 3 -4 valandas. Šiuo metu nereikėtų žaisti ir ypač audringų žaidimų.

Kas rūpi mamai?
  • Mama išmoko iš garso atspėti , kada kūdikis verkia išalkęs, o kada ašaroja iš tikro.
  • Mama pradeda suprasti, jog pats metas prisiminti, jog ji graži . Seneliai netgi gali būti pratinami prie minties, jog jie gali išleisti mamą ir tėtį pasivaikšioti dviese.
  • Mama taip pat supranta, jog jai pačiai metas išsimiegoti ir gal būt tiesiog apsipirkti.
  • Na, jeigu visai dienai išeiti iš namų dar nedrąsu, mama gali pasiimti draugę pasivaikščiojimui po parką arba užbėgti į biblioteką.
  • O jeigu mama pagaliau ištrūko į parduotuvę, pats metas  nusipirkti ką nors sau,  ne tik kūdikiui.

Daugiau skaitykite

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *