Alaus mielės

Alaus mielės- kas tai yra? Alaus mieles

Alaus mielės (Saccharomyces cerevisiae) – tai mieliagrybių šeimos vienaląsčiai grybeliai,  kurie yra auginami specialioje terpėje  o po to yra išdžiovinami. 100 g sausų mielių yra nuo  44 iki 50 g  kokybiškų baltymų,  B grupės vitaminų ir mikroelementų (kalio, natrio, magnio, fosforo, chromo, silicio, geležiesir kt.), apie 2 g riebalų ir apie 6 g angliavandenių.

Alaus mielių baltymuose yra net  16 skirtingų amino rūgščių. Savo sudėtimi alaus mielių baltymai yra panašūs į gyvulinės kilmės baltymus. Jie  gali būti naudojami esant mitybos sutrikimams atsiradusiems dėl baltymų stokos ar didesnio jų poreikio intensyviai augant.

Alaus mielėse taipa pat yra ir riebalų. Šiuos riebalus sudaro 25 % stearino ir 75% palmitino rūgščių.

Alaus mielėse esantys vitaminai stiprina organizmą ir apsaugo nuo ligų. Mūsų organizmas  vitaminų pasigaminti beveik negali, todėl jie turi būti gaunami su maistu.

100 g alaus mielių yra randama tokių B grupės vitaminų:

Tiaminas (B1) – 10,00 mg
Riboflavinas (B2) – 4,00 mg
Nikotino rūgštis (B3)- 40,00 mg
Pantoteno rūgštis (B5) – 18,00 mg
Piridoksinas (B6) – 1,53 mg
Biotinas (B7)- 0,14 mg
Folio rūgštis (B9)- 2,00 mg

Amino rūgščių kiekiai alaus mielių baltymuose yra tokie

Asparagino rūgštis  – 36,64 g
Treoninas – 18,01 g
Serinas- 21,44 g
Glutamino rūgštis – 65,22 g
Prolinas – 20,84 g
Glicinas – 18,13 g
Alaninas – 26,39 g
Valinas – 18,89 g
Metioninas – 9,63 g
Izoleucinas – 16,20 g
Leucinas – 24,79 g
Tirozinas – 13,52 g
Fenilalaninas – 15,07 g
Histidinas – 12,78 g
Lizinas – 23,73 g
Argininas – 19,87 g

Alaus mielių vartojimo indikacijos

Tradiciškai alaus mielės yra vartojamos viduriavimo stabdymui, cholesterolio kiekio mažinimui bei cukraus kiekio reguliavimui sergant diabetu.

Alaus mielės taip pat yra vertingas maisto papildas, kuris gali papildyti baltymų racioną bei papildyti mineralų bei mikroelementų atsargas. Sausose alaus mielėse gyvų mielių ląstelių nėra.

Mitybos institutai taip pat rekomenduoja mieles kaip profilaktikos priemonę susilpnėjus imunitetui, esant chroniškiems infekciniams susirgimams, dirbant ekstremaliomis sąlygomis, sportuojant. Jos  gali būti naudingos žmonėms, sveikstantiems po sunkiu infekcijų, nudegimų, traumų, sergantiems lėtinėmis žarnyno, nervų sistemos, odos ligomis, tuberkulioze, reumatu, anemija, cukriniu diabetu.  Alaus mielės ypač naudingos esant hipo ir avitaminozei, baltymų stygiui, hepatitams, susilpnėjus organizmo atsparumui peršalimo ligoms, po operacijų ar  gausiai nukraujavus. Jos yra skiriamos siekiant sunormalizuoti medžiagų apykaitą, apsinuodijus, ypač kai yra apsinuodyta sunkiaisiais metalais.  Jos gali pagelbėti esant dideliam fiziniam krūviui, auginant raumenis. Alaus mielės naudingos ir sergantiems ligomis,  ypač tiems, kuriuos vargina jaunatviniai spuogai, silpni plaukai ir nagai. Alaus mielėse yra fosforo, todėl jas vartojantys vyresnio amžiaus žmonės turėtų papildomai gerti ir kalcio preparatus.

Pašalinis  alaus mielių poveikis

Pasitaiko retai, tačiau kai kuriems žmonėms gali pasitaikyti alergijos reiškinių .

Daugiau skaitykite

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *