Kaip apsisaugoti nuo gyvulinės kilmės alergenų?

Kaip apsisaugoti nuo gyvulinės kilmės alergenų?

Kaip apsisaugoti nuo gyvulines kilmes alergenu

Visi namų aplinkoje gyvenantys  gyvūnai – katės, šunys, tarakonai, pelės, akvariumų žuvytės  yra gyvi organizmai, kurie savo aplinkoje palieka seiles, šlapimą, pleiskanas, plaukus, išmatas ir panašiai. Vidaus patalpose šios mikroskopinės dalelytės yra linkusios pasklisti ore ir kai kuriems asmenims gali sukelti rimtas alergines reakcijas. Šios dalelės yra linkusios prikibti prie dulkių, plaukų,  rankų. Ore jos gali kaboti bent kelias valandas. Alergiškas žmogus gali sureaguoti net tuo atveju, kai paties alergizuojančio gyvūno namuose nėra, tačiau kas nors turintis tokį gyvūną užėjo į namus. Tai yra, lankant mokyklas ar darželius kartu su alergizuojančius gyvūnus turinčiais asmenimis taip pat gali paūmėti alerginių reakcijų priežuoliai. Labiausiai alergizuoja kačių ir šunų plaukai. Tačiau alergizuoti gali bet koks gyvūnas- net ir žiurkėnas.

 Jeigu namuose yra naminiams gyvūnėliams alergiškų žmonių, geriausia alergijos profilaktika- visai jų nelaikyti .

Jeigu to padaryti negalite – pasirūpinkite savo augintiniu ir maudykite jį bent kartą per savaitę.

Hipoalerginių kačių ir šunų veislių iš tikrųjų nėra. Tai yra tiesiog gyvūnų augintojų triukas, siekiant pasipinigauti.

Alergizuoti gali net tokie naminiai gyvūnėliai kaip vėžliukai ar driežai. Todėl kontakto su naminiais gyvūnais yra būtina vengti. Jeigu jau paglostėte ar pamylavote savo augintinį-  tuojaus pat plaukite rankas.

Jokiu būdų augintinio neneškite į savo lovą, neleiskite jam gulėti ant pagalvės.

Neleiskite savo vaikams bučiuoti augintinių ar augintiniams laižyti jūsų vaikų.

Gyvūnėlio guoliu ir gyvenamąja vieta taip pat reikia reguliariai rūpintis. Jo guolį reikia skalbti bent kartą savaitėje.

Akvariumas taip pat nėra pirmo pasirinkimo daiktas alergiškų žmonių namuose. Geriau jo nelaikyti. Jeigu laikote- rinkitės maistą, kuris yra išleidžiamas dribsnių, plokštelių pavidalu. Jis alergizuoja mažiausiai. Jokiu būdų nenaudokite žuvų maisto, kuris gali pasklisti kaip dulkės.

Žuvyčių ar roplių imti į rankas taip pat nereikėtų. Ne tik dėl alerginių reakcijų,- kartais ant jų kūno gyvena netipinės tuberkuliozės bakterijos Mycobacterium marinum, kuriomis galima užsikrėsti. Užsikrėsti šia bakterija galima net esant nedideliam egzeminiam odos pažeidimui ar įbrėžimui. Ji  sukelia sunkiai gydomus odos pažeidimus, kurie neretai komplikuojasi giliųjų audinių pažeidimais.

Akvariumus reikėtų valyti tam skirtomis priemonėmis, jų valymui naudoti pirštines  ir reguliariai juos dezinfekuoti chloro tirpalais. Geriausia, jei alergiškas asmuo iš viso vengtų kontakto su akvariumo gyventojais.

Namus reguliariai valykite tik drėgnu būdu. Reguliariai valykite baldus ir kilimus giluminiu būdu. Neleiskite juose kaupti dulkėms.

Namų valymui geriausia pasirinkti alergenus filtruojantį siurblį su HEPA filtru.

Specifinė apsauga

Šiuo metu jau yra taikomi specialūs desensibilizacijos metodai, jeigu asmuo nenori atsisakyti mylimo gyvūno. Gydymas yra ilgas, taikomas specialistų, duoda neblogus rezultatus.

Daugiau skaitykite

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *