Protrombinas G20210A

Tyrimo pavadinimas – Protrombinas G20210A

Sinonimai

Tyrimo reikšmė

Protrombinas G20210A yra vienas naujausių  kraujo krešėjimo rodiklių. Tyrimas parodo, kad asmuo yra patologinės protrombino formos nešiotojas.  Protrombino G20210A rodiklis taip pat parodo, kad šiam asmeniui yra padidėjusi koaguliacijos rizika, nes tokiems asmenims tromboembolijos pasitaiko daug dažniau. Tromboembolija šiems asmenims gali vystytis ir tuomet, kai yra palyginti nedideli provokuojanttys veiksniai: infekcija, nėštumas, kontraceptikai, piktybiniai susirgimai.

Jeigu yra protrombino G20210A heterozigotinė mutacija, tuomet tromboembolijos rizika išauga  net 2–5 kartus. Tokiam ligoniui taip pat neretai prireikia ir daug agresyvesnės trombolizinės terapijos.

Nustatyta, jog ši mutacija pasitaiko net  2% sveikų gyventojų. Jeigu šis rodiklis tiriamas sergantiesiems giliųjų venų tromboze, tuomet tarp jų protrombino G20210 mutacija yra nustatoma dar dažniau –  net iki 6% . Nustatant rodiklio paplitimą tarp sergančiųjų šeimynine trombofilija, protrombino G20210A mutacija pasitaiko  iki 18% ligonių. Homozigotinė  mutacija dar pavojingesnė.

Verta žinoti

Šio markerio pavadinimas susijęs su tuo, kad guaninas nukleotidų sekos 20210 padėtyje yra pakeistas adenino molekule. Šis rodiklis atrastas tik 1996 metais. Paprastai esant šiai genetinei mutacijai kraujyje padaugėja protrombino, ir tai neretai tampa hiperkoaguliacinės būklės priežastimi. Atliekant PGR reakciją šią mutaciją galima aptikti gana greitai ir tiksliai

Norma

Mutacijos nėra.

Pasiruošimas tyrimui

Pasiruošimas nereikalingas. Badauti nereikia.

Tyrimo atlikimo tvarka

Imama 7 ml kraujo į žalios spalvos dangteliu užsuktą mėgintuvėlį.

Daugiau skaitykite

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *