Nuskausminimas gydant dantis

Nuskausminimas gydant dantis- kas ir kaip?

nuskausminimas dantu gydymo metu

Dantų gydymo procedūros nėra visiškai malonios. Todėl, norėdami išvengti nemalonių akimirkų dantų gydytojai vartoja nuskausminančius vaistus. Vaistų skyrimas dantų gydymo metu vadinamas sedacija.Paprastai sedacijos metu pacientui šiek tiek vaistais prislopinama sąmonė, kad jis atsipalaiduotų. Jeigu pacientas ir užmiega– toks miegas yra labai lengvas. Paprastai vaistus gydytojas pasirenka pagal tai, kokia bus numatomos procedūros apimtis.

Pagal tai, kaip giliai yra slopinama paciento sąmonė sedacija yra skirtoma į tam tikrus laipsnius.

Sedacijos laipsniai

Minimali sedacija – Tai paciento nuskausminimas kai stomatologo kėdėje pacientas neužmiega, tačiau vaistai sukelia atsipalaidavimą.

Vidutinio laipsnio sedacija (sąmoninga sedacija) – vartojami tokie vaistai, kurie jau iš dalies slopina sąmonę. Šios sedacijos metu pacientas gali kalbėti nerišliai, po šios procedūros galite prisiminti ne viską, kas vyko gydytojo kabinete.

Gili sedacija – suleidus vaistus pacientas užsnūsta, tačiau miegas  yra negilus.

Pagal tai, kokios medžiagos taikomos paciento nuraminimui ir nuskausminimui sedacija gali būti skirstoma ir taip:

Peroralinė sedacija

Kas tai yra?

Tai raminantys vaistai, kurie paprastai yra skiriami iš vakaro. Tokie vaistai naudingi, jeigu prieš dantų gydymo procedūrą jūs jaučiate baimę ar nerimą. Laikoma, jog toks sedacijos būdas tinka tiek vaikams tiek suaugusiems. Kartais vaistai yra skiriami pusvalandį prieš numatomą procedūrą. Pagal tai kaip ir kokie vaistai buvo skirti, dažniausiai yra pasiekiamas vidutinis sedacijos lygis. Labiausiai paplitęs šio tipo sedacijai vartojamas vaistas yra midazolamas. Šis sedacijos būdas neretai taikomas sunkiai gydomiems vaikams. Jie švelniai primigdomi, tačiau giliai neužmiega.

Sedacija azoto oksidu

Žinomas nuo senovės. Ko gero girdėjote daug anekdotų apie linksminančiąsias dujas. Taip, tai iš tiesų linksminančios dujos. Tačiau šis nuskausminimo būdas vėl grįžta į madą. Kaip atliekamas nuskausminimas su azoto oksidu? Pacientui per kaukę leidžiama pakvėpuoti azoto oksido turinčiu dujų mišiniu ir tik po to gydomi dantys. Azoto oksidas nuskausmina švelniai ir šiek tiek nuramina bei atpalaiduoja pacientą. Po to gydytojas pagal reikalą gali naudoti vietinę anesteziją ir gydyti tai, ką reikia gydyti. Jūsų įkvepiamų dujų kiekį gydytojas anesteziologas gali kontroliuoti. Po šios procedūros jūs galite vairuoti automobilį, nes azoto oksido dujos iš kraujo pasišalina labai greitai.

Intraveninė sedacija

Kas tai yra? Tai į veną leidžiami nuskausminantys vaistai. Šis nuskausminimo būdas dažniausiai yra  naudojamas tuomet, kai planuojamos didesnės apimties dantų gydymo procedūros. Paprastai po tokio nuskausminimo paciento atmintyje nelieka jokių prisiminimų nei apie pačią procedūrą, nei apie taikytą nuskausminimą. Šio tipo sedacija turi būti kontroliuojama gydytojo, nes turi būti sekamas arterinis kraujospūdis ir širdies ritmas.

Gili sedacija arba bendrinė nejautra (pilna narkozė)

Šis nuskausminimo būdas taikomas gan retai. Pacientui į  veną suleidžiami migdomieji vaistai. Pacientas visiškai užmigdomais ir miega tol, kol vaistai nustoja veikę. Nepaisant užmigdymo taip pat vietiškai nuskausminama burnos ertmė.

Ar toks nuskausminimas yra saugus?

Paprastai tokio tipo nuskausminimas yra atliekamas tik profesionalių gydytojų ir laikoma, jog šių procedūrų rizika nėra didelė. Į didesnės rizikos grupę papuola vyresnio amžiaus, sergantieji širdies ir kraujagyslių susirgimais, plaučių ligomis, obstrukcine miego apnėja.

Kaip pasiruošti procedūrai?

Jeigu žinote, jog jums bus taikoma nejautra, likus 6 valandoms iki numatomos procedūros, nebegalima valgyti ar užkandžiauti. Kai iki procedūros lieka 2 valandos – nebegalite gerti jokių skysčių. Į kliniką reikėtų atvykti ne vieniems, nes po gydomosios procedūros paprastai vairuoti negalima. Gydytojui svarbu žinoti kam jūs alergiški, ar nėra nėštumo bei kiti jūsų sveikatai svarbūs klausimai.

Daugiau skaitykite

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *