Raudonųjų mielių ryžiai

Raudonuju mieliu ryziaiRaudonųjų mielių ryžiai- kas tai yra?

Raudonųjų mielių ryžiai (RMR) yra tradicinis kinų maisto produktas,  kuris yra gaunamas ant ryžių auginant raudonąsias mieles (Monascus purpureus). Po to ryžiai yra fermentuojami.

Sinonimai– Cholestin, xue zhi kang,  monascus, red rice yeast, red yeast rice, Xuezhikang, Hypocol, Monascus purpureus, Arroz de Levadura Roja, Cholestin, Hong Qu, Koji Rouge, Levure de Riz Rouge, Monascus, Monascus purpureus, Monascus Purpureus Went, Red Rice, Red Rice Yeast, Red Yeast Rice, Red Yeast Rice Extract, Riz Rouge, Xue Zhi Kang, XueZhiKang, XZK, Zhibituo, Zhi Tai

Kuo ypatingi Raudonųjų mielių ryžiai?

Raudonųjų mielių ryžiuose yra bent 10 cholesterolio kiekį kraujuje mažinančių medžiagų. Bendru vardu jos yra vadinamos  HMG-CoA reduktazės inhibitoriais arba statinais.

Kur yra Raudonųjų mielių ryžių?

Tai yra įprastinis kinams maisto produktams. Kinijoje jis buvo vartojamas daugelį šimtų metų, ypač gaminant raudonąjį vyną ir Pekino antį. Vakarų pasaulyje yra išleidžiamas kaip maisto papildas.

Raudonųjų mielių ryžių  aktyviosios medžiagos, metabolizmas  ir farmakokinetika

Raudonųjų mielių ryžiuose yra monakolinų, jų tarpe svarbiausias yra monakolinas K. Tai medžiagos, kurių cheminė struktūra yra panaši į cholesterolio kiekį reguliuojančio prepratao lovastatino cheminę sandarą. Jis slopina  fermentą HMG-CoA reduktazę ir taip slopina cholesterolio sintezę. To pasėkoje mažėje  mažo tankio lipoproteinų ( blogojo cholesterolio) bei trigliceridų kiekis ir didėja didelio tankio lipoproteinų ( gerojo cholesterolio) kiekis.

Taip pat yra nustatyta, jog monakolinas stabdo aterosklerotinių plokštelių formavimąsi ir pagerina kraujagyslių endotelio funkciją.

Preparato farmakokinetika nėra gerai ištyrinėta.

Moksliniai šio maisto papildo tyrimai parodė tik vieną,  kad RMR reikšmingai sumažina LDL cholesterolio lygį ir bendrąjį cholesterolio lygį. Lyginant šį maisto papildą su statinais įrodyta, kad RMR poveikis yra toks pat kai RMR vartojami kartu su kitais maisto papildais arba be jų.  Informacijos apie poveikį sergant cukralige, osteoporoze, vėžiu, nealkoholine kepenų suriebėjimo liga, esant nuovargiui ir atminties sutrikimams šiuo metu yra nedaug, nors kai kurie laboratoriniai tyrimai parodė, kad tam tikro poveikio yra.

Vartojimo indikacijos

Raudonųjų mielių ryžius yra siūloma vartoti kai yra vartojama daug riebalų, siekiant sumažinti bendrą cholesterolio kiekį. Taip pat rekomenduojama vartoti šį maisto papildą esant genetinėms ir su ŽIV susijusioms dislipidemijoms.

Maisto papildas taip pat rekomenduojamas siekiant pagerinti vainikinių širdies arterijų endotelio funkciją sergant širdies vainikinių arterijų liga.

Šalutinis Raudonųjų mielių ryžių poveikis

Šalutiniai šio maisto papildo poveikio reiškiniai nėra ryškūs ir panašūs į statinų poveikį- gali būti jaučiamas bendras raumenų silpnumas ir skausmingumas, virškinimo trakto dirginimo reiškiniai.

Sąveika su kitais vaistiniais preparatais
 Kofermentas Q10  -Raudonųjų mielių ryžiai slopina kofermento Q10 gamybą, todėl vartojant šį maisto papildą yra siūloma kartu vartoti po 30-60 mg Q10, kad būtų išvengta raumenų skausmų.

 Kepenų fermentinė sistema  – Vartojant raudonųjų mielių ryžius ir  CYP450 inhibitorius gali atsirasti pavojus, jog išsivystys raumenų skausmai.

Kontraindikacijos
 •  Kepenų susirgimai  – Raudonųjų mielių ryžių negalima vartoti sergant kepenų ligomis.
 •  Alkoholis  – Jų negalima vartoti jeigu yra išgeriama daugiau kaip 2 alkoholiniai gėrimai per dieną.
 •  Infekciniai susirgimai  – Raudonųjų mielių ryžių negalima vartoti sergant infekcinėmis ligomis
 •  Pooperacinės būklės  – Jie nevartojami poooperaciniame periode.
 •  Alergijos – Jų negalima vartoti jeigu asmuo yra alergiškas mielėms.
 •  Nėštumas – Šie ryžiai nevartotini nėštumo metu.
 •  Maitinimas krūtimi  – Ryžių vartojimas nėra aiškus maitinimo metu, nes maisto papildas nėra pakankamai ištyrinėtas.
 •  Kumuliacinis poveikis  – Šiam maisto papildui būdingas kumuliacinis poveikis, todėl jis neturėtų būti vartojamas su kitais cholesterolio kiekį mažinančiais preparatais.
Rekomenduojamos dozės

Raudonųjų mielių ryžius yra siūloma vartoti po 600 mg du kartus dienoje. Ši dozė yra ekvivalentiška  10 mg HMG-CoA reduktazės inhibitorių dozei. Nerekomenduojama suvartoti daugiau nei 4 maisto papildo kapsules per dieną.

Ilgalaikis vartojimas

Galimai saugus ilgalaikiam vartojimui.

Daugiau skaitykite

 • Zizifas paprastasis – Paprastasis zizifas – Ziziphus jujuba – Jujube, Da Zao , Chinese […]
 • Kininis ženšenis – Kininis ženšenis – Panax ginseng –Korean ginseng, Chinese ginseng, Asian […]
 • Chromas - Chromium picolinate, Chromium tripicolinate,  CR3+, Beer Belly Busters, […]
 • Argininas - argininas - 2-Amino-5-guanidinopentanoic Acid, (2S)-2-Amino-5-{[amino (imino) […]
 • Avietės gydomosios savybės - Avietė  - Rubus idaeus - aviečiai, avienės, […]
 • Acidofilinės bakterijos - Acidofilinės bakterijos,  Lactobacillus acidophilus  - Bacid, DDS-Acidophilus, […]
Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *