Hipertireozės gydymas natūraliais metodais

Kas yra hipertireozė?

Hipertireozė yra būsena, kai jūsų skydliaukė išskiria pernelyg daug hormonų. Kai tai įvyksta žmonės paprastai netenka daug svorio, juos vargina širdies plakimas, rankų drebėjimas, nervingumas, nuovargis, viduriavimai ir raumenų silpnumas. Moterys neretai pastebi jog mėnesinių kraujavimai tampa retesni ar išnyksta visiškai. Hipertireozė neretai užklumpa jaunus žmones ir 5-10 kartų dažniau paliečia vaisingo amžiaus moteris. Amerikiečių endokrinologai siūlo tirti skydliaukės veiklą visoms moterims pasiekusioms 50 metų ribą ir tokius tyrimus kartoti kas 5 metus.

Kas gali  susirgti hipertireoze?

Yra pastebėta, jog rūkantiems ir patiriantiems daug pergyvenimų asmenims rizika susirgti hipertireoze yra žymiai didesnė. Taip pat yra pastebėta, jog vaikystėje patyrusiems daug rentgenologinių galvos ir kaklo tyrimų asmenims bei  sergantiesiems autoimuniniais susirgimais, tokiais kaip reumatoidinis artritas,  ši būklė vystosi dažniau. Hipertireozė gali išsivystyti ir jaunoms mamos tuojau po gimdymo.

Kaip gydoma hipertireozė?

Hipertireozę gydo tik gydytojas, todėl jo skirto gydymo nei keisti nei nutraukti negalima.

Kaip natūralioji medicina gali padėti sergant hipertireoze?

 Vizualizacija 

Išmokite nusiraminti

Skydliaukės veikla sustiprina pergyvenimai ir nuovargis.  Vizualizacijos specialistai siūlo šį pratimą susikaupusiai įtampai mažinti.

 • Užmerkite akis ir giliai įkvėpkite 3 kartus.
 • Įsivaizduokite, jog tapote milžinu ir galite savo rankomis apkabinti saulę. Paimkite saulę į savo delnus ir žiupsnelį jos uždekite ant savo gerklės apačios. Įsivaizduokite auksinius spindulius  sklindančius savo kūnu.
 • Įisvaizduokite, jog jūsų skydliaukę varsto raudoni ir mėlyni spinduliai, kurie leidžia jai dirbti geriau. Įsivaizduokite raudonų spindulių srautą sklindantį iš jūsų pagumburio liaukos į jūs skydliaukę. Kai pajusite šį srautą, pabandykite pajusti normaliai dirbančią savo skydliaukę ,
 • Iškvėpkite ir atsimerkite.
 Naminiai metodai 
 • Meskite cigaretę šalin. Tabakas skatina skydliaukės hiperfunkciją, todėl meskite cigaretę į šoną.
 • Sumažinkite suvartojamo kofeino kiekį.
 • Jūsų skydliaukė ir taip skatina visą organizmą dirbti įtampos sąlygomis, todėl papildomas kofeino krūvis pasitarnaus kaip rimbas ir taip įjautrintam jūsų organizmui. Sergantiesiems hipertireoze netinka tokie gėrimai kaip kava, arbata, koka kola, fanta, kakava , jiems taip pat nerekomenduojamas  šokoladas. Kofeinas neretai slapstosi skausmą ir karščiavimą slopinančiuose vaistuose, todėl visada skaitykite etiketes ir tarkitės su vaistininku ar savo gydytoju.
 • Skirkite pakankamai laiko miegui
 • Nuo senovės žinoma, jog geriausiai raminanti priemonė yra natūralus miegas. Pasirūpinkite savo miegu ir neužmirškite, jog popiečio miegas tarnauja ne tik grožiui, bet ir palengvina jūsų skydliaukės darbą.
 Mityba 

Skydliaukės veiklą slopina kopūstai, ropės, rutabagas, arachiso riešutai, kedro riešutai ir soros. Šie maisto produktai slopina skydliaukės aktyvumą tik tuo atveju, jeigu yra valgomi termiškai neapdoroti. Todėl neapsiriksite jeigu užkandžiausite šviežių kopūstų salotomis arba arachiso riešutais. Atminkite, jog tik mitybos reguliavimas jūsų skydliaukės veiklos nepakeis, tačiau taip maitindamiesi jūs šiek tiek pagerinsite savo savijautą.

 Vaistažolių preparatai 
 • Vilkakojės (Lycopus) preparatai nuo senovės buvo naudojami ankstyųjų Greivso ligos stadijų gydymui.
 • Nevartokite dumblių
 • Dumbliai ir jų preparatai turi labai daug jodo, kuris skatina skydliaukės veiklą. Šiuo atveju jos skatinti kaip tik ir nereikėtų, todėl venkite visų jodo turinčių augalinių preparatų.
 Homeopatija 

Homeopatai nesiūlo atskiro preparato slopinančio skydliaukės veiklą. Šį susirgimą jie neretai gydo kompleksiškai, atsižvelgdami į  paciento sudėjimą. Vienok skydliaukės gydymui vartojami du preparatai: Natrum muriaticum ir Iodium. Kaip ir koks gydymas gali padėti jums, šiuo atveju gali pasakyti tik gydytojas homeopatas.

 Kinų medicina 

Tradicinė kinų medicina nežada, jog hipertireoze sergantis ligonis pasveiks. Tačiau esant nedideliems skydliaukės pakenkimo reiškiniams gydymui gali būti skiriama gencijono šaknis,gaivenio (bupleurum) šaknis, gardenijos vaisiai ir kinietiškoji šventagaršvė (dang gui). Neretai pacientai taip pat gydomi perlų motinos milteliais.

 Akupresūra 

Skydliaukės veiklą galima reguliuoti aktyviai 3 minutes vieną po kito spaudžiant šiuos aktyviuosius taškus:

 • Perikardo 6: taškas yra jūsų riešo linkio viduryje, 2ir ½ jūsų piršto plotyje virš riešo raukšlės.
 • Inkstų 3 taškas: jis yra jūsų čiurnos viduje, duobutėje tarp jūsų čiurnos kaulo ir Achilo sausgyslės.
 • Ying Tang taškas: jis yra tiesiai virš jūsų nosies tilto, linijos jungiančius jūsų antakius viduryje.
 Natūropatija 

Natūropatai siūlo slopinti įsisimarkavusią skydliaukę šaltais kaklo kompresais. Šaltus kaklo kompresus siūloma daryti kasdien bent po 15 minučių.

Daugiau skaitykite

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *