Kaip sumažinti savo riziką susirgti širdies ligomis

Kaip sumažinti savo riziką susirgti širdies ligomis

Kaip sumazinti rizika susirgti sirdies ir kraujagysliu ligomis

Šiame straipsnyje yra aprašyti net 6 trigliceridų kiekio mažinimo būdai. Taigi, kaip sumažinti savo riziką susirgti širdies ligomis ? Savo riziką susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis jūs galite sumažinti per pusę vien tik šiek tiek pakeisdami savo įpročius.

Kas yra trigliceridai?

Trigliceridai yra riebalai, kurie būtini, kad mūsų raumenys galėtų gerai dirbti. Tačiau amerikiečių mokslininkai nustatė, jog vienam iš trijų žmonių nustatomi padidėję trigliceridų kiekiai. Tai reiškia, jogkas trečio žmogaus riebalų kiekis kraujyje yra padidėjęs. Jie taip pat nustatė, jog sumažinus trigliceridų kiekį kraujyje galima per pusę sumažinti savo riziką susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis bei insultu. Skamba neblogai, tačiau kaip tai reikėtų padaryti? Žinoma, gydytojas gali paskirti jums vaistus, tačiau trigliceridų kiekio sumažėjimą galima pasiekti ir natūraliais būdais. Kokiais?

1 būdas

Darykite trumpas pertraukėles

Australų mokslininkai nustatė, jog paprasčiausiai daugiau judant, trigliceridų kiekis mažėja. Jie teigia, jog tam, kad raumenys degintų šiuos riebalus pakanka daugiau vaikščioti, ar dažniau pakilti nuo kėdės darbo metu. Trigliceridus degina net trumpos vienos- dviejų minučių mankštos pertraukėlės.

2 būdas

Valgykite maistą, praturtintą geraisiais riebalais

Arba vartokite alfa- lipoinės rūgšties papildus. Oregono universiteto mokslininkų tyrimas parodė, jog vartojant alfa- lipoinės rūgšties maisto papildus ( po 2000 mg kasdien) trigliceridų kiekis  sumažėjo per pusę. Alfa lipoinė rūgštis verčia jūsų raumenis deginti su maistu gaunamą cukrų bei riebalus ir neleidžia jų paversti trigliceridais. Nepamirškite pasitarti su savo gydytoju prieš pradėdami vartoti naujus maisto papildus.

3 būdas

Gerkite trigliceridų kiekį mažinančią arbatą

Taip taip. Jeigu kasdien išgersite po 2 (360 ml talpos) puodelius žaliosios arba ybiškės arbatos, per 3 savaites jus galite sumažinti trigliceridų kiekį net 15 %. Stanfordo universiteto mokslininkai teigia, jog abiejose arbatose yra medžiagų, kurios ne tik pagerina kepenų veiklą, bet ir padeda joms sureguliuoti trigliceridų sintezės procesus. Tyrimais taip pat nustatyta, jog nustojus gerti gazuotus limonado tipo gėrimus trigliceridų kiekis taip pat sumažėja.

4 būdas

Valgykite graikiškus riešutus

Pradėkite kontroliuoti savo cukraus kiekį valgydami graikiškus riešutus. Trigliceridų kiekis kraujyje didėja tuomet, kai pernelyg didelis gliukozės kiekis kraujuje yra verčiamas riebalais. Jau yra tvirtai įrodyta, jog suvalgydami  po ½ puodelio graikiškų riešutų kasdien, per 21 dieną jūs galite sumažinti kraujyje cirkuliuojančių trigliceridų kiekį net 17  %. Graikiški riešutai pagerina gliukozės kiekio kontrolę, ir apsaugo nuo didelių gliukozės kiekio svyravimų kraujyje.

5 būdas

Kasdien skirkite laiko tik sau

Mokslininkų atlikti tyrimai rodo, jog mūsų organizmas sunkiau degina trigliceridus kai mes esame pervargę, įsitempę arba streso būklėje. Kodėl taip yra , iš tikrųjų niekas dar negali pasakyti. Tačiau išeitis iš šio problemos yra- kiekvieną dieną bent pusvalandį laiko skirkite tik savo malonumui. Kalifornijos universiteto mokslininkai teigia, jog kasdien vakare bent pusvalandį užsiimant mėgiama veikla, streso hormonų kiekis kraujyje sumažėja. Tačiau mažėja ne tik streso hormono kiekis, vien 30 minučių prieš miegą darant tai kas jums malonu, trigliceridų kiekis sumažėjanet  13 %.

6 būdas

Vartokite tinkamą vitamino E preparatą

Jeigu jūs jau vartojate vitamino E papildus, jums bus malonu sužinoti, jog vartojantieji vitamino E preparatus, kuriuose yra 50 mg tokotrienolių gali taip sumažinti trigliceridų kiekį net 19 %. Kadangi tokotrienoliai yra tirpūs riebaluose, organizmas juos geriau įsisavins, jeigu jie bus išgerti valgio metu.

Daugiau skaitykite

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *