Pirmoji nėštumo savaitė

Pirmoji nėštumo savaitė – ką reiškia šis terminas? Pirmoji nestumo savaite - ovocitas

Nėštumas  yra pradedamas skaičiuoti nuo pirmosios paskutiniųjų mėnesinių dienos. Taigi, techniškai, šiuo metu moteris dar gali ir nesilaukti. Dažniausiai moterys pastoja praėjus maždaug 2 savaitėms nuo apskaičiuotosios, tai yra ,, pirmosios nėštumo dienos”.

Kad užsimezga nauja gyvybė  iš tikrųjų priklauso nuo moters mėnesinių ciklo ilgio.Taigi, „pirmąją nėštumo savaitę“ moters organizmas  iš esmės dar tik pradeda ruoštis nėštumui – prasideda naujas mėnesinių ciklas. Jei to mėnesinių ciklo metu moteris pastoja, pirmoji mėnesinių diena laikoma pirmąja nėštumo diena.

Kodėl gydytojai skaičiuoja būtent taip?

Praktiškai kada tiksliai įvyksta apvaisinimas, yra labai sudėtinga. Todėl nėštumas pradedamas skaičiuoti nuo pirmosios paskutinių mėnesinių dienos, ir taip nėštumo trukmė techniškai „pailgėja“ 14 dienų.  Laikoma, jog tiksliausiai pastojimo data yra nustatoma atliekant ankstyvąjį  ultragarsinį tyrimą.

Taigi kada galima tikėtis šios ,, pirmosios  nėštumo savaitės”?

Kiekviena jauna moteris turėtų pasiskaičiuoti savo vaisingąsias dienas. Pačios vaisingiausios dienos yra antrosios mėnesinių ciklo savaitės pabaigoje ir trečiosios savaitės pradžioje. Atminkite, jog skaičiuoti reikia nuo pirmos paskutiniųjų mėnesinių dienos.

Kas tuo metu vyksta moters organizme?

Šiuo metu įvyksta ovuliacija, tai yra kiaušialąstė tuo metu išmetama į pilvo sritį, kur ji gali būti apvaisinta. Būtent tuo metu yra didžiausia apvaisinimo tikimybė.

Ką reikėtų daryti būsimai mamai?

Vienareikšmiškai, jeigu planuojate nėštumą, jums būtina vengti nikotino, alkoholio, elektromagnetinio spinduliavimo ir visko kas gali žaloti būsimą gyvybę.

Gydytojai rekomenduoja vartoti vitaminus. Jeigu jau pradėjote juos vartoti,  vartoti prenatalinius vitaminus, ypač folinę rūgštį, reikėtų vartoti toliau. Folinė rūgštis yra ypač svarbi būsimam vaikeliui, nes ji padeda išvengti vaisiaus apsigimimų. Yra nustatyta, jog siekiant išvengti šios nelaimės būsima mama turi vartoti po 400 mg folinės rūgšties kasdien.

Būsma mama turėtų vengti bet kokių nereikalingų vaistų, ir gydytojo paskirtus vaistus vartoti labai atsakingai.

Būsimiems tėčiams pravartu gerai išsimiegoti, nepervargti ir neperkaisti. Ypač reikėtų vengti elektromagnetinio spnduliavimo – stengtis dirbti taip, kad kompiuteris būtų toliau nuo  kelių.

Spermatozoidai bus kokybiškesni jeigu būsimas tėtis valgys lašišą, kepenis ir kiaušinius – visuose šiuose maisto produktuose yra daug vitamino B12. Jam taip pat tiks daug vitaminų C , A ir  E turintys maisto produktai.

Kaip apskaičiuoti būsimo gimdymo datą?

Visi gydytojai sutinka, jog tikslios būsimo gimdymo datos nustatyti beveik neįmanoma. Tačiau apytiksliai ji apskaičiuojama taip:

Prie pirmos paskutiniųjų mėnesinių dienos yra pridedamos septynios dienos ir tada atmetami trys mėnesiai. Laikoma, jog vidutinė nėštumo trukmė yra 280 dienų arba 40 savaičių, jeigu moters mėnesinių ciklas yra reguliarus. Jeigu skaičiuojama nuo ovuliacijos dienos, laikoma, jog vidutinė nėštumo trukmė yra 266 dienos.

Daugiau skaitykite

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *