Ketvirtos kartos cefalosporinai

Ketvirtos kartos cefalosporinai

Ketvirtos kartos cefalosporinams prisikiriamas parenteralinio veikimo preparatas cefepimas.

Kuo ypatingi ketvirtos kartos cefalosporinai?

Šioje cefalosporinų grupėje tėra vienintelis preparatas cefepimas

Cefepimas pasižymi plačiausiu vartojimo spektru prieš Gr- mikroorganizmus, įskaitant ir Pseudomonas. Jis taip pat veikia ir Gr+ mikroorganizmus. Jo veikimos spektras yra panašus į cefazolino ir ceftazidimo.

Cefepimas dar labiau atsparesnis β laktamazėms. Tai  plataus spektro vaistas, kuris  veikia  kitiems cefalosporinams atsparias mikroorganizmų padermes. Veikia streptokokus ir meticilinui atsparius stafilokokus, Gram (-) m/o – Enterobacter, E. coli, Klebsiella pneumoniae, Proteus mirabilis, Pseudomona aeruginosa. Jis yra Į/r ar į/v po 0,5 – 1,0 g 3x/d. labai sunkių infekcijų gydymui, ypač žaliamėlės pseudomonos, citrobakterijų, enterobakterijų sukeltoms infekcijoms gydyti.

Ketvirtos kartos cefalosporinai  neskiriami esant alergijai jiems arba penicilinams, nes galima kryžminė alergija.

Veikimo spektras

Gerai veikia: MSSA, streptokokus, Pseudomonas, enterines Gr- lazdeles.
Vidutiniškai veikia: Acinetobacter
Blogai veikia: enterokokusi, anaerobus, MRSA

Pašaliniai vartojimo reiškiniai

Tokie patys kaip ir kitų beta laktamų.

Svarbu žinoti

Cefepimas yra plataus veikimo spektro antibiotikas. Jis tinka empiriniam nosokomialinių infekcijų gydymui, tačiau yra pernelyg stiprus gydyti daugelį bendruomenėje įgytų užkrečiamųjų ligų. Tai neturėtų būti pirmo pasirinkimo vaistas jeigu tik galima to išvengti.

Esant febrilinei neutropenijai cefepimas yra geresnio pasirinkimo vaistas nei ceftazidimo, nes jo Gr+ aktyvumas yra geresnis. Jis taip pat sukelia mažesnę Gr- eneterinių lazdelių rezistenciją nei trečios kartos cefalosporinai. Tačiau šiuo vaistu negalima piktnaudžiauti pernelyg ilgai.

Cefepimas garsėjo kaip didelį mirtingumą sukeliantis vaistas, tačiau vėlesnės FDA studijos tai paneigė.

Cefepimas tinka febrilinės neutropenijos gydymui, nozokomialinei penumonijai, poopeaciniam meningitui ir kitoms hospitalinėms infekcijoms gydyti.
Cefepimas yra visų pirma hospitalines infekcijas gydantis vaistas. Juo galima gydyti šlapimo takų infekcijas ir apatinių kvėpavimo takų infekcijas, tačiau daugelio prastų susirgimų gydymui šis vaistas yra pernelyg stiprus.

Daugiau skaitykite

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *