Kaip pirkti pieno produktus sergant diabetu

Sergu diabetu: Kokius pieno produktus pirkti 

Šiuo metu manoma, jog  reguliariai vartodami pieno produktus palengvinsite savo ligos eigą. Harvardo universitete buvo atlikti tyrimai, kurie leidžia teigti, jog reguliariai vartojančių pieno produktus  asmenų tikimybė išsivystyti insulino rezistencijai yra  21 procentu mažesnė nei nereguliariai vartojančių pieno produktus asmenų. Šių asmenų tikimybė susirgti 2 tipo diabetu taip pat yra mažesnė 9 procentais. Kitas šio univiersiteto mokslininkų tyrimas leidžia teigti, jog vartojant  daugiau kalcio ir vitamino D turinčių maisto produktų mažėja tikimybė susirgti metaboliniu sindromu, ir to pasėkoje širdies ligomis. Yra manoma, jog vartojant pieniškus produktus galima lengviau numesti svorį ir taip sumažinti rezistenciją insulinui, arterinį kraujospūdį ir daugelį kitų bėdų.

Kaip gi rinktis pieno produktus šiuo atveju?

1.Rinkitės lieso pieno produktus

Nenugriebtas pienas yra žymiai skanesnis, ir niekas net nedrįsta  to paneigti. Tačiau 1 nenugriebto pieno puodelyje yra 24 g cholesterolio ir 8 g riebalų, iš kurių net 5 g yra prisotinti riebalai. Jeigu rinksitės nugriebtą pieną, suvartosite tą patį kalcio ir vitamino D kiekį, tačiau jūsų suvartojamos kalorijos sumažės net 60 cal.

2.Pratinkitės prie nugriebto pieno palengva.

Pradėkite pirkti liesesnę pieno rūšį nei jūs vartojate. Jeigu gėrėte nenugriebtą pieną, pradėkite gerti 2 procentų riebumo pieną. Kai šio pieno liks pusė pakelio, pripldykite jį 1 procento riebumo pienu . Taip palengva mažindami išgeriamo pieno riebumą priprasite prie pasikeitusio pieno skonio.

 3.Jeigu turite galimybę, retsykiais įsigykite pieno miltelių ir šiek tiek jų įmaišykite į nugriebtą pieną, – pienas atrodys šiek tiek riebesnis.

 4.Jeigu turite galimybę, virtuvėje po ranka turėkite pieno miltelių skardinėlę. Pieno milteliuose nėra riebalų, todėl jais drąsiai galite gardinti kavą ar patiekalus reikalaujančius grietinėlės.

5. Vietoj grietinėlės rinkitės kondensuotą pieną be cukraus. Jūsų patiekalų kokybė nenukentės, tačiau kūnas pasakys ačiū.

6.Maisto produktų parduotuvėje rinkitės nesaldintą natūralų jogurtą ir namuose jį gardinkite savais priedais.

Taip jūs išvengsite nenugriebto pieno jogurtuose esančių prisotintų riebalų ir bereikalingo cukraus kiekio.Jeigu puodelį natūralaus jogurto pagardinsite puodeliu šviežių braškių, – savo dietą praturtinsite net 3 g ląstelienos. Na o jeigu norite ko nors traškaus – patiekalą pagardinkite sėlenomis ar maltomis linų sėklomis.

7. Parduotuvėse rinkitės sumažinto riebumo sūrį.

Žinoma, neriebus sūris netinka vaišėms, tačiau jeigu juo ruošiatės užbarstyti apkepą, – patiekalo skonis beveik nepasikeis.O ilgainiui kasdien vartojant tokį sūrį  rizika jūsų širdies kraujaugyslėms ženkliai sumažės.

8. Gamindami patiekalus su sūriu pasinaudokite šia slapta kulinarų gudrybe: patiekalų ir padažų pagardinimui rinkitės stipraus ir aštraus kvapo sūrį (tokį kaip Romano, Parmigiano-Romano)ir jo užberkite tik šiek tiek ant patiekalo porcijos viršaus. Taip jūs sumažinsite ne tik patiekalo savikainą bet ir suvartojamų riebalų kiekį.

9.Į pirkinių krepšelį įsimeskite sojos pieno arba migdolų ar ryžių pieno pakelį. Šiuo metu yra pieno pakaitalų, kurie nenusileidžia pienui juose esančiu kalcio kiekiu. Yra tyrimą, rodančių, jog reguliariai vartojantiems sojos baltymus pacientams su 2 tipo diabetu sumažėjo su šlapimu išsiskiriančių baltymų kiekis ir pagerėjo “gerojo” cholesterolio rodikliai kraujyje. Vieno palyginamojo tyrimo metu asmenų geriančių pieno arba sojų pieno produktus grupės cukraus kiekis kraujuje buvo mažesnis nei controlinės įprastai besimaitinančių žmonių grupės. Šiuo metu manoma, jog reguliariai vartojant sojos turinčius produktus galima užkirsti kelią kai kuroms vėžio rūšims. Tačiau pirkdami sojos produktus turite būti tikri, jog neperkate genetiškai modifikuotų sojų produkto, kurie jums sveikatos tikrai nepridės.

Gudrybė:

Stenkitės suvalgyti bent 4 kalcio turinčių produktų porcijas per dieną. Taip jūs galite sumažinti riziką susirgti širdies liga, metaboliniu sindromu  ar leisti išsivystyti kitoms cukraligės komplikacijoms.

Įrodymai:

20 metų amerikiečių mokslininkai tyrė 80 000 slaugytojų mitybą ir pastebėjo, jog tos moterys, kurios kasdien suvartodavo daugiau nei 1200 mg kalcio ir daugiau nei 800 TV vitamino D turėjo 33 mažesnę riziką susirgti 2 tipo diabetu.

Kitas tyrimas apimantis 10000  vyresnių nei 45 metų moterų parodė, jog suvartojant daugiau kalcio ir vitamino D kasdien, ženkliai sumažėja metabolinio sindromo ir širdies ligų vystymosi rizika.

Jeigu kasdien išgersite 240 ml pieno su ja gausite 300 mg kalcio. Jums tereikia pasirinkti 1 procento arba mažiau riebalų turintį pieną, kad gautumėte mažiau riebalų.

Daugiau skaitykite

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *