Naujausios fizinio krūvio rekomendacijos

Naujausios fizinio krūvio rekomendacijos Fizinio kruvio rekomendacijos

Kas yra fizinis krūvis? 

Fizinis krūvis , tai bet kokia fizinio aktyvumo forma, kuri padeda išlaikyti gerą sveikatą.

Kūno judesiai laikomi naudingais sveikatai tuomet, jeigu jie yra atliekami saikingai ir atitinka asmens fizinį pasirengimą. Bet kokia fizinė veikla laikoma fiziniu krūviu, su sąlyga, kad padidėja širdies ir kvėpavimo ritmas. Fizinį krūvį kiekvienas gali pasirinkti pats, pagal savo norus ir skonį. Vieni  gal būt labiau mėgsta šokius, kiti darbą sode, o treti – neįsivaizuoja savęs be sporto salės. Atsiminkite, jog pradėdami didinti savo fizinį krūvį , jūs turėtumėte jį derinti su savo asmeniniais sugebėjimais ir pasirengimo lygiu. Bet kokia fizinė veikla, kuri sukelia skausmą ar stiprų nepatogumo jausmą šiuo metu laikoma žalinga sveikatai ir gali rimtai pakenkti jūsų sveikatai. Visi žinome, jog reguliariai ir aktyviai judant, mes galime sumažinti tikimybę susirgti tokiomis rimtomis ligomis kaip širdies  ir kraujagyslių ligos ar vėžys.

Šiandienai yra manoma, jog reguliari fizinė veikla, pritaikyta jūsų asmeniniams tikslams ir poreikiams yra visokeriopai naudinga jūsų sveikatai.

Amerikos Šeimos Gydytojų Asociacija rekomenduoja pasirinkti tokią veiklą ar fizinio aktyvumo programą, kuria jūs užsiimsite nuolat ir be didelių pertraukų. Jie taip pat rekomenduoja saikingo ir mažo fizinio aktyvumo programas, tokias kaip ilgalaikis vaikščiojimas ar plaukiojimas baseine žmonėms,  kurie negali toleruoti didelių fizinių apkrovų (pvz. Nėščiosioms ar senatvėje). Būtų idealu jeigu  kiekvienam  taip pat pavyktų suderinti fizinį aktyvumą ir suvartojamo maisto kaloringumą.

Skirtingos Sveikatos apsaugos organizacijos pateikia skirtingas rekomendacijas asmens  fiziniam aktyvumui gerinti. Tačiau  šiuo metu visuotinai priimtina nuomonė, jog  protingiausia būtų užsiimti bent 30 minučių aktyvia fizine veikla bent 3 kartus per savaitę. Toks minimalus fizinis krūvis jau pagerintų savijautą ir pagerintų asmens fizinę būklę. Šiuo metu ypač pabrėžiama, jog tokia fizinė veikla turi būti ilgalaikė ir reguliari, kad būtų išlaikomi geri sveikatos rodikliai.

Amerikos Sporto Medicinos Kolegija

1.Kardio- respiratorinės būklės pagerinimui rekomenduojama

20-60 minučių pastovaus arba su pertrūkiais (sudarytai iš bent 10 minučių trunkančių ciklų) aerobinio krūvio, siekiant kad širdies ritmas pakiltų iki 55-iki 90% maksimalaus, arba siekiant, jog maksimalus deguonies suvartojimas siektų nuo 40 – 85%. Tokie krūviai rekomenduojami 3 -5 kartus per savaitę.

2. Siekiant pagerinti raumenų stiprumą ir ištvermę bei kūno sudėjimą ir lankstumą rekomenduojama:

Vienas ciklas pratimų, sudarytas iš 8-10 pratimų. Kiekvieną pratimą kartoti 8-12 kartų .Tokie krūviai rekomenduojami 2-3 kartus per savaitę.

Amerikos Širdies Asociacija

Rekomenduoja  bent 30-60 minučių aktyvios fizinės veiklos, siekiančios 50-85% aerobinio pajėgumo mažiausiai 3-4 kartus per savaitę.

Tarptautinė Vėžio Tyrimo Draugija

Rekomenduoja, jog siekiant išlaikyti sveiką kūno svorį,  reikėtų  60 minučių vidutinės fizinės veiklos didžiąją savaitės dalį.

Norint užkirsti kelią vėžiui, rekomenduojama keisti vidutinio aktyvumo fizinę veiklą į intensyvią  fizinę  veiklą  keletą kartų per savaitę.

Tarptautinė Nutukimo Studijų Asociacija rekomenduoja

Norint išvengti pakartotino svorio augimo numetus svorį, reikėtų  užsiimti vidutinio aktyvumo fizine veikla nuo 60 iki 90 minučių kasdien ar intensyvesne fizine veikla, bet trumpesnį laiko tarpą.

Viršsvorį turintiems asmenims, kurie siekia užkirsti kelią nutukimui, rekomenduojama kasdien užsiimti vidutinio aktyvumo fizine veikla  po 45- 60 minučių, arba 1.7 PAL (Fizinio aktyvumo lygis).

Vaikams rekomenduojama užsiimti fizine veikla ilgesnį laiko tarpą.

Ligų Kontrolės Centras (CDC)

Rekomenduoja  30  užsiimti vidutinio aktyvumo fizine  veikla po 30 minučių didžiąją savaitės dalį.

Pasaulinis Vėžio Tyrimo Fondas ir Amerikos Vėžio Tyrimo Institutas

Rekomenduoja 30 minučių aktyvaus arba 60 minučių vidutinio fizinio krūvio kasdien ir priedo 30-60 minučių intensyvaus fizinio krūvio 1 kartą  per savaitę.

Pasaulinė Sveikatos Apsaugos Organizacija

Rekomenduoja 30 minučių vidutinio aktyvumo fizinės veiklos kiekvieną dieną.

Daugiau skaitykite

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *