Apsauginis kremas ir įdegis

Apsauginis kremas ir įdegis – kas tinka  būtent jums? 


Apsauginis kremas ir idegis

Būti gryname ore malonu visiems. Mokslininkai sutinka, kad pasikaitinti saulutės spinduoliuose taip pat sveika, bet daryti tai reikia saikingai.

Šiandien yra manoma, jog šviesiaodžiai pasimaudę saulės spinduliuose 3-15 minučių (kai atvira  40 % kūno paviršiaus) apsirūpins vitamino D apsaugine doze (net iki 50.000TV) likusioms 24 valandoms. Norint, kad tamsiaodžiai pasiektų tokią apsauginę dozę, jiems reikia išbūti saulėje net 15-30 minučių. (Noriu priminti, jog rekomenduojamas vitamino D kiekis dienai yra tik 200-600TV.) Taigi, saulutei pasirodyti bent retkarčiais tikrai nepakenks.

Kaip tepti kremą nuo saulės?

Vienok, pernelyg ilgas buvimas saulės spinduliuose taip pat nėra ypač gerai.

Šiandien vyraujantis įsitikinimas teigia, jog jeigu Ultravioletinis indeksas lauke viršija 3, prieš išeinant į lauką naudinga išsitepti apsauginiu kremu, kurio SPF yra mažesnis už 15. Tokiu būdu jūsų oda bus apsaugota nuo nudegimų, tačiau visgi sugebės gaminti vitaminą D.

Apsauginis kremas nuo saulės tepamas bent pusvalandį prieš išeinant į lauką.

Apsauginiu kremu nuo saulės tepkites dažnai. Šį kremą nuplauna vanduo . Jo efektyvumą  taip pat mažina prakaitavimas. Todėl  rekomenduojama juo teptis bent kas valandą, jeigu esate pliaže ar intensyviai judate.

Apsauginis  kremas  nuo saulės turi būti  tepamas plačiai. Jo nereikia įtrinti, nes trindami odą jūs nutrinate apsauginį flitrą, kuris turėtų odą padengti. Rekomenduojama pirmą kartą lengvai ištepti odos plotą kremu, po to, išlaukus bent 1 minutę pakartotinai patepti tą pačią vietą.

Atminkite, jog gerai įdrėkinta oda  nudega lėčiau.  Duokite laiko drėkinkliui susigerti ir drėkinkite savo odą  bent kelias valandas prieš planuojamą išvyką į saulėtą vietą.  Nepamirškite sudrėkinti savo odos ir grįžę iš paplūdimio.

Nepamirškite, jog oda saulėje linkusi įkaisti. Jeigu jaučiate karštį, – atsivėsinkite vandenyje, o po to vėl ištepkite odą apsauginiu kremu. Atminkite, -perkaitusi oda nudega greičiau.

Jeigu planuojate pasikaitinti saulutėje ilgiau nei pusvalandį, rinkitės apsauginius kremus , kuriuose nėra vazelino. Vazelinas, esantis kremo sudėtyje,  leidžia odai perkaisti ir skatina odos bėrimus  bei nudegimus.  Ilgesnį laiką būnant saulėje taip pat netinkami vandeniui atsparūs, prakaitui atsparūs ar vaikiški saulės kremai, nes jie taip pat skatina odos perkaitimą.

Nekepkite saulėje kaip žuvis. Vienąkart per valandą nueikite į pavėsinę atsigerti vandens ir išbūkite ten bent 15 minučių. Jūsų odai reikia atsigauti nuo pernelyg didelių sukrėtimų taip kaip ir jums.

Niekada, niekada, niekada nesideginkite jeigu jau “sudegėte “saulėje. Nudeginta oda neįgis gražaus įdegio, bet tik taps dar skausmingesne. Atvėsinkite ją šaltu vandeniu, ir neikite į lauką, kad išvedngtumėte prakaitavimo ir pūslių atsiradimo.

Niekada netepkite vandeniui atsparių apsauginių kremų ant raudonos ar nudegusios odos. Taip jūsų oda tik dar labiau perkais.

Pabaigai – saugaus įdegio protokolas
  1. Pratinkitės prie saulės spindulių po truputį, kelias savaites prieš vykstant į saulėtą vietą.
  2. Pradėkite nuo keleto minučių kasdien,bet darykite tai reguliariai.
  3. Pasiekę  1 valandą- padarykite  15 min pertrauką šešėlyje.
  4. Po tokio buvimo saulėje jūsų oda jau turės pakankamai melanino atsargų, kurios galės jus apsaugoti naudojant žemesnio SPF kremą, bet suteikiant gražų įdegį.

Malonaus jums poilsio:)

Daugiau skaitykite

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *