Kaip apsaugoti savo vaiką nuo nudegimų?

Kaip savo vaiką apsaugoti nuo nudegimų

Verkiantis vaikelis

Nudegimai skausmingi ne tik suaugusiems. Jie skausmingi ir vaikams. Juolab, net nedideli nudegimai gali būti pavojingi vaikų gyvybei. Kad nenudegtų nei maži nei dideli gali padėti kelios taisyklės, kurias turėtų žinoti kiekviena mama.

Kaip apsaugoti namus?
 • Degtukus, žiebtuvėlius , lazerinius pieštukus laikykite atokiai nuo vaikų. Jie turi būti visiškai nepasiekiami mažyliams. Na o vyresnieji turi žinoti, jog su daiktais, kurie gali užsiliepsnoti žaisti negalima.
 • Namuose įtaisykite dūmų detektorius. Šie detektoriai turėtų būti ne tik kiekviename kambaryje, bet ir koridoriuje. Šiuos detektorius rekomenduojama patikrinti vienąkart per mėnesį. Na o baterijos juose turi būti keičiamos kas 4 -6 mėnesiai.
 • Jeigu turite galimybę,- įsigykite gesintuvą. Laikykite jį patogioje ir gerai prieinamoje vietoje. Ir ne tik laikykite, – išmokite juo naudotis.
 • Reguliariai tikrinkite ir tvarkykite šildymo sistemas, jokiu būdu neatidėkite to kitiems metams.
 • Nekaupkite lengvai užsidegančių daiktų koridoriuose, balkonuose ir rūsiuose. Saugojimui  skirtose patalpose  visada turi būti tvarka.
 • Jūsų vaikai privalo žinoti, jog staiga užsiplieskus jų rūbams jie privalo sustoti, kristi ant žemės ir bandyti ristis žeme.
 • Jeigu jūsų vandens šildytuvą galima sureguliuoti konkrečiai norimai temperatūrai, nustatykite jį ne aukštesnei kaip 48° C temperatūrai (120° F). Atsiminkite, jog vaikų oda yra plonesnė ir jautresnė nei suaugusiųjų ir net pernelyg karštas iš čiaupo bėgantis vanduo gali sukelti nudegimus.
 • Jeigu nutarėte maudyti savo vaiką, prieš maudynes patikrinkite ar vanduo ne per karštas. Patogiausia tai padaryti įmerkus savo alkūnę į vandenį. Jeigu jūsų alkūnei vanduo yra per karštas, jis tikrai bus pernelyg karštas ir jūsų vaikui.
 • Jeigu šildote vandenį su elektrine spirale, – jokiu būdu neleiskite šalia jos būti vaikams. Pirma ištraukite spiralę iš vandens, o tik paskui užsiimkite vandeniu ir vaikais.
 • Neleiskite savo vaikams būti šalia viryklės, karštos orkaitės, elektrinių plaukų žnyplių, atviro židinio, elektrinių šildymo prietaisų ir elektrinių laidynių. Jeigu dirbate su šiomis priemonėmis- jūsų vaikelis turi būti saugiu atstumu  nuo jų ir puikiai matomas jums. Elektriniai prietaisai visada turi būti išjungti, o jų laidai ištraukti iš elektros rozečių kai kambaryje yra vaikai.
Kaip išvengti pavojingų situacijų?

 • Vaikai  yra be galo smalsūs, ir tai kas yra virš jų, visada yra įdomiau nei šalia jų. Jie mėgsta sugriebti tai kas juos domina. Apsižvalykite virtuvėje ir pasižiūrėkite ar arti viryklės krašto nėra karšto arbatinuko, keptuvės ar puodo su karšta sriuba? Jeigu taip, – patraukite juos tolyn nuo šio krašto, – ten kur mažylis jų nemato ir negalės pasiekti.
 • Apžiūrėkite savo viryklę. Ar jūsų viryklės rankenėlės lengvai sukiojasi? Kol mažylis paaugs,   ir kol nešeimininkaujate, viryklės rankenėles nuimkite visiškai. Jūsų atžalai nebus ką sukioti.
 • Jeigu nutarėte ataušinti karštą kisieliaus puodą, – statykite jį tik vaikui neprieinamoje vietoje. Kisieliaus ir sriubos negalima palikti lengvai atidaromame balkone arba ant grindų, – tai pavojinga ne tik jūsų vaikui bet ir visiems kas norės žengti į balkoną.
 • Niekada nelaikykite vaiko glėbyje arba ant savo kelių kai geriate karštą gėrimą arba valgote karštą patiekalą-kas tai bebūtų sriuba ar kepsnys. Vaikeliui sujudėjus, gėrimas gali išsilieti, o kepsnys užkristi ant jūsų atžalos.
 • Jeigu verdate ar kepate,- darykite tai viena ar vienas. Jokiu būdu nemaišykite puodo glausdami kūdikį prie krūtinės. Jūsų vaikeliui negalima būti virtuvėje, kai viryklė įjungta. Taip bus saugiau ir jums ir jam.
 • Vaiko maitinimui skirto buteliuko negalima šildyti mikrobanginėje krosnelėje. Tą patį galima pasakyti ir apie vaiko maitinimui skirtas lėkštes. Kai kurie indai gali taip įkaisti, jog nudegins jūsų mažylį. Įpraskite jau pašildytą kūdikio ir vaiko maistelį perpilti į maitinimo buteliuką. Na, o geriausia kūdikio maistelį šildyti specialiame kūdikio maitinimui skirtame šildymo  buteliuke.
 • Ir paskutinis prašymas – Paaiškinkite savo vaikams, kaip reikia elgtis, jeigu ištiko gaisras. Ir padarykite tai ne vieną kartą. Paaiškinkite kuo paprasčiau ir kuo suprantamiau. Kur bėgti, ką kviesti ir ką daryti.

Būkite sveiki ir saugūs.

Daugiau skaitykite

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *