Kontraceptiniai implantai

Kontraceptiniai implantai

Kas tai yra?

Tai ilgo veikimo implantas, kurio sudėtyje yra tik vienas hormonas – progesteronas.
Implantas yra nepralaidus rentgeno spinduliams, todėl jo įsiuvimo vietą galima pamatyti atlikus rentgeno nuotrauką. Lietuvoje yra įregistruotas vienos rūšies implantas. Tai 4 cm ilgio ir 2 mm skersmens kapsulė. Jos veiklioji medžiaga yraJos veiklioji medžiaga yra hormonas gestagenas – etonogestrelis.

Kaip veikia kontraceptiniai implantai

Šio implanto poveikis rya panašus į Depo – Provera poveikį.

Preparato patikimumas – 01. % 100 moterų per 3 metus. Vienerius metus – patikimumas yra maždaug 99%. Visus penkerius metus – patikimumas yra maždaug 98%.

Jiems veikiant sutirštėja gimdos kaklelio gleivės, ir spermatozoidai nebegali patekti į gimdą. Taip pat kinta ir kiaušinėlis. Kai kuriais atvejais nebevyksta ovuliacija.

Kaip naudojami šie implantai?

Kontraceptiniai implantai yra 400 mm ilgio ir 2 mm pločio cilintrai, kurie yra įsiuvami po oda ( dažniausiai vidinėje žasto pusėje ). Po oda jie įsiuvami įpjovus odą vietinės nejautros sąlygomis. Implantavimo vietoje susidaro nedidelis randas, kuris yra beveik nematomas, jeigu operaciją atlieka profesionalus medikas. Po implantavimo procedūros, pacientė pati turi sekti implanto būklę. Implantas retai pajuda iš savo vietos net ir aktyviai sportuojant. todėl yra manoma,  jog tai nepavojinga.

Implanto veikimo trukmė yra beveik 3 metai. Pačiame implante yra hormono talpykla, kuri trejus metus labai mažomis dozėmis išskiria progesteroną. Po trejų metų implantas turi būti pakeistas, nes hormonas talpykloje bus išnaudotas.

Hormoninių implantų pranašumai

 

  • Tinka nuolat pamirštančioms  išgerti tabletes ar negalinčioms naudotis kitomis kontracepcijos priemonėmis.
  • Nesukelia nepatogumų lytinių santykių  metu.
  • Šią kontraceptinę priemonę galima naudoti maitinant krūtimi.
  • Vos tik pašalinus implantą vaisingumas vėl atsistato.
  • Implantą galima pašalinti bet kuriuo metu, kai yra nusprendžiama , kad jo nebereikia.
  • Daugelio moterų mėnesinės pasidaro ne tokios gausios ir skausmingos. Iš pradžių (kelis mėnesius) moteris gali nereguliariai kraujuoti.
  • Pašalinis poveikis: Pirmus metus gali kisti ar visai išnykti menstruacijų ciklas, po šio periodo ciklas dažniausiai vėl pasidaro reguliarus. Kartais pasitaiko galvos skausmų, svorio didėjimo.

Hormoninių implantų trūkumai

  •  Kai kurios moterys jų netoleruoja ir įvyksta implanto atstūmimas, dėl ko  gydytojas turi juos pašalinti. Pašalinimas yra sudėtingesnis, nes audinys aplink implantą dažniausiai sustorėja.
  • Pašalinus implantą gali likti nedidelis randas.

Daugiau skaitykite

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *