Kaip išsirinkti saugų vaikišką vežimėlį

Ar jūsų vaiko vežimėlis tikrai saugus? 

kaip-issirinkti-saugu-vaikiska-vezimeli

Jūsų vaiko saugumas prasideda nuo to, kaip tinkamai pasirenkate jo vežimėlį. Šiame straipsnelyje pateikiami patarimai kaip rinktis vaikišką vežimėlį ir kaip jame saugiai vežioti jūsų kūdikį.

Visi tėvai jau  gimus vaikeliui arba prieš jo gimimą susiduria su problema: kokį gi vežimėlį reikia pasirinkti? Šiai  dienai, net esant tokiam dideliam vaikiškų vežimėlių modelių pasirinkimui, lieka neaišku, kaip visgi teisingai išsirinkti tikrai patogų ir saugų vežimėlį jūsų vaikui.

Į ką reiktų atsižvelgti renkantis vaikišką vežimėlį?

Keletas esminių momentų  į kuriuos tikrai reiktų atsižvelgti būtų:

1.Jūsų gyvenamoji vieta

Jeigu gyvenate mieste ar priemiestyje, vežimėliu teks  dažnai važinėti ant šaligatvių, tarp zujančių praeivių. Jums taip pat reikės užsukti į parduotuves, kurių tarpueiliai kartais nėra labai platūs ir patogūs mamai su vaiku.  Visai gali būti, jog tokiu atveju jums patogiau bus įsigyti sulenkiamą vežimėlį, kurį galima įsikelti į autobusą ar troleibusą. O gal būt jį reikės užsinešti į 3 namo aukštą?  Jeigu gyvenate priemiestyje, visai gali būti, jog jūsų vežimėlis turi tilpti į mašinos bagažinę.

2.Jūsų šeimos poreikiai

Jeigu laukiatės dvynukų ar turite pametinukus, jums visai gali patikti dvigubas vežinėlis arba vežimėlis su priekaba, leidžiančia vyresnėliui stovėti ar sėdėti už mažiausiojo šeimos nario nugaros. Vertėtų atsiminti ir tai, kad renkantis vežimėlį su priekaba,  reikia atsižvelgti į gamintojo nurodytus svorius. Jūs juk nenorite, jog jūsų brangiausieji vaikai vežimėlyje jaustųsi lyg supynėse.

3.Jūsų gyvenimo būdas

Jeigu mėgstate keliones, jums patogiausias gali būti vežimėlis skėtukas . Jį galima rinktis kaip priedą prie jau nusipirkto tvirtesnio vežimėlio arba kaip pagrindinį vežimėlį, kuriame keliaus jūsų atžala. Vežimėlis skėtukas patogus užimtoms mamoms, turinčioms apibėgti visas parduotuves . Jeigu esate bėgimo entuziastė, jums gali patikti ir specialiai bėgikams sukurtas vaikiškas vežimėlis.

4.Vežimėlio priedai

Renkantis priedus vežimėliui, verta pagalvoti ko iš tikro jums reikia. Ar jums reikia papildomo krepšelio  mažylio žaislams ir antklodėlei?  O gal būt jums reikalingas puodelio laikiklis, apsaugos nuo lietaus ir saulės? Neretai vežimėlių priedai parduodami atskirai. Ir liūdna, bet vieno vežimėlio priedas gali būti netinkamas kitam vežimėliui. Kai kuriems vežimėliams iš viso nėra priedų.

5. Koks vežimėlis yra saugiausias jūsu naujagimui

Jeigu planuojate savo naujagimį migdyti vežimėlyje,- atminkite, jog jūsų vežimėlis turi būti su atlošu. Naujagimiai negali sėdėti ir laikyti savo galvučių patys.Yra tokių vežimėlių, kurie gali būti naudojami kartu su lopšeliu kūdikiui. Tokiame lopšelyje kūdikis gali netrukdomai miegoti. Prie kai kurių vežimėlių galima pritvirtinti ir kūdikio kėdutę. Tai žinoma patogu, tačiau dauguma vežimėlių skėtukų gaminami be šių priedų ir neužtikrina pakankamos atramos jūsų kūdikio galvutei ir nugarai.  Diduma bėgimo vežimėlių taip pat nesukurti taip, kad galėtų atsilošti, o tai reiškia, kad jie tinkami tik vyresniems kaip 6 mėnesių kūdikiams.

Kaip rinktis kelionių sistemą ?

Jeigu jūs turite automobilį, jums ko gero patogiausias bus toks, kuriame tilptų ir vaikiška automobilio kėdutė.

 • Kai kurie vežimėliai gaminami jau su pritaikytomis automobilio kėdutėmis. Bet yra modelių, kuriems tokia kėdutė turi būti pritaikyta atskirai, priklausomai nuo automobilio markės. Tai ypač patogu , nes vieną kart saugiai užsegus diržus kėdutėje, jūsų vaiką galima perkelti iš mašinos į vežimėlį arba atvirkščiai.Tokio tipo vežimėliai ypač patogūs keliaujant lėktuvais, ar aerouostuose.
 • Neretai tėvai turintys kelionų sistemos vežimėlius linkę leisti savo vaikeliui pamiegoti automobilio kėdutėje. Atsiminkite tik vieną,- ši kėdutė yra skirta tam, kad apsaugotų jūsų vaiką kelionės metu, ir negali būti naudojama kaip lopšys. Jūsų vaikelis turi būti saugiai sutvirtintas diržais kelionės metu ir neturėtų ilgą laiką miegoti ar ilsėtis  automobilio kėdutėje, jeigu jis nėra automobilyje.
 • Yra tyrimų patvirtinančių, jog sėdint automobilio kėdutėje, diržai gali užspausti jūsų vaikelio krūtinėlę ir taip  sumažinti deguonies kiekį kraujyje. Tėvai turi visada prisiminti, kad net menkiausias kliūtis oro takams, gali stipriai pakenkti vaiko augimui ir vystymuisi.
 • Būtina žinoti ir tai, jog ilgas sėdėjimas vaikiškoje kėdutėje gali suplokštinti mažylio kaukolę iš nugaros, o taip pat pabloginti stemplės refliukso (GERD) gydymą ir eigą.
Koks vežimėlis yra saugus?

Vaikai turintys specialiųjų poreikių

Jeigu jūsų vaikelis gimė nelaiku arba serga rimtomis ligomis, gali būti, jog jam būtina , jog šalia pastoviai būtų kardiomonitorius arba deguonies aparatūra. Būtinai pasitarkite su tėvais, kurių vaikai serga panašiomis ligomis. Jų patarimai gali būti neįkainojami.

Į ką dar reiktų atsižvelgti perkant vaikišką vežimėlį?

Pirkdami ar rinkdamiesi vežimėlį savo kūdikiui turite išsirinkti tokį, kuris:

 • Turi gerus ir patogius stabdžius.  Ieškokite tokio vežimėlio, kuris turi lengvai valdomus stabdžius. Yra tokių vežimėlių, kurie turi sustiprintą stabdžių mechanizmą, blokuojantį  2 ratus iš karto. Apžiūrėkite vežimėlį ypač nuodugniai ir įsistikinkite, jog jūsų vaikelis negalės pasiekti stabdžių pakėlėjo pats.
 • Turi platų pagrindą. Plataus pagrindo vežimėliai sunkiau virsta, todėl yra mažesnė galimybė, jog jūsų vaikelis išsivers iš vežimo.
 • Turi tik vieną pagrindą kojoms.  Jeigu turite dvynukus ar planuojate įsigyti du gretimai sujungtus vežimėlius, rinkitės tokį, kurių pagrindas kojytėms yra bendras. Vežimėlis su dviem atskirais pagrindais kojytėms yra pavojingas, nes mažos pėdutės gali užstrigti tarpe tarp dviejų pagrindų.
Kaip apsisaugoti nuo nelaimingų atsitikimų važiuojant vežimėliu?

 • Visada būkite šalia ir stebėkite ką daro jūsų kūdikis.  Niekada nepalikite kūdikio vieno vežimėlyje  ir nenusisukite nuo jo.
 • Žaislus rinkitės labai atsakingai. Jeigų mėgstate prikabinti keletą žaisliųkų, džiuginančių jūsų vaikelį, būtinai juos saugiai pritvirtinkite.
 • Prisekite vaikelį saugos diržais.  Neužmirškite, jog jūsų vaikelis visada turi būti saugiai sutvirtintas  tiek vežimėlyje tiek automobilio kėdutėje
 • Niekada nepamirškite stabdžių.  Čia yra tik viena taisyklė – vežimėlis sustojo, – stabdžiai privalo būti užspausti. Juk nepaliekate laisvų stabdžių stovinčiame automobilyje.
 • Mažylio asmeninius daiktus kraukite tik  labai tvarkingai.  Niekada nekabinkite kūdikio krepšelio ant  vežimėlio rankenos . Jeigu krepšelis sunkus, jis gali apversti vežimėlį. Jeigu tik galite, asmeninius mažylio daiktus laikykite vežimėlyje esančiam krepšelyje.
 • Vežimėlį lankstykite tik labai atsargiai.  Jeigu norite sulenkti vežimėlį, jūsų mažylis turi būti saugiai patrauktas į šoną. Prieš sulankstant, jūs privalote būti tikri, kad maži piršteliai nebus priverti tarp vyrių. Prieš įkeldami kūdikį į vežimėlį, privalote įsitikinti  jog vežimėlis yra stabiliai užtvirtintas ir nesusilankstys pats.
 • Nebūkite saulėkaitoje ir nelaikykite vežimėlio saulėje.Esant karštam orui, neleiskite kūdikiui  ilgai būti vežimėlyje. Metalas ir plastmasė lengvai įkaista ir gali nudeginti jūsų vaikelį.  Jeigu vežimėlis buvo saulėkaitoje, palieskite jį, kad įsitikintumėte, jog jis nėra karštas ir jūsų vaikas jame nenudegs.
 • Prieš pirkdami vežimėlį, įsitikinkite, jog šis modelis nebuvo atšauktas.  Nesusigundykite pirkti vežimėlio, kurį gamintojas jau atšaukė. Nors kaip pigiai jis būtų parduodamas, šis vežimėlio modelis turėjo būti atšauktas dėl svarių, sveikatai pavojingų priežasčių. Prieš pirkdami vežimėlį, tiesiog pažvelkite į informaciją, kurią rasite internete. Atminkite, jog vežimėlis visų pirma turi būti patogus jūsų kūdikiui ir jums, ir be abejonės  yra tikrai saugus jūsų atžalai.

Daugiau skaitykite

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *