E 202 – maisto priedas

E 202 – maisto priedas

Maisto priedo pavadinimas – Kalio sorbatas, Potassium Sorbate, Сорбат калия

Klasė – Konservantas

Cheminis junginys – t-2, 4-hexadienoinės rūgšties kalio druska,  2-propenllakrilinės rūgšties kalio druska

Kas tai yra?

E 202 yra sorbo rūgšties kalio druska. Sorbo rūgštis ir jos dariniai naudojami yra naudojami kaip maisto konservantai,  kurie neleidžia daugintis pelėsiui ir kitiems grybeliams. Bakterijų jie beveik neveikia. Kalio sorbatas yra naudojamas kur kas dažniau, nei natrio sorbatas ar sorbo rūgštis. Maisto produktus kuriame yra sorbatai gali vartoti visų religijų atstovai, taip pat vegetarai ir veganai.

Savybės

Kalio sorbatas aktyviausias lengvai rūgštinėje terpėje, kai aplinkos pH yra mažesnė už 6.5. Veikia daugiausia grybelius ir mieliagrybius.

Maisto priedo saugumas

E 202 maisto priedas yra laikomas saugiu naudojimui. Leistina paros dozė yra iki 25 mg/kg  kūno masės.

Maisto priedo šalutinis poveikis

Vartojant šį maisto priedą maiste naudojamų koncentracijų ribose, pašalinio poveikio nebuvo pastebėta. Pašaliniai vartojimo reiškiniai pasitaiko retai.  Dažniausiai pasitaiko alerginės reakcijos, galvos skausmai.Holistinės medicinos šalininkai siūlo maisto produktus, kuriuose yra maisto priedų E200 – E209 siūloma pašalinti iš mitybos sergantiesiems vėžiu, autoimuniniais susirgimais, kai kurios odos ligomis – psoriaze, egzema, seborėjiniu dermatitu, folikulitais. Taip pat sergantiems žarnyno susirgimais – Krono liga, Opiniu nespecifiniu kolitu, dirgliu storosios žarnos sindromu, kandidoze, esant stipriam kūno kvapui.

Kokiuose maisto produktuose gali būti šio maisto priedo?

Kalio sorbato gali būti dedama į margarinus, jogurtus, mėsos patiekalus, saldumynus, vaisius, limonadus, pyragus, duoną, saldžiuosius vynus, sidrus, taip pat į maisto papildus ir kosmetikos priemones.

Daugiau skaitykite

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *