Kaip tuštinasi kūdikis

Kaip tuštinasi naujagimis ?

Naujagimio tuštinimosi ritmas ir išmatų spalva nėra pastovūs. Išmatų spalva gali keistis priklausomai nuo to ką valgė mama ir kuo maitinamas kūdikis. Atminkite viena- naujagimio ir kūdikio išmatų spalva yra individuali.  Todėl kas yra normalu jūsų kūdikiui, negali būti normalu kaimynų vaikui.

Naujagimio išmatos gali atrodyti:
  • Lipnios, panašios į dervą, tamsiai žalios arba juodos spalvos – taip dažniausiai atrodo mekonijus- pirmosios naujagimio išmatos. Tokios spalvos išmatos gali būti per pirmąsias 24  naujagimio gyvenimo valandas.  Dėl jų nereikėtų nerimauti. Priešingai, tai rodo, kad jūsų naujagimio žarnynas dirba puikiai.
  • Grūdėtos, gelsvai rudos ar rusvos spalvos išmatos- stebimos apie 4 gyvenimo parą. Tai laikas kai naujagimio žarnos pradeda prisitaikyti prie išorinio maitinimosi.
  • Grūdėtos, panačios į sėklas, varškę ar gabalėlius garstyčių ar šviesiai žalsvos spalvos – tokia išmatų spalva stebima pradėjus naujagimius maitinti motinos pienu. Tokia kūdikio išmatų spalva yra normali. Jeigu jūsų naujagimis pradedamas maitinti pieno mišiniais, jo išmatos dažniausiai tampa kietokos ir jų spalva įvairuoja nuo mišinios sudėties.
  • Vandeningos, žalios spalvos, tamsesnės nei įprastai – tai gali būti naujagimio viduriavimas.
  • Kietos, kaip plokštelės, su gleivių ir kraujo dryžiukais – tokios išmatos būdingos  esant kūdikių vidurių užkietėjimui.
  • Juodos spalvos išmatos- stebimos vartojant geležį ir jos preparatus.
  • Su raudonais dryžiukais – gali būti rektalinė įplėša arba alergija pienui.
  • Gleivingos, žalsvos ar geltonos-  gali būti stebimos esant virusiniams susirgimams ir peršalimams.
 Kūdikių tuštinimosi ritmas

Kiekviena maitinanti krūtimi motina gali būti rami, jog kūdikiui tuštinantis apie 5 kartus per parą, jis gauna pakankamai pieno pirmąjį  gyvenimo mėnesį.

Sekančių mėnesių eigoje toks tuštinimasis pradeda retėti ir  dažniausiai kūdikiai virš mėnesio amžiausu  tuštinasi vienąkart per dieną arba vienąkart per dvi dienas. Pasitaiko, kad kūdikiai iki 1 metų yra linkę tuštintis iki 3 kartų per dieną.

Neretai per pirmuosius 2 mėnesius kūdikiai tuštinasi labai garsiai, panašiai į sprogimą. Tai dažniausiai praeina savaime po 2 gyvenimo mėnesio ir nėra susirgimo požymis.

Jeigu kūdikio  išmatos tapo vandeningos ir gleivėtos, – tikrai reikėtų susirūpinti. Ypač, jeigu jūs įtariate, jog jūsų atžala karščiuoja.

Daugiau skaitykite

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *