Vienuoliktoji kūdikio gyvenimo savaitė

Vienuoliktoji kūdikio gyvenimo savaitė

Jūsų kūdikiui 2 mėnesiai ir 3 savaitės

Jūsų mažylis pradeda judėti. Neišsigąskite, jis dar nesimoko jogos, tačiau paguldytas ant pilvuko , jis aktyviai kelia galvytę. Šie pratimai jam yra ypač  svarbūs. Gydytojai pastebėjo, jog  per mažai nešiojami kūdikiai ar pernelyg ilgai guldomi ant nugaros bei laikomi kūdikių kėdutėse  vaikai dažniaus serga plagiocefalija. Tai yra jie kenčia nuo galvutės suplokštėjimo. Užpuolus šiai bėdai, jūsų kūdikio motorinis vystymasis gali sulėtėti. Būtent dėl to šiuo metu primygtinai rekomenduojama guldyti mažylį ant pilvuko net kelis kartus per dieną. Taip vystysis jo kaklo bei nugaros raumenys ir jūsų mažylio judesiai vystysis taisyklingai.

Kad  ši mankštelė neprailgtų, jūs abu galite žaisti šiuosžaidimus:

 • Paskatinkite mažylį kelti galvytę padėdama žaisliuką prieš jį ir  po truputėlį traukdama jį atgal.
 • Surenkite šviesų šou – jeigu prieblandoje ant sienų šoks maži šviesos spindulėliai, mažylis su malonumu juos stebės, – žinoma,  su sąlyga, jog jis nenorės nusnūsti.

Šiuo metu jūs kūdikis atgręš savo galvytę į jūsų pusę, vos tik išgirdęs jūsų balsą. Taip jis leidžia jums suprasti, jog jis tikrai klausosi visko ką jūs jam sakote.

Paramstytas sėdint  jis netgi sugeba išlaikyti savo galvytę tiesiai.

Šiuo metu jis jau mėgsta ilgiau pabendrauti ir linkęs miegoti mažiau.  Jam įdomu viskas kas dedasi aplinkui, todėl būkite pasiruošę nustebti- mažyliai jau pradeda rodyti, jog jiems gali nepatikti jūsų siūlomi žaidimai. Jie tiesiog nusisuka , jeigu žaisliukas jiems nepatinka.

Nereikia pernelyg jaudintis dėl žaisliukų trūkumo. Mažylis  šiuo metu puikiai suvokia, jog turi rankytes ir bando jas kam nors pritaikyti.Jis jau aktyviai jas sukinėja, sugniaužia į kumštuką ir stebi savo paties pirštukus.  Jūs galite padėti savo mažyliui  lavinti atsiradusią rankų ir akių koordinaciją, pakabindami žaisliuką taip, kad jis jo nepasiektų ir treniruotųsi bandydamas jį pagriebti. Greitu laiku jis jus nustebins susikišdamas pirštelius į savo burnytę. Nereikia stebėtis- visi mes pradėjome pasaulį skanauti, prieš atsistodami ant savo kojų. Taigi, turite pradėti rūpintis, jog aplink mažylį nebūtų jokių smulkių daiktų, kuriais galima užspringti.

Jūsų kūdikis linkęs greitai pavargti ir neabejoju, jog jis nebijo to parodyti. Taip taip, – pavargęs jis žiovauja, niurzgia ir visiškai nesidomi tuo ką jūs jam siūlote. Mama ar tėtis gali  lengvai atspėti , kad metas pogulio , nes šiuometu mažyliai jau turi mėgiamą laiką miegeliui.  Jūs netgi galite pastebėti, jog artėjant šiam metui kūdikis šiek tiek pablykšta ar jo akytės vos vos parausta. Jeigu laiku nepastebėsite šių slaptų nuovargio signalų – jūsų mažyliui gresia pervargimas. Pervargę mažyliai sunkiau užmiega.

Neretai mamos skundžiasi, jog jų kūdikis užmiega ant rankų ir pabunda iš miego vos tik paguldytas į lovytę. Kad taip neįvyktų, siūloma vaikelį guldyti į lovytę dar prieš užmiegant, bet jau esant pavargusiam. Taip jūs sukursite savo kūdikiui saugumo jausmą, jog jis prabunda toje pačioje vietoje kaip ir užmigęs.

Jūs ko gero pastebėjote, jog mažylis jau  baigia išaugti pirmuosius šliaužtinukus ir pats metas aspirūpinti šiek tiek didesniais.  Jis taip pat priaugo šiek tiek svorio. Mama gali jaudintis, jeigu jos kūdikis atrodo pastoviai alkanas ir nenustoja valgyti net po ilgų maitinimų . Čia galioja taisyklė, jog kol kūdikis priauga apie 150  -200 g svorio per savaitę, jis gauna pakankamai pieno. Nesusigundykite primaitinti kūdikiuo kietu maistu. Jo virškinimo sistema pernelyg nesubrendusi tokiam išbandymui. Šiuo metu stengiamasi atidėti kietą maistą iki 6 mėnesių. Manoma jog taip kūdikiai labiau apsaugomi nuo alergijos. Šiuo metu pediatrai taip pat rekomenduoja mažylį girdyti karvės pienu tik sulaukus 12 mėnesių. Kodėl? Jūsų kūdikio inkstams gali pakenkti karvės piene esančios druskos. Jam taip pat gali prasidėti žarnyno kraujavimai, dėl kurių kūdikiai tampa anemiški. Todėl geriausia mažylį šiuometu maitinti krūtimi ar gydytojo paskirtais mišiniais.

Kas rūpi mamai?

 • Mama gali papasakoti apie kūdikių refliuksą daugiau nei   ją gydantis gydytojas.
 • Mama pradeda dainuoti vaikiškas daineles išėjusi pasivaikščioti.
 • Pamačiusi būsimą mamą parduotuvėje, mama gali duoti daug vertingų patarimų apie vežimų kainas ir jų privalumus.
 • Mama suprato, jog pasivaikščiojimai lauke būtini ne tik kūdikiui, bet ir jai pačiai.
 • Pagaliau mama išmoko prisiminti, jog išeinant iš namų reikia turėti : sauskelnes, servetėles, žaisliukus, buteliuką, apklotėlį, raktus, telefoną ir piniginę.
 • Mama suprato, jog jūdikio čiulptuką galima pakeisti kitu, šiek tiek kuklesniu nei turėtasis.
 • Mama pradėjo domėtis skiepais ir jų privalumais.
 • Mama taip pat išmoko skaičiuoti kiek jai reikia suvalgyti kasdien:
Mažos gudrybės

 1. Jeigu maitinanti mama visiškai NESPORTUOJA, -padauginus jos nėštumo metu būtą svorį iš 12 – gausite jai būtinų kalorijų kiekį.
 2. Jai mama sportuoja tik šiek tiek  – buvusį svorį reikia dauginti iš 15.
 3. Jaigu mama aktyviai sportuoja- šį svorį privalu dauginti iš 22.

Daugiau skaitykite

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *