Kaip teisingai daryti pritūpimus?

Kaip teisingai daryti pritūpimus? Kaip teisingai daryti pritupimus

Pritūpimai yra vienas iš efektyviausių mankštos pratimų, kurį galite daryti namuose. Pritūpimai padės jums sustiprinti kojų raumenis, jie naudingi stiprinant liemenį bei norint padailinti užpakaliuką.
Tačiau net kad ir kokie paprasti atrodytų pritūpimai, juos reikia daryti teisingai. Taigi, ką jums vertėtų žinoti prieš puolant daryti pritūpimus?

Pirmiausia kaip ir prieš bet kokią mankštą- apšilkite. Apšilkite nugaros ir kojų raumenis bei kelių ir pėdų sąnarius. Gerai apšilus sumažės traumų ir sužeidimų tikimybė. Atminkite, jog su apšilusiais raumenimis pasieksite geresnių treniruotės rezultatų. Jeigu mankštinatės su svoriais- visada pradėikite nuo pačių mažiausių. Taip sumažinsite traumos tikimybę.

Kiek laiko reikia skirti apšilimui?

Įprastiniams apšilimams yra skiriami du 15- 20 pratimų ciklai. Nepulkite mankštintis staiga, kaip patrakę. Leiskite kūnui įšilti palengva.

Į ką svarbu atkreipti dėmesį darant pritūpimus?

Kai pradedate daryti pritūpimus, visada įsitikinkite, jog jūsų keliai neišsikiša virš jūsų kojų pirštų. Jeigu taip atsitinka- jūs labai apkraunate savo kelių sąnarius,- o tai yra visiškai nereikalingas perkrūvis jautriems sąnariams. Pernelyg didelės kelių apkrovos gali sužeisti sąnarius ir sukelti daug problemų ateityje.

Jeigu norite, kad pritūpimai atneštų naudą ir liemens raumenims, – pritūpdami įtraukite pilvo raumenis. Taip jūs išlaikysite nugarą tiesią, sustiprinsite pilvo raumenis ir apsaugosite stuburą nuo sužeidimų. Ši maža gudrybė taip pat privers jūsų kojų raumenis dirbti efektyviau.

Pritūpdami taip pat turėtumėte stengtis kuo labiau priartėti prie stataus kampo. Tiesiog įsivaizduokite, jog sėdatės ant kėdės ir spaudžiate savo sėdmenis žemyn ant šios kėdės. Pritūpkite tiek, kiek galite pritūpti patogiai išlaikydami 90 laipsnių kampą. Jeigu negalite pritūpti būtent taip, stenkitės pritūpti kuo panašiau.

Atsistodami iš pritūpimo stenkitės nesurakinti savo kelių tiesioje padėtyje. Grįžkite į vos vos sulenktą kelių padėtį atsistojus – taip mažiau traumuosite sąnarius.

Modifikuoti pritūpimai paprastai yra atliekami naudojant svarmenis ar specialią įrangą. Tokius pritūpimus galite daryti tiek, kiek jaučiatės gerai juos darydami ir tol, kol galite pilnai kontroliuoti savo judesius.
Paprastai šie pritūpimai pradedami su mažiausiais svoriais ir kas savaitę svoris yra didinamas po 500 g. Taip pat daroma daugiau pakartojimų arba mažiau skiriama laiko poilsiui tarp pakartojimų.

Daugiau skaitykite

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *