Sinovinio skysčio savybės

Sinovinio skysčio savybės

1. Spalva

Normalus sinovinis skystis yra skaidrus arba lengvai gelsvos spalvos. Drumstos spalvos sinovinis skystis yra uždegiminis. Drumstas sinovinis skystis stebimas kai jame yra kristalų, ląstelių liekanų, fibrino arba trigliceridų.

2. Viskoziškumas (Klampumas)

Normalus sinovinis skystis  yra labai klampus dėl jame esančio hialuronato. Skysčio lašas užlašintas ant mėgintuvėlio stiklelio gali būti ištemptas į ilgesnį nei 2 cm siūlą . ( Prieš  centrifūgavimą). Mažas sinovinio skysčio klampumas stebimas kai hialuronatas yra suardomas lizosominių leukocitų fermentų arba esant edeminiam skysčiui.

3. Mucino krešulys

1 ml sinovinio skysčio  sumaišomas su  5 ml  5% acetinės rūgšties tirpalo ir paliekamas 1 minutei. Kietas krešulys, kuris netrupa kratymo metu parodo, jog sąnariniame skystyje yra didelių hialuroninės rūgšties molekulių. (Šis tyrimas nėra specifinis ir atliekamas retai.)

4.Gliukozė

Paprastai gliukozės kiekis sąnariniame skystyje atitinka gliukozės kiekį kraujo serume.  Jeigu gliukozės kiekio skirtumas tarp sąnario skysčio ir serumo yra didesnis nei 40 mg/dl , būtina galvoti apie infekciją.

5. Baltymas

Bendras baltymo kiekis sinoviniame skystyje normos atveju  yra mažesnis nei 2.5 g/dl . Baltymo kiekis didėja esant uždegiminiam ir septiniam artritui.

6. Kristalų mikroskopinis tyrimas

Podagra : mononatrio uratų  kristalai
Pseudopodagra: kalcio pirofosfato dihidrato kristalai.

Sinovinio  skysčio pakitimai esant skirtingiems sąnarių susirgimams
Norma Osteoartritas Uždegiminis

artritas

Septinis

artritas

Bendra išvaizda Skaidrus Skaidrus Drumstas Drumstas
Tūris ml 0-1 0-10 5-50 5-50
Klampumas Didelis Didelis Žemas Žemas
Ląstelių sk./mm3 <200 200- 10000 500-75000 >50000
Polimorfonuklearinės

Ląstelės %

<25 <50 >50 >75

Daugiau skaitykite

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *