Hipotireozės gydymas natūraliais metodais

Kas yra hipotireozė?

Hipotireozė vystosi kai sumažėja skydliaukės hormonų išskyrimas. Tai vienas dažniausiai pasitaikančių skydliaukės veiklos sutrikimų, kuris deja plinta dideliu greičiu. Hipotireozė prasideda nepastebimai , o jos varginami ligoniai skundžiais padažnėjusiu nuovargiu, svorio padidėjimu, raumenų skausmais,vidurių užkietėjimu, odos, gleivinių ir plaukų sausumu, plaukų slinkimu, mieguistumu, lytinės funkcijos sutrikimais, ir šalčio netoleravimu. Neretai žymiai padidėja svoris , pakyla cholesterolio kiekis kraujyje ir prisideda diabetas. Manoma, jog daugiau nei 6 procentai vyresnių nei 60 metų moterų kenčia dėl hipotireozės.

Kaip gydoma hipotireozė?

Hipotireozė gydoma skiriant hormoninius preparatus, todėl gydytojo paskirto gydymo negalima nei keisti nei  nutraukti . Tačiau yra gan daug natūraliosios medicinos būdų, kurie gali pagerinti jūsų savijautą.

Mitybos principai sergant hipotireoze

Natūropatai mano, jog  kai kurie maisto produktai organizmui trukdo įsisavinti jodą. Dėl to dar labiau silpnėja ir taip menka skydliaukės veikla. Jie siūlo vengti šių šviežių daržovių:

 •  Kopūstų 
 •  Ropių 
 •  Rutabagos 
 •  Arachiso riešutų 
 •  Kedro riešutų 
 •  Sorų 

Jeigu šie maisto produktai yra termiškai apdoroti, galite juos drąsiai valgyti.

Kai kurie dietologai teigia, jog valgydami mažiau baltymų turinčio maisto, taip pat palengvinsite savo skydliaukės darbą. Gyvulinės kilmės baltymus ir pieną siūloma keisti grūdais, vaisiais ir daržovėmis.

Maisto papildai, kurie tinka sergant hipotireoze

 Cinkas 

Skydliaukės hormonų gamybai būtinas mikroelementas cinkas. Pastebėta , jog vyresnio amžiaus žmonių cinko kiekiai kraujyje neretai sumažėję. Vyresnio amžiaus žmonės yra labiausiai varginami šio susirgimo. Natūropatai rekomenduoja suvartoti ne mažiau kaip 30 mg cinko per dieną, jeigu jus vargina skydliaukės susirgimai.

 Jūros dumbliai 

Jūros dumbliai yra puikus baltymų ir jodo šaltinis. Jeigu manote, jog jums trūksta Jodo, bandykite vartoti jūrų dumblių maisto papildus bent 6-12 savaičių. Prieš pradėdami juos vartoti, būtinai pasitarkite su savo gydytoju, nes esant kai kuriems skydliaukės susirgimams jodo vartoti kaip tik nereikėtų.

Mankšta sergant hipotireoze

Būkite žvalūs. Jūsų skydliaukė reaguoja į fizinį krūvį skirdama daugiau hormonų, na o jūsų kūnas dėl fizinės veiklos į šiuos hormonus reaguoja veiksmingiau. Jums visai nebūtina tapti olimpiniu čempionu- kasdieninė 15-20 aerobinė mankšta tikrai pagerins jūsų savijautą. O tam tereikia tik pasivaikščioti skubriu tempu.

Joga sergant hipotireoze

Jogos specialistai teigia, jog stovėsena ant pečių  ir meditacijos pratimai tikrai pagerina skydliaukės darbą.Taip stovėti siūloma iki 20 minučių kasdien.  Jokiu būdu nepradėkite to daryti vieni, be patyrusio trenerio.

Kinų medicina sergant hipotireoze

Kinų medicinos specialistai teigia, jog silpnėjant skydliaukės veiklai reikia stiprinti Inkstus ir Blužnį.

 •  Inkstų stiprinimui  – paprastai skiriamas gydymas Lotoso sėklomis, Astragallus sėklomis, Rehmannia šaknimis, Dioscorea šaknimi, Cornus šaknimi.
 •  Blužnies stiprinimui –  skiriama imbiero šaknis, lakricos (saldymedžio) šaknis, codonopsis šaknis ir atractyloides šaknis.
Akupresūra sergant hipotireoze

Akupresūros entuziastai teigia, jog pacientų būklė ir savijauta pagerėja stimuliuojant šiuos taškus:

 • Inkstų 7 tšk. – taškas yra blauzdos viduje, 2 nykščių pločio aukštyje virš čiurnos.
 • Skrandžio 36 tšk.-taškas yra žemiau jūsų kelio girnelės per  4 pirštų skersmenį ir per 1 piršto skersmenį į išorinę blauzdikaulio pusę.
 • Pradėjimo Gysla 4- taškas yra jūsų pilvo vidurio linijoje per 4 jūsų nykščio skersmenis žemiau bambos.
 • Kepenų 3 – šis taškas yra ant jūsų  pėdos nugarinės dalies tarp didžiojo ir antrojo kojos pirštų.

Taškus reikia stimuliuoti spaudžiant kiekvieną iš šių taškų po 3 minutes vidutiniu spaudimu.

Daugiau skaitykite

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *