Kaip išsirinkti prenatalinius vitaminus?

Kaip išsirinkti prenatalinius vitaminus?

Mint Leaf

Kiekvienos būsimos mamos nėštumas yra unikalus ir vienintelis. Unikalus yra jos gyvenimo būdas, poreikiai ir norai. Todėl visų pirmiausia reikėtų atsižvelgti į savo sveikatos būklę, dietą  ir konkrečius poreikius. Kokie prenataliniai vitaminai labiausiai tiks būtent jums,  geriausiai  žinoma gali patarti jus gydantis ir prižiūrintis gydytojas.

Tačiau keli momentai renkantis maisto papildus šiuo atveju visgi yra verti dėmesio.

Tikrinkite iš ko vitaminai pagaminti

Visos būsimos mamos yra girdėjusios, jog folinė rūgštis yra būtina jūsų vaikeliui. Tačiau gamintojai retai nurodo, kokios kilmės pavyzdžiui ši folinė rūgštis yra iš tikro. Geriausi prenataliniai vitaminai yra tie, kurie yra gaminami iš natūralios kilmės produktų. Taigi, jeigu ieškote vitamino- stenkitės pirkti ne sintetinius o iš vaisių ir daržovių išgautus vitaminus. Keli skirtumai – ieškokite etiketėje ne folinės rūgštiez ( folic acid) o vitamino B6. Vietoje vitamino A reikėtų etiketėje ieškoti beta karoteno ( Beta- carotene)- tai pati saugiausia vitamino A forma. Geriausiai įsisavinama vitamino D forma yra vitaminas D3.

Rinkitės organinius ir be GMO pagamintus vitaminus

Taip jūs iki minimumo sumažinsite savo kūdikio kontaktą su toksinais. Šie vitaminai turėtų būti sertifikuoti ir tai paprastai yra nurodyta ant pakuotės.

Rinkitės jums asmeniškai tinkamą vitaminų formą

Jeigu vargina rytinis pykinimas, jums ko gero labiau patiks skysti vitaminai, tirpios formos arba guminukai. Šiandienai gamintojai stengiasi į nėštukėms skirtus vitaminus dėti daugiau kalcio, todėl jie gali būti didesni ir sunkiau nuryjami.

Kietėja viduriai?

Būsimai mamai reikia geležies. Tai žino visi. Tačiau neretai vitaminai su padidintu geležies kiekiu kietina vidurius. O tai gali tapti rimta problema. Kad jos išvengtumėte- ieškokite maisto papildų su ląsteliena. Neužmirškite, jog reikia gerti pakankamai vandens. Jeigu vartojate vitaminus su probiotikais- ieškokite tokių, kuriuose nėra gliuteno( gluten free).

Specialūs priedai

Į prenatalinius vitaminus kartais yra papildomai dedama specialių rytinį pykinimą slopinančių priedų- imbiero, cinko, vitamino B6. Jeigu jūsų nepykina- be reikalo organizmo apkrauti nereikėtų.

Taisyklė- kuo daugiau

Nėra gera kai mama laukiasi. Mes esame įpratę galvoti, jog geriausi tie vitaminai, kuriuose visko yra kuo daugiau. Iš tiesų nėštumo metu padidėja vitamino D, jodo ir geležies poreikiai. Tačiau brangiosios, ar šių medžiagų jums tikrai trūksta? Ar jums buvo nustatyti šių medžiagų trūkumo poreikiai? Be reikalo maisto papildų su šiomis medžiagomis nėštumo metu vartoti nereikėtų. O konkrečiai ar jums šių medžiagų trūksta gali pasakyti tik gydytojas, atlikęs paprastą kraują tyrimą.

Kartais piktnaudžiavimas vitaminais gali pakenkti kūdikiui. Pavyzdžiui maksimali  leistina vitamino A dienos dozė yra 10 000 TV. O gryno vitamino C negalima suvartoti daugiau nei 2000 mg. Jeigu jau vartojate vitaminus, žiūrėkite į pieno ir kitų vitaminais praturtintų maisto produktų etiketes- kad jų nepadaugintumėte. Gera idėja būtų atsisakyti ir energetinių gėrimų- juose taip pat yra arkliškos dozės vitaminų.

DHA

Nėštukėms yra sveika valgyti žuvį. Žuvyje yra kūdikio smegenims reikalingų omega 3 riebiųjų rūgščių DHA. Tačiau šiai dienai komerciniais tikslais pagaunama žuvis neretai yra užteršta gyvsidabriu. Šių teršalų gali būti ir maisto papilduose. Jeigu jau vartojate žuvų taukus, ieškokite tokių, kuriuose gyvsidabris yra išvalytas iš žuvų taukų. Ant etikėtės šiuo atveju turėtų  būti matoma  purified fish oil.

Amerikiečių gydytojai nėščiai ir maitinančiai motinai rekomenduoja suvartoti po 300 mg DHA kasdien.

Daugiau skaitykite

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *