E 225 – maisto priedas

E 225 – maisto priedas

Maisto priedo pavadinimas – Kalio sulfitas, Potassium Sulphite, Potassium salt of sulphurous acid,Сульфит калия

Klasė– konservantas, antioksidantas, sulfitas

Cheminis junginys – sulfurinės rūgšties kalio druska

Kas tai yra?

E224 – Kalio sulfitas yra chemiškai labai panašus į E223. Maisto pramonėje  yra naudojama kaip dezinfektantas, konservantas, antioksidantas. Tai baltos spalvos, greitai suyrantys milteliai, reaguojantys su oro deguonimi ir virstantys į kalio sulfatą. Rūgštinėje aplinkoje virsta į sulfurinę rūgštį, kuri veikia kaip konservantas. E225  yra  naudojamas  cukraus gamyboje kaip balinanti medžiaga. Iš jo taip pat gaminamas kitas maisto priedas karamelės sulfitas ( sulphite-caramel, E150d). Leistina paros vartojimo norma yra iki  0.7 mg/kg kūno svorio.

Maisto priedo saugumas– Maisto priedas gali būti pavojingas sveikatai.Teigiama, jog vartojant leistinomis dozėmis yra saugus.

Maisto priedo šalutinis poveikis

Organizme kalio metabisulfitas virsta į sulfatą ir pašalinamas lauk su šlapimu. Dėl savo oksiduojančio poveikio, gali sumažinti vitaminų, ir ypač vitaminų B1 ir E kiekį maisto produktuose. Sergantiesiems astma išprovokuoja astmos priepuolius, sukelia sunkias  alergines reakcijas. Nerekomenduojamas vaikams. Esant jautrumui sulfitams rekomenduojama vengti maisto priedų E221- E 228.

Kokiuose maisto produktuose gali būti šio maisto priedo?

Kalio metabisulfitu apdorojami cukraus produktai, saldumynai.  Jo dedama į vynus, alų.

Daugiau skaitykite

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *