E 232 – maisto priedas

E 232 – maisto priedas

Maisto priedo pavadinimas -Natrio ortofenilfenolis, Sodium orthophenylphenol, Sodium biphenyl-2-yl oxide, Sodium orthophenylphenolate, Dowicide A, орто-Фенилфенола натриевая соль

Klasė – konservantas, fungicidas

Cheminis junginys – fenilfenolio natrio druska

Kas tai yra?      

E231 – yra panašus į kitus fenolius- E23o ir E231. Naudojamas kaip fungicidas (naikina grybelius). Būtent šiuo tikslu ir naudojamas žemės ūkyje, pramonėje (gumos, dažų, dezinfektantų, dezodorantų gamyboje). Maisto pramonėje E232 pagrinde naudojamas vaisių ir daržovių transportavime, prieš kraunant į konteinerius  juo  yra apdorojamas vaisių paviršius. E231 yra kenksmingas,labai toksiškas, todėl uždraustas kai kuriose šalyse- JAV, Kanadoje, Australijoje.

Savybės

Natrio fenilfenolis  yra fenolio druska, gaunama iš feilo esterio. Tai  baltos spalvos, lengvai tirpstantys vandenyje milteliai. Pagrinde naudojamai prieš pelėsius ( Penicillum grupės) augančius ant citrusinių vaisių, kriaušių ir obuolių. Naudojamas konteinerių dezinfekcijai, į jį taip pat impregnuojami vaisiai, prieš juos suvyniojant. Natrio ortofenilfenolis gali prasiskverbti pro žievelę į vaisius. Leistina paros vartojimo norma yra iki 0.2 mg/kg kūno svorio.

Maisto priedo saugumas– Maisto priedas gali būti pavojingas sveikatai.Teigiama, jog šio fungicido liekanos be vargo nusiplauna nuo vaisių žievelės.

Maisto priedo šalutinis poveikis

Iš organizmo nepakitęs  natrio fenilfenolis  yra  pašalinamas lauk su šlapimu. Smarkiai dirgina akis ir odą. Sukelia galvos skausmus ir virškinimo sutrikimus. Stebėti apsinuodijimo atvejai kai daug dirbta kraunant citrusinius vaisius į konteinerius. Nerekomenduojamas vaikams.

Kokiuose maisto produktuose gali būti šio maisto priedo?

Natrio fenil fenoliu apdorojami citrusiniai vaisiai, kriaušės ir obuoliai,  kad geriau išsilaikytų saugojimo metu. Juo taip pat gali būti purškiamos morkos, saldžiosios bulvės, pipirai, vyšnios, nektarinai, pomidorai, ananasai.

 

Daugiau skaitykite

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *