Bambos išvarža

Bambos išvarža- kas tai yra?

Bambos išvarža yra susirgimas, kai pilvo sienoje, konkrečiai bambos žiedo srityje,  dėl raumenų defekto pro jį išsiveržia pilvaplėvė ir pilvo organai. Pagal savo kilmę ji gali būti  pirminė arba susiformavusi po buvusių operacijų.

Dažniausiai  bambos išvarža yra nustatoma naujagimiams. Kiek dažniau ji paliečia mergaites ir moteris. Tačiau ši liga gali pasitaikyti ir vyresniame amžiuje- po gimdymo, taip pat apie 50 – 60 gyvenimo metus.

Kodėl atsiranda bambos išvarža?

Naujagimiams ir mažiems vaikams bambutės  išvarža atsiranda  dėl nepakankamo raumenų suaugimo kai sugyje virkštelė.

Suaugusiems bambos išvarža gali atsirasti kai yra šie susirgimai ir būklės

  • Nutukimas
  • Ascitas, Pilvo ertmėje kaupiasi skysčiai
  • Buvęs didelis gimdymų skaičius
  • Gali atsirasti ir po buvusiu pilvo operacijų
Klinika

Apžiūrinti, bambos išvarža yra matoma kaip apvalus ar ovalus bambos iškilimas. Geriau ji yra pastebima atsistojus. Ji dažniausiai yra neskausminga. Atsigulus išvarža šiek tiek įdumba. Išvaržos turinyje dažniausiai aptinkama  pilvaplėv, kartais jos viduje gali būti ir  tam tikra žarnyno dalis. Išvaržos vietoje paspaudus, turinys lengvai grįžta į pilvo ertmę. Suaugusiems bambinė išvarža gali sukelti nemalonius jausmus.

Bambinė išvarža yra nustatoma ligonio fizinės apžiūros metu. Papildomų tyrimų (ultragarso) prireikia labai retai. Tyrimai dažniausiai yra pasitelkiami siekiant išsiaiškinti ar yra komplikacijų.

Gydymo principai

Vaikams iki pusantrų metų bambutės išvarža dažniausiai sugyja ir išnyksta savaime. Jeigu iki 3 metų amžiaus išvarža nesugijo ar atsirado joskomplikacijų ji yra gydoma chirurgiškai. Suaugusiems žmonėms ši išvarža pati nesugyja ir turi būti gydoma chirurginiu būdu.  Po operacijos bambinės išvaržos pasikartojimo atvejai yra labai reti.

Bambos išvarža – tai susiformavęs pilvo sienos defektas, pro kurį kartu su pilvaplėve išsiveržia vidaus organai (taukinė, plonoji arba storoji žarnos). Bambos išvarža gali būti pirminė arba susiformavusi po buvusių operacijų. Neoperuojama bambos išvaržos, ši gali įstrigti ir sukelti kitų nepageidaujamų komplikacijų.

Kaip atliekama  bambos išvaržos operacija?

Bambos išvaržos operacija  yra atliekama tik taikant bendrinę nejautrą. Operacija gali trukti nuo 30 minučių iki 3 valandų.

Bambos išvarža gali būti operuojama tiek atviruoju, tiek  laparoskopiniu būdais. Jeigu yra operuojama atviruoju būdu defektas gali būti koreguojamas savais audiniais arba specialiu tinkleliu.  Plastika savais audiniais rekomenduojama, kai bambos išvarža yra ne didesnė kaip 2 cm skersmens. Didesnė bambos išvarža paprastai koreguojama naudojant sintetinį tinklelį.

Po operacijos žaizda perrišama  kas antrą parą, o siūlai yra  ištraukiami po 7–12 parų. Didesnio fizinio krūvio yra būtina vengti nuo 2 savaičių iki 1 mėnesio.

Daugiau skaitykite

  • Baltosios pilvo linijos išvaržos Pilvo išvarža yra vadinamas pilvaplėvės  ir pilvo ertmėje esančių organų […]
  • Achondrogenezė Achondrogenezės vardu yra vadinama  grupė susirgimų,  kuriems yra  būdingos […]
  • Adisono liga Adisono liga ( arba lėtinis antinksčių žievės nepakankamumas) - tai endokrininis […]
  • Osteoporozė Osteoporoze vadinama sisteminė griaučių liga, kuriai būdinga maža kaulų masė ir […]
  • Galvos smegenų vandenė (hidrocefalija) Galvos smegenų vandenė (hidrocefalija) – tai galvos apimties padidėjimas […]
  • Askaridozė - Ascaridosis Aksaridozė yra priskiriama helmintozėms. Tai […]
Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *