Kaip miegoti, kad neskaudėtų nugaros

Kaip miegoti, kad neskaudėtų nugaros

Kaip miegoti taisyklingai žino ne visi. Nuo vaikystės mes manome, jog turime miegoti taip, kad mums būtų patogu. Ne paslaptis, jog tai kaip jūs miegate leidžia jums vienaip ar kitaip jaustis ryte,  Tačiau neretai net neįtariate  jog jums gali skaudėti nugarą tik todėl, jog jūs neteisingai gulite lovoje. Jūsų nugara yra sudėtingas mechanizmas, kurio padėtis priklauso nuo jūsų lyties ir svorio. Tačiau jūsų padėtis lovoje taip pat gali arba padėti jūsų nugaros raumenims atsipalaiduoti, arba priešingai juos įtempti. Dėl pastovios nugaros raumenų įtampos ilgainiui vystosi nugaros skausmai. Šie skausmai dar labiau aštrėja nuo neteisingos stuburo padėties ilsintis ir taip neleidžia jums išsimiegoti.

Kaip miegoti jeigu jūs  miegate ant šono 

Didžioji žmonių dauguma miega ant šono kai keliai ir klubai yra vienoje linijoje. Neretai gulėdami ant šono žmonės sulenkia kelius arba tiesiog miega ištiestomis kojomis. Miegant tokioje padėtyje viršuje esanti šlaunis nėra prilaikoma iš apačios, todėl viršuje esanti šlaunis ir kelias linkę miegant nuslinkti apačion ir atsiremti į čiužinį. Kas tuo metu nutinka jūsų nugarai? Jūsų stuburas tiesiog pasisuka žemyn ir taip pat pasuka žemyn apatinę stuburo dalį. Ilgainiui nugaros raumenys pavargsta ir jūs pradeda jausti skausmą būtent apatinėje nugaros dalyje. Tam, kad išvengtumėte tokios stuburo padėties miego metu, patariama miegoti su pagalve tarp kelių. Šiuo atveju jūsų kelias turės atramos tašką ir palengvins jūsų stuburo darbą.

Kaip miegoti jeigu Jūs įpratę  miegoti ant nugaros 

Jeigu jūs įpratę miegoti ant nugaros, normalią stuburo padėtį miego metu išlaikysite po keliais pasidėję pagalvę. Stuburo įtampą taip pat palengvins po liemeniu padėtas susuktas nedidelis rankšluostis. Na o kaklas šiuo atveju turėtų remtis į pagalvę.

Kaip miegoti jeigu Jūs dažniausiai miegate ant pilvo 

 

Miegant ant pilvo jūsų stuburas dirba daugiau nei visuomet. Jeigu esate įpratę miegoti būtent taip, pagelbėkite savo nugarai padėdami pagalvę po dubeniu, pilvo apačioje. Jeigu tokia padėtis pernelyg jūsų nevargina, galite miegoti su pagalve po galva. Tačiau jeigu tokioje padėtyje jaučiate įtampą nugaroje, miegokite be pagalvės po galva.

Daugiau skaitykite

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *