Sūrusis šešetukas

Sūrusis šešetukas – arba kur slepiasi druska

 

sūrusis 6Amerikiečių Širdies Asociacija teigia, jog norėdami būti sveiki, turėtume suvartoti mažiau nei 1500 mg valgomosios druskos per dieną. Valgį , kuris jau yra ant stalo sūdome ne visi, tačiau druska slepiasi ne tik druskinėje. Žemiau pateikiamas maisto produktų, kuriuose mėgsta slapstytis druska sąrašas:

1.Duona ir bandelės 
duona ir bandelės

Kai kuriose duonos ar bandelių rūšyse druskos būna daugiau. Jeigu per dieną suvalgote kelias riekeles duonos, gali būti, kad druskos suvartojate daugiau nei reikėtų.

 2.Šaltos ir rūkytos mėsos gaminiai 
Deli mėsa

Ne paslaptis, – juos mėgstame visi. Tačiau ne visada žinome, jog 60 g rūkytos mėsos (arba 6 plonuose rūkytos dešros griežinėliuose) slepiasi net pusė visos dienai  skirtos druskos kiekio.

 3.Pica

Jeigu mėgstate picą su dešra ir sūriu, – viename jos gabalėlyje gali slėptis net pusė  per dieną suvartotino druskos kiekio. Rinkitės picą su daržovėmis – joje druskos šiek tiek mažiau.

4.Keptas viščiukas 
kepta kulšelė

O taip, pramoniniu būdu kepti viščiukai gerai įtrinami druska, mirkomi sūriuose marinatuose ir gausiai barstomi sūdytais prieskoniais. Neapsiriksite savo viščiuką išsikepdami patys .

koservai5. Konservuota sriuba

1 puodelyje konservuotos sriubos gali slėptis nuo 100 iki 940 mg druskos. Nepamirškite skaityti etikečių. Na, o jeigu vartojate sultinio kubelius,- atsiminkite- jie taip pat sūrūs.

6. Sumuštiniai sumuštinis

Kioskuose parduodami sumuštiniai dažniausiai sudaryti iš bandelės, kumpelio, dešros ir sūrio. Paskaičiuokite, kiek druskos kiekviename iš jų. Amerikiečių duomenimis,  viename tokiame sumuštinyje dažniausiai yra daugiau druskos nei jos rekomenduojama suvalgyti per visą dieną. Išeitis? Pjaukite sumuštinį pusiau ir nepamirškite užsisakyti  salotų lėkštės.

Daugiau skaitykite

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *