Ką reikėtų atsiminti nėštumo metu?

Ką reikėtų atsiminti nėštumo metu?

1. Būsimos mamos darbas:

Įvertinkite savo darbo sąlygas. Ar jūsų darbe saugu? Ar jums nereikia kilnoti svorių? Ar šalia jūsų darbo vietos nėra spinduliavimo šaltinio? O gal jums tenka dirbti su cheminėmis medžiagomis? Pasidomėkite savo teisėmis ir įsitikinkite, jog jūsų darbas nepakenks jūsų mažylio sveikatai.

2. Vitaminai ir maisto papildai

Gaudote gandrus? Puiku. Visi gydytojai pataria būsimoms mamoms vartoti folinę rūgštį. Šis vitaminas net per pusę sumažina vaikelio riziką susirgti nervinio vamzdelio sklaidos defektais. Kaip ir kada vartoti? Šiuolaikinės rekomendacijos siūlo pradėti gerti folinę rūgštį bent 12 savaičių prieš nėštumą ir vartoti ją po 400 mg per dieną

Išsiaiškinkite ar nesate vitamino D trūkumo rizikos grupėje.

Nevartokite vitamino A. Didelės vitamino A dozės veikia teratogeniškai.

3. Ko negali valgyti būsima mama?

Būsimai mamai nereikėtų piktnaudžiauti kepenėlėmis ir kepenimis. Jose daug vitamino A, kuris vartojamas didelėmis dozėmis veikia teratogeniškai.

Šaldytuvų baubas -listerija  (listeria monocitogenes) mėgsta šiuos maisto produktus:

Šviežią nevirintą pieną ir šviežią sūrį
Nepakankamai išvirtą ar iškeptą maistą
paštetus ir maltą mėsą

Salmonelės dievina
žalią mėsą ir jos pusgaminius, ypač paukštieną bei kiaušinius.

Ar reikia priminti, jog šių maisto produktų būsimoji mama turėtų privengti?

4. Alkoholis

Gydytojai siūlo visiškai atsisakyti alkoholio planuojantiems nėštumą ir pirmaisiais 3 nėštumo mėnesiais. Taip jūs būsite tikri, jog padarėte viską, kad išvengtumėte persileidimų. Jau yra įrodyta, jog alkoholio vartojimas gali sukelti persileidimus.

Likus 3 mėnesiams iki gimdymo alkoholio vartojimas neturi viršyti daugiau kaip 1-2 gėrimo per savaitę. Nors tai ir gydytojų rekomendacijos, tačiau nuo seno žinoma, jog alkoholis ir nėštumas nėra suderinami dalykai. Nėščiosioms gerti nereikėtų.

5. Cigaretės

Vaikai ir kūdikiai nerūko. Todėl su cigarete reikėtų nustoti draugauti dar prieš pastojant.

6. Vaistai

Nevartokite jokių vaistų be reikalo ir be gydytojo leidimo. Tai stipriai veikiančios cheminės medžiagos, kurios nežinia kaip gali paveikti ne tik jūsų kūdikį bet ir jūsų anūkus.

7.Sportas

Pats metas pradėti lankyti nėščiųjų mankštą ir pasirūpinti dubens raumenynu. Jeigu mėgote aktyvų sportą- adrenalino bangą geriau atidėkite vėlėsniam laikui.

8. Kelionės

Saugos diržą sekitės taip, jog jo juosta būtų virš pilvo ir pilvo apačioje. Saugos diržas neturi būti prisegtas virš jūsų pilvo.

Ar jūs galite skristi lėktuvu? Apie tai gali pasakyti tik jūsų gydytojas. Ne visos būsimos mamos gali saugiai skraidyti.

Daugiau skaitykite

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *