Kopūstų sultys

Kopustu sultysKopūstų sultys

Kopūstų sultys nuo seno mėgiamos kaip puikus natūralių vitaminų šaltinis. Tai nėra nuostabu. Žiemą kopūstai tampa kone vienintele ant mūsų stalo besipuikuojančia daržove. Jie puikiai išsilaiko iki pavasario, juose taip pat gausu vitaminų- ypač vitamino C,  A, Bl, B2, B6, P, K . Kopūstuose yra daug fermentųm fosforo, kalio druskų, sieros, vario ir jodo. Jame taip pat yra ir cholino.

Kopūstų sultimis nuo seno buvo gydomi odos susirgimai, virškinamojo trakto, kepenų ir blužnies ligos. Nuo seno pastebėta, jog kopūstų sultys skatina medžiagų apykaitą, padeda atstatyti jėgas, gydo avitaminozę ir gerina savijautą. Tyrinėtojai taip pat nustatė, jog kopūstų sultys  veikia baktericidiškai. Šviežios kopūstų sultys  su medumi gydo užkimimą, lengvina atsikosėjimą, padės peršalus ar sergant gripu.

Viena iš pagrindinių kopūstų sulčių veikliųjų medžiagų yra vitaminas C. Tačiau kopūstuose jis aptinkamas kaip askorbinogenas. Tai vitamino C pirmtakas, kuris nesuyra veikiamas aplinkos temperatūros ar fermentacijos. Teigiama, jog viena stiklinė kopūstų sulčių vitamino C kiekiu niekuo nenusileidžia vienam apelsinui.

Kopūstų sultys garsėja ne tik kaip vitamino C šaltinis. Juose bene daugiausia iš visų daržovių yra vitamino U. Šis vitaminas buvo aptiktas 1948 metais, kai amerikiečių mokslininkai pastebėjo, jog kopūstų sultimias galima gydyti  skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligę. Liaudyje šiomis sultimis buvo gydomas ir opinis ir spazminis kolitas, skrandžio uždegimai  bei opos. Daugiausia vitamino U yra šviežiose kopūstų sultyse. Manoma jog būtent dėl jo poveikio sparčiau gyja opos, gerėja skrandžio sulčių išskyrimas ir virškinimas. Mokslininkai pastebėjo, jog geriant šviežias kopūstų sultys opos randėja greičiau.

Kaip spausti kopūstų sultis?

Jeigu nutarėte gerti kopūstų sultis, pirmiausia pasirinkite šviežias, ekologiškai be chemikalų ir teršalų užaugintas daržoves. Kad sultys tikrai veiktų, jas reikia gerti šviežias. Laikytos šaldytuve kopūstų sultys nėra labai veiksmingos.

Kopūstų sulčių taip pat nereikia sūdyti.Jeigu pradėjus gydytis kopūstų sultimis jaučiate nemalonius pojūčius skrandžio srityje, geriau jas nustoti vartoti ir vietoje jų pagerti morkų sultis. Jas reikėtų gerti po dvi stiklines per dieną bent dvi savaites. Po to galite vėl bandyti gerti kopūstų sultis.

Kopūstų sultis geriausia yra gerti prieš valgį.

Liaudiški receptai su kopūstų sultimis

Kopūstų sultys nuo aterosklerozės

Yra geriamos po pusę stiklinės iki 3 kartų per dieną. Gerti geriausia 20 minučių prieš valgant.

Kopūstų sultys nuo kosulio

Peršalus, sloguojant ir kosint kopūstų sultys taip pat gali praversti. Kosuliui slopinti kopūstų sultys yra geriamos po pusę stiklinės 3-4 kartus per dieną. Jas galima maišyti su medumi (po 1 arbatinį  šaukštelį į pusę stiklinės kopūstų sulčių).

Kosulį ir užkimimą taip pat galima gydyti ir raudonųjų kopūstų sultimis, tačiau jų reikia mažiau. Užtenka jų gerti po 1 arbatinį šaukštelį kelis kartus per dieną.

Kopūstų sultys nuo opaligės

Gydant  skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opaligę, kopūstų sultys paprastai yra  geriamos maždaug  mėnesį
laiko kasdien. Šiuo atveju jos yra geriamos  po 3–4 stiklines tarp valgymų. Tokį gydymo kursą galima kartoti praėjus 4-6 mėnesiams, jeigu gydytojas leido.

Kopūstų sultys gerklės skalavimui

Sergant stomatitu ar skaudant gerklei, kopūstų sultimis galima skalauti sergančią burnos gleivinę. Šiuo atveju  šviežias kopūstų sultis yra geriausia skiesti virintu vandeniu  (1:3). Burną bei skaudančią gerklę siūloma skalauti po  5–6 kartus per dieną. Vienam skalavimui paprastai užtenka pusės stiklinės praskiestų  kopūstų sulčių.

Daugiau skaitykite

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *