Supraventrikulinė tachikardija, SVT

Supraventrikulinė tachikardija, SVT- kas tai yra?

Supraventrikuline tachikardija

Supraventrikulinė tachikardija yra toks širdies ritmas, kai ektopinis impulsas kyla prieširdžiuose ir nuslopina sinusinio mazgo veiklą. Ektopinis elektrinis impulsas kyla susidarius padidinto dirgulmo sąlygomis kurioje nors prieširdžio ląstelėje. Dažniausiai dirgulumas padidėja esant hipoksijai arba hipokalemijai, taip pat esant sustiprintai simpatinei stimuliacijai. Toks ektopinis impulsas gali išprovokuoti visą seriją elektrinių impulsų, kurių dažnis yra didesnis nei sinusinio mazgo siunčiami elektriniai signalai, dėl to yra užslopinama normali sinusinio mazgo veikla  ir taip  yra sukeliama paroksizminė tachikardiją. Kadangi elektrinis širdies impulsas kyla labai dirglioje prieširdžio ląstelėje, P dantelis skiriasi nuo įprastinio P dantelio. P dantelis gali būti teigiamas, arba neigiamas ( jeigu jis kyla AV mazgo srityje ir sklinda prieširdžiais iš apačios į viršų) .Kyla serija elektrinių išlydžių, kurie sukelia širdies susitraukimus. Žemiau ektopinio židinio elektrinis impulsas sklinda įprastiniu keliu. Todėl EKG matomas pakitęs P dantelis ( dažniausiai susiliejęs su T danteliu) ir normalūs QRS – T ciklai. Kitoje padidėjusio dirglumo prieširdžių ląstelėje kilęs elektrinis impulsas šią tachikardiją gali nutraukti. Ši būsena yra pavojinga tuo, kad prieširdžiai susitraukia neįprastai greitai ir dėl to sutrinka normalus širdies kamerų prisipildymas krauju, dėl to į periferiją patenka pernelyg mažas kraujo kiekis.

Dažniausios priežastys

Simpatinė stimuliacija
Vartojamas kofeinas, alkoholis, nikotinas arba amfetaminai ar kiti beta receptorių stimuliantai
Hipertireozė
Glikozidų perdozavimas

Supraventrikulinės tachikardijos požymiai

Ritmas yra reguliarus
ŠSD—150–250 x/min
QRS trukmė—dažniausiai yra normali. QRS kompleksai yra nepakitę.
P dantelis— gali būti teigiamas arba neigiamas, tačiau dažniausiai jis yra palaidotas prieš jį buvusiame T dantelyje. P ir T danteliai yra susilieję. Elektrokardiografiškai negalima pasakyti ar čia yra T ar P dantelis. – tai labai svarbus SVT požymis
P–R intervalo trukmė— Įvairuoja, priklauso nuo to kokiame aukštyje yra ektopinis židinys.
Apibendrinimas- SVT metu širdies ritmo vedlys kyla ne sinusiniame mazge, tačiau kitoje prieširdžių vietoje, įskaitant ir audinius aplink AV mazgą.

Tachiaritmijos

Paroksizminė tachikardija – ŠSD 150-250x/min
Prieširdžių plazdėjimas – ŠSD 250-350x/min
Prieširdžių virpėjimas– ŠSD 350-450 ( širdies impulsai kyla netvarkingai daugybėje prieširdžių ląstelių, nėra vieno ritmo vedlio, dėl prieširdžiai negali susitraukti, jie tiesiog dreba).

Kuo skiriasi sinusinė tachikardija nuo supraventrikulinės tachikardijos?

Sinusinė tachikardija niekada neprasideda staiga. Ritmo vedlys visada yra sinusiniame mazge. Tai nėra paroksiziminė tachikardija. Paroksizminė tachikardija visada prasideda staigai, jai pradžią duoda ektopinis impulsas, kuris yra ne sinusiniame mazge. Dėl to elektrogramoje nebus matomo normalaus P dantelio ir jis bus susiliejęs su T danteliu, dėl labai didelio ŠSD.

Kuo sinusinė aritmija skiriasi nuo supravendrikulinės tachikardijos?

Sinusinė aritmija prasideda palaipsniui ir baigiasi palaipsniui. Impulsas kyla sinusiniame mazge ir sklinda normaliu keliu, dėl to matomi normalūs P ir T danteliai. Širdies ritmas yra nereguliarus. O SVT būdinga tai, kad ritmas yra reguliarus.

Daugiau skaitykite

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *